Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co...

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/05/02 19:34 #14787

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/05/02 19:31 #14786

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/05/02 19:30 #14784

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Co chłopaki, cieplutko było w środę, nie? Trafiliśmy super. Kierownik wiedział, co robi. Zapach rozgrzanego igliwia i traw mam w pamięci. Miejscówa pod planowany dwudniowy wypad w lipcu urocza. Duży cypel wrzynający się w jezioro Robotno, bardzo czysta woda, stare sosny naokoło i zapraszająca do biwakowania polana. Z Grudziądza zaledwie 60 km. Niestety, z zachwytu zapomniałem o dokumentacji :( Ale niech tylko Zarząd SRG da mi upoważnienie, to zaraz przystępuję do działania i będę Was nęcić.
Mam nadzieję, że Kierownik podtrzymuje cierpliwie wspomaganie.
W załączeniu słitfocie z przeciwpożarowej dziesiątki i z nad Partęczyn Wielkich.


Za tę wiadomość podziękował(a): Gall

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/05/02 19:05 #14783

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
Pieter, wrzuć fotki bo znikamy już z pola widzenia i wyprawa idzie w zapomnienie bez śladowej choćby dokumentacji.

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/05/01 23:44 #14731

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Pieter, prośba jest...
Wrzuć chociaż te słitfocie, które masz, bo inaczej zaliczą naszą wyprawę do legend i podań ludowych :lol: :lol: :lol:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/05/01 01:12 #14692

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
Foteczka...skoro narzekasz,że nie robiłam Wam fotek... :woohoo: :evil:



,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/05/01 01:00 #14691

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
sldtwa napisał:
Grupa rowerowych maniaków rocznik 58+ wróciła właśnie z wycieczki na Pojezierze Brodnickie.
Pogoda z cyklu "marzenie rowerzysty o dobrej pogodzie".
Uroki krajobrazu niech oddają okrzyki wyrywające się z piersi uczestników: "Szwajcaria, no normalnie Szwajcaria" (Gall podczas przelotu z Ostrowitego do Wronki na DP 10). "Finlandia się nie umywa" (sldtwa podczas kluczenia między parteńczyńskimi jeziorami).
Z nawierzchni było wszystko: asfalty (ale nie w przewadze),leśne dukty, szutry i zupełne bezdroża.
No i radość swobodnego , beztroskiego rowerowania.
W ośrodku w Partęczynach paliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski; zwizytowaliśmy nad Robotnem teren naszej planowanej lipcowej wyprawy;
W Jabłonowie tradycyjnie raczyliśmy się jajecznicą (tym razem na boczku) i kawą.
Dziękuję wszystkim uczestnikom,czyli:

Wojtinowi :laugh: :laugh: :laugh:
Gallowi :laugh: :laugh: :laugh:
Pieterowi :laugh: :laugh: :laugh:
i sobie, czyli sldtwa :laugh: :laugh: :laugh:

za pamięć i poranne odprowadzenie nas do Nicwałdu uczestnicy dziękują serdecznie
Bartkowi :laugh: :laugh: :laugh:


Jedyny mankament: brak dokumentacji fotograficznej.
Mamy co prawda kilka "sweetfoci" wykonanych przez pietera, które zamieścimy, ale nie oddadzą one całego uroku naszego wypadu.
Wszystkiemu winni nieobecni na naszej wyprawie: Matołek, Marcin HD i Kama :) :woohoo: :woohoo: :woohoo:


...czekaj ,czekaj Andrzeju...policzymy się :evil:
...ja wszystko widzę... a fotki robię...ale gdzie indziej i poproszę o trzymanie kciuków za mnie w skali grudziądzkiej... :evil:
...nic więcej nie zdradzę... ;)

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/05/01 00:05 #14690

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
:laugh: To robi się samo.Trzeba tylko przyjechać w odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie :laugh: :laugh: :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/30 23:44 #14689

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
Dzięki wszystkim uczestnikom za super wyprawę, a Hardemu za pogodę, choć myślę, że trochę przesadził (kark i ręce spieczone na raczka).
Wyjazd zapowiadany jako improwizacja okazał się być improwizacją w pełni kontrolowaną. Największe zaskoczenie to ognisko, którego nikt z wyprzedzeniem nie załatwiał a czekało na nasz niezapowiedziany przyjazd perfekcyjnie przygotowane - tylko podpalać. Jak Ty Andrzeju to robisz?

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/30 22:51 #14685

  • Papuzia
  • Papuzia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Wszystko jest możliwe
  • Posty: 231
  • Otrzymane podziękowania: 88
  • Oklaski: 7
Czemu zawsze mi nie pasuje zazdroszczę ;) pozdrawiam ;)

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/30 22:41 #14682

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Grupa rowerowych maniaków rocznik 58+ wróciła właśnie z wycieczki na Pojezierze Brodnickie.
Pogoda z cyklu "marzenie rowerzysty o dobrej pogodzie".
Uroki krajobrazu niech oddają okrzyki wyrywające się z piersi uczestników: "Szwajcaria, no normalnie Szwajcaria" (Gall podczas przelotu z Ostrowitego do Wronki na DP 10). "Finlandia się nie umywa" (sldtwa podczas kluczenia między parteńczyńskimi jeziorami).
Z nawierzchni było wszystko: asfalty (ale nie w przewadze),leśne dukty, szutry i zupełne bezdroża.
No i radość swobodnego , beztroskiego rowerowania.
W ośrodku w Partęczynach paliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski; zwizytowaliśmy nad Robotnem teren naszej planowanej lipcowej wyprawy;
W Jabłonowie tradycyjnie raczyliśmy się jajecznicą (tym razem na boczku) i kawą.
Dziękuję wszystkim uczestnikom,czyli:

Wojtinowi :laugh: :laugh: :laugh:
Gallowi :laugh: :laugh: :laugh:
Pieterowi :laugh: :laugh: :laugh:
i sobie, czyli sldtwa :laugh: :laugh: :laugh:

za pamięć i poranne odprowadzenie nas do Nicwałdu uczestnicy dziękują serdecznie
Bartkowi :laugh: :laugh: :laugh:


Jedyny mankament: brak dokumentacji fotograficznej.
Mamy co prawda kilka "sweetfoci" wykonanych przez pietera, które zamieścimy, ale nie oddadzą one całego uroku naszego wypadu.
Wszystkiemu winni nieobecni na naszej wyprawie: Matołek, Marcin HD i Kama :) :woohoo: :woohoo: :woohoo:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek, pieter, Gall

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/30 07:42 #14653

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Echh, pojechałoby się... ale proza życia wzywa w inne miejsce :S
Przyjemnej wycieczki :) Ja zaś już załatwiłem Wam przynajmniej słońce... tyle mogłem zrobić ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/29 23:26 #14644

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Bartuś, będzie nam bardzo miło :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/29 22:48 #14639

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Szkoda, szkoda ale nie mam czasu jutro :/Będę rano jeździł wiec wpadnę was odprowadzić kawałek :-)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/29 22:08 #14638

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Chyba szykuje nam się wypad pod patronatem związku emerytów i rencistów :laugh: :laugh: :laugh: , ale będzie to doskonała okazja, żeby pokazać co mogą dojrzali faceci, kiedy młodzi już (albo jeszcze) nie mogą :woohoo: :woohoo: :woohoo:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/29 21:55 #14636

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
Dzięki za wyjaśnienie i do zobaczenia.
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/29 21:48 #14635

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Tu też trochę eksperymentujemy.
Obiad przewiduję gdzieś na 50 - 60 kilometrze. Jeśli będą warunki rozpalimy jakieś ognisko w Partęczynach (na terenie ośrodka) lub nad Dębnem.
Gdyby nie było warunków, to w Zbicznie jest restauracyjka, w której się posilimy. Dobrze mieć 2-3 kiełbaski z sobą (będzie też możliwość kupienia po drodze).
Podwieczorek zjemy w Jabłonowie. Tradycyjna jajecznica na maśle, lekkie pieczywko i kawa. Na to zaprasza Kierownik. Na tym musimy przelecieć ostatnie 40 km :lol: :lol: :lol:
"Bułki" we własnym zakresie :woohoo:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/29 21:31 #14634

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
Oczywiście nie chodzi mi o "bułki".

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/29 21:29 #14633

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
Czy podczas wyjazdu jest przewidziana przerwa na obiad, czy bierzemy suchy prowiant na cały wypad.

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/28 21:34 #14622

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Nie ukrywam Wojtino, że liczyłem na Ciebie :)

Czyli:
pieter :woohoo:
gall :woohoo:
wojtino :woohoo:
sldtwa :woohoo:


kto da więcej? :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/28 20:39 #14610

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Trasa jest ok, nic bym nie zmieniał, dopisuję się na czwartego. :)
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/28 18:56 #14600

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Orientacyjna trasa:
www.endomondo.com/routes/330555695
Modyfikacje mile widziane :lol: :silly:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Mała rozgrzewka przed Majówką - w środę na wariata małe co nie co... 2014/04/28 18:31 #14597

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Majówka się zbliża, wszyscy grzeją się na eskapady. Proponujemy w ramach wypadów środowych jeszcze jedną rozgrzewkę przed właściwym sezonem.

Wyruszamy: sldtwa, pieter i Gall w środę o 8:00 spod Shella przy zbiegu Łyskowskiego/Waryńskiego/Jana Pawła II.
Zakładamy sporo improwizacji, żadnych schematów.
Mając do wyboru asfalt i leśne dukty, wybieramy dukty.
Orientacyjnie kierujemy się na:
Świecie n/Osą - Płowęż - Rywałdzik - Ostrowite - DP 10 - Ładnówko - Wielkie Partęczyny - Dębno - Robotno (w ten sposób rozpoznajemy bojem miejsce naszej lipcowej wyprawy) - Gaj-Grzmięca - Zbiczno - Sosno - Górale - Jabłonowo - Wąbrzeźno (w wersji przez Książki)-Dębieniec-Piaski.... do domu.
Wszystko oczywiście umowne i do dyskusji.
W sumie ok. 120-130 km. Tempo żwawe. Jeśli Jabłonowo nie wypadnie z rozpiski sldtwa oferuje oczywiście jajecznicę i kawę.
Są chętni?
Po takiej rozgrzewce machnięcie w Święto Pracy 200-setki,np. do Kościerzyny to będzie bułka z masłem :woohoo:
Zapraszamy...
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Czas generowania strony: 0.323 s.