Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: 11 maja 2019- sobotnie gran fondo

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: 11 maja 2019- sobotnie gran fondo

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2019/05/12 12:17 #32254

Qba84

Qba84 Avatar

Była wycieczka, czas na podsumowanie- jakoś udało się wstać z łóżka, a nawet ubrać;-)

Długo czekałem na ten dzień, pomysł pojawił się już dawno, jakoś w zimę. Prognozy były na sobotę idealne- ze względu na specyfikę trasy- wzdłuż Wisły- podstawową kwestią był wiatr. A wczoraj nie tylko, że słaby, ale i na powrocie w plecy. Idealnie :-)

Trochę refleksji o samej jeździe: od początku włączam tryb ECO- DRIVE, tzn. trzymam kadencję ok. 75 obr/ min., prędkość marszową 26- 28 km/ h, co daje mi tętno 130 ud/ min. Tak można jechać cały dzień, stosując zasadę ultrasów ,,zaczynaj, jakbyś kończył".

Trasa jak po sznurku- niestety jazda samotna, więc nie ma z kim podzielić się entuzjazmem, nie bardzo jest po co odbijać w boki (szkoda zwłaszcza wyspy):-/

Zatem cisnę ku celowi- ujściu Wisły, a okolice piękne- com widział ponad stuletnich domów szachulcowych, kościołów średniowiecznych i nowszych protestanckich, zapomnianych cmentarzyków- nie zliczę.

Zliczyłem za to chaty menonickie podcieniowe- było ich 7 (słownie: siedem, nie licząc pobliskiej w Mątawach). I wiatraczek w Palczewie- kto wie, ile ich zostało na Żuławach?

I uroki przyrody- rzepaczek kwitnie, kwitną mlecze (jeszcze dziś żółtość widzę), zwierzyna: foxy, kruki, dwa ptaki drapieżne nieznane, zajączek przejechany.

I te drogi! Obramione starymi drzewami, z przyzwoitym asfaltem i minimalnym ruchem. Pięknie się jeździ po Żuławach! Lubię taki krajobraz kulturowy, a tyle tam starożytności zostało. A że byłem pierwszy raz, wszystko było nowe i zachwycające.

Atrakcją był prom Swebno- Mikoszewo, sama zresztą Wyspa Sobieszewska fajna bardzo- tak długiej alei topól nadwiślańskich wcześniej nie widziałem.

I sympatyczne domki drewniane, tu się uchowały- niby administracyjnie Gdańsk, ale do Gdańska to hoho… I wszystko to jakby bez strat przetrwało zimowe miesiące 1945 roku.

Na samym promie najwięcej rowerzystów, samochody tylko dwa. Jest frajda się przepłynąć czymś takim, warto było ponieść trud (do samego promu nabiłem na budzik 130 km, więc nie jest źle). Podsumowując: miła to odmiana po depresyjnej, sosnowej, lesistości Borów jeżdżonych w zeszłym roku ... Jak wiadomo, w moim piekle rosną sosny, tu nie widziałem ani jednej ;-)

Wyrypik polecam zwłaszcza koleżankom i kolegom z NSR, dla was wyjdzie 1/ 5 megametra, co robi sporą różnicę :-)

Naprawdę warto przejechać tę trasę. Za udział, niestety, dziękuję sam sobie (no, szkoda).
2019/05/10 11:26 #32233

Qba84

Qba84 Avatar

Propozycja na sobotę 11 maja, trochę późno, ale czekałem na krótkoterminowe prognozy pogody. A te są przyzwoite- wiatr słaby i na powrocie w plecy. Jak nic można robić średni dystans- i zrealizować jeden z moich planów na ten rok B)

A plan jest prosty- jedziemy wprost na północ, wzdłuż Wisły, do samego prawie ujścia. Tam (w Swebnie) główna atrakcja- przebywamy rzekę promem (koszt 5 pln, w twardej gotówce) i lądujemy w Mikoszewie. I znowu droga prosta- w dół, z wiatrem w plecy.


Kokrety:


-start z marinny- ławeczek o 6: 50- 7: 01


-dystans: 1/ 4 megametra (z małym haczykiem może)


-nawierzchnie: twarde, asfalty, boczne drogi


-tempo: długodystansowy tryb ECO- DRIVE od początku


-obowiązkowo naładowane lampki i cieplejsze ubrania


Gdyby coś nie szło mnóstwo opcji skrócenia, wystarczy odbić lewo/ prawo.

Obowiązują zapisy, jeśli nikt się nie będzie chętnych do wieczora, zastrzegam sobie prawo do niestawienia się na zbiórce. Jak również możliwe wszelkie inne zmiany ;)

To jak? Ktoś dołączy? Zapraszam B)

Lista:

1) Qba84 :woohoo:


2) ...? :woohoo:


Zarys trasy:

www.gpsies.com/map.do?fileId=ryygnieblmxlqyjt&authkey=BD7EC0BF5AE8D6B60AE88B5265080201C4753C653AA67
Czas generowania strony: 0.148 s.