Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kilka ważnych zasad poruszania się w grupie

Kilka ważnych zasad poruszania się w grupie 2012/09/30 08:59 #5843

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4699
  • Otrzymane podziękowania: 3243
  • Oklaski: 56
Na początek wyraźnie należy zaznaczyć, że nasze wypady są wyjazdami towarzyskimi i formalnie nie posiadają organizatora. Oznacza to, że każdy jedzie na własną odpowiedzialność i dba o własne bezpieczeństwo. Staramy się jednak dbać o wzajemne bezpieczeństwo i zależy nam na tym, aby jak to ktoś ładnie ujął "liczba lądowań równała się liczbie startów".

Oto propozycje zasad, które pojawiły się do przedyskutowania na wczorajszym spotkaniu. Nie ma to być czymś w postaci sztywnego regulaminu, ale dobrze przyjętym zwyczajem. Jeśli macie więc jakieś uwagi, piszcie >TU<

1. Każdy uczestnik, któremu zależy na tym, aby nie zgubić grupy, powinien posiadać przy sobie czynny telefon komórkowy, a numer telefonu powinien być znany innemu rowerzyście. Mile widziana jest wymiana numerów telefonu pomiędzy uczestnikami, aby móc wzajemnie powiadamiać się o zdarzeniach i awariach.

2. Po zmroku powinno się sprawdzać liczbę uczestników średnio co 5 km, a w trudnym terenie odpowiednio częściej.

3. Grupę powinien zamykać doświadczony rowerzysta, nigdy zaś nowy uczestnik.

4. Każdy może przerwać jazdę z grupą i odłączyć się od niej w dowolnym momencie, ale bezwzględnie musi poinformować o tym grupę.

5. Nikt nie powinien wstydzić się poproszenia grupy o wolniejszą jazdę.

6. Jeśli zauważy się brak uczestnika, zawracają minimum dwie osoby.

7. Uczestnik, który został z tyłu pozostaje w miejscu, w którym przerwał jazdę (warunek konieczny do odnalezienia uczestnika przez grupę). Jeśli uczestnik jest pewny, że zna drogę i chce zawrócić, może to zrobić pod warunkiem poinformowania o tym grupy, np. telefonicznie.

8. Jeśli ktoś ma problemy zdrowotne, które mogą zagrozić jego bezpieczeństwu, powinien poinformować o tym kogoś z grupy.

9. W przypadku problemów z podjęciem kluczowych dla wycieczki decyzji, ostateczny głos ma osoba, która założyła wątek wycieczki, a jeśli ta jest niezdecydowana, zaistniałe opcje można poddać głosowaniu.

Na chwilę obecną to tyle. Czekam na uwagi i propozycje. Dziękuję Hardemu za spisanie punktów na karteczkę wg której napisałem powyższe 9 punktów :)

Do zobaczenia w terenie :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Czas generowania strony: 0.103 s.