Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 15:19 #14022

  • Decybel
  • Decybel Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 248
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 0
.ją też dopisuje się do listy

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 15:06 #14020

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
MARCINHD napisał:
mam zgodę.......... proszę o dopisanie do listy :)

Skręca mnie z ciekawości, jak to zrobiłeś :whistle:

Matołek już by musiał uruchamiać odkurzacz, żeby wyjechać na weekand :woohoo: A może wspomóc Matołka? Wraz z MarcinemHD deklarujemy umycie okien, jeżeli oczywiście Monika zaakceptuje takich wykonawców :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 14:54 #14016

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Niestety, nie będzie mnie. No trudno, nie można mieć wszystkiego. Najbardziej żal kajaków ;) !
Mam propozycję. Może warto zamiast z Siemian jechać do Iławy (droga prowadzi cały czas lasem, innych atrakcji nie ma),trochę ten odcinek zmodyfikować i pojechać nieco inną trasą. Jest ona na "kisielicki" mapie zaznaczona zielonym kolorem jako szlak rowerowy. Mianowicie z Siemian w kierunku miejscowości Piotrkowo. Jest to leśna, gruntowa droga, ostatnio jechałem tam jakieś trzy lata temu. Była dla roweru dobra. Co do atrakcji:
- prowadzi na dużym odcinku lasem,
- prowadzi przy brzegu jeziora Parkun (Jezioro Parkuńskie) gdzie jest źródło naszej Osy. Nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ale co źródło to źródło. U ujścia Osy do Wisły w Zakurzewie pewnie wszyscy byli,
- prowadzi prosto do ruin średniowiecznego zamku w Szymbarku. Ruina jest naprawdę imponująca i robi wrażenie. Nie wiem jak obecnie wygląda możliwość wejścia na dziedziniec zamku, jak co mogę sprawdzić. Poza tym początek Alei Napoleońskiej czy podobna nazwa - malownicze sosny jak z bajki. Chyba że w ciągu ostatnich dwóch lat padły.
- z Szymbarku dalej tak jak prowadzi szlak rowerowy, lub asfaltową drogą do miejscowości Ząbrowo, tu można zobaczyć jak wygląda budowa linii kolejowej pod "pindolino",
- tam dalej drogą, (szutrowa, odcinek betonowy) do Ośrodka Szkolenia Kapitanów w Kamionce na jeziorze Slim.
Cały proponowany odcinek to jakieś (podaję z pamięci) 22-25 km.
Kurcze, już wam zazdroszczę. Ale słowo się rzekło. Autobus i z it po Kociewiu.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 14:51 #14014

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Proszę dopisać mnie do listy,takiego wyjazdu to ja po prostu nie mogę pominąć,byłby to grzech zaniechania.Wprawdzie jeżeli nie uda mi się zamienić godzin pracy to wyjadę z pewnym opóżnieniem i dogonię na trasie :)

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 14:49 #14013

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
mam zgodę.......... proszę o dopisanie do listy :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 13:07 #14009

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
No to zakładamy listę chętnych:
pieter :laugh:
sldtwa :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 13:01 #14007

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa, MARCINHD

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 12:48 #14006

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Proponuję rozważenie propozycji na weekendową "dwusetkę" dokoła urokliwego Jezioraka.
Z grubsza propozycja jest taka:
Sobota - 12 kwietnia 2014 r.
Wyjazd spod SHELLA przy Łyskowskiego o 8:00. Lniska - Orle - Łasin - Szonowo - Biskupiec - Jamielnik - Iława (przystań Sielanka).

Tam przesiadamy się z rowerów na kajaki i wiosłujemy dookoła Wielkiej Żuławy (ok. 1,5 h).
Dalej jedziemy rowerami wzdłuż Jezioraka na Szałkowo - Makowo - Sąpy aż do Letniska Chmielówka. W sumie ok. 85 km. Tam nocleg w domkach, w bardzo przyzwoitych warunkach, ognisko, kiełbaski itd.

Niedziela - Wyjazd ok. 8:00. Dalej wzdłuż Jezioraka na Urowo - Boreczno - Dobrzyki - Jerzwałd - Siemiany (tu dłuższy popas) - do Iławy - dalej Zębowo - Łęgowo - Kisielice - Szynwałd - Rogóźno - Grudziądz. W sumie drugiego dnia ok. 115 km. Przewidywany przyjazd ok. 18.30.
Ogółem w dwa dni zrobimy 200 km

Koszt noclegu: 20-30 PLN w zależności od standardu. W domkach prąd, ciepła woda, prysznic, wyposażona kuchnia, tv, radio, lodówka. Wart też zabrać parę złotych na zrzutę na wynajęcie kajaków (4zł/osoba/godzina).

Wrzucam już dziś tę propozycję, bo żeby dopracować szczegóły musiałbym mieć choćby wstępną orientację ilu nas będzie.
Oczywiście jakieś radykalne załamanie pogody mogłoby nas zmusić do zmiany planów, ale znając nasze układy z Opatrznością nie przewiduję problemów :D :) :D.
Namawiam do szybkiego podejmowania decyzji B) B) B)

Załączoną mapę proszę traktować jako orientacyjną. Sprecyzuję ją i "udokładnię" około czwartku, żeby Wojtino mógł ją wrzucić do swojej czarodziejskiej skrzynki :D :D :D www.endomondo.com/routes/319400523

Wśród licznych atrakcji przewiduję też odwiedzenie drugiego dnia Ośrodka Szkolenia Kapitanów w Kamionce na jeziorze Slim, o którym opowiadał ostatnio Piowini :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, pieter
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.238 s.