Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/08/10 19:35 #29238

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
No właśnie. Proszę o deklaracje bo z tegoco się orientuje to jadą:

B) Iza
B) Adam (?)
B) SasiadCCH
B) Paweł (?)
B) Wojtino
B) Orzeł (?)
B) Estera(?)
B) Mirka O(?)
B) Bartek
Amor patriae nostra lex

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/08/10 19:04 #29237

  • Sąsiad CCH
  • Sąsiad CCH Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 37
  • Oklaski: 0
A lista jakaś jest ?
Bartek
Wojtino
Sąsiad cch
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu tylko żuje pszczoły :)

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/08/10 19:02 #29236

  • Sąsiad CCH
  • Sąsiad CCH Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 37
  • Oklaski: 0
He :blink: tez bym czekał w piątek rano jak Wojtinio ... no to byśmy sobie poczekali :)
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu tylko żuje pszczoły :)

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/08/10 12:39 #29233

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
wojtino napisał:
Jestem w piątek o godz. 5:25 w Marinie

W sobotę jedziemy - w piątek to byś sam postał w tej Marinie :)
Amor patriae nostra lex

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/08/10 11:33 #29232

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Jestem w piątek o godz. 5:25 w Marinie

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/08/09 11:39 #29225

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
pogody Wam życzę :) ja w tym czasie będę się bawił w Bornym Sulinowie na zlocie :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/08/08 19:46 #29222

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Z racji tego ,że nie ma zainteresowania całością trasy - ale też możliwości transportowo-logistyczne w tym okresie wakacji są dość ograniczone - trasa jak i cała koncepcja wycieczki ulega sporej modyfikacji. Większa koncepcja zostanie raczej wykonana w skromnym 1-3 osobowym gronie w innym czasie.

B) Co ulega zmianie???

Wszystko :) Trasa zmienia się w tzw.Helski standard czyli przejazd z Helu do dworca głównego w Gdyni. Długość trasy to około 120-125km w zależności od wybranej przeze mnie opcji terenowej na klifach w okolicach Gdyni.

B) Tempo lajtowe ,ale zdecydowane - oscylujące w okolicach 18-22km/h. Większość trasy to nadmorskie ścieżki rowerowe,szutry i asfalty. Trudność terenowa praktycznie żadna oprócz kilku podejść z rowerem na klifach co zresztą rekompensuje malowniczość tego miejsca :P

B) Jak wygląda harmonogram???

- spotkanie o godzinie 5:25 w nadwiślańskiej Marinie
- wyjazd 5:30 do Warlubia - odległość około 20km
- pociąg z Warlubia na Hel odjeżdża o 6:46 - koszt przejazdu na Hel to około 37zł
- na Helu jesteśmy o 10:30 skąd rozpoczynamy przejazd do Gdyni
- na sam przejazd mamy ponad 9h - odległość około 80km
- z Gdyni ruszamy pociągiem o 19:51 i bez przesiadek wyskakujemy w Warlubiu o 21:35 - koszt 29zł z rowerem
- spokojny powrót do Grudziądza gdzie nie goni nas już nic oprócz głodu przewidywany jest na godzinę 23:00 odległość z Warlubia to to samo 20km co z rana.

B) Szkic trasy nadmorskiej

www.gpsies.com/map.do?fileId=sivajjzcfkxlerny&language=pl


Czasami tak bywa ,że plany muszą ulec zmianie :) Nic to jednak - propozycja powyżej jest jedną z moich ulubionych corocznych propozycji :) Jak zwykle - kto ma chęć i czas - zapraszam :)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, Kasia, MARCINHD, Gall

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/29 11:18 #29149

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
j23 napisał:
piowini napisał:
Do Galla: Zapewne w tym roku będę jechał właśnie fragmentem Green Velo.
Jestem w posiadaniu świetnego Atlasu Rowerowego woj. warmińsko-mazurskiego (skala 1:50 000), jśli jest potrzeba chętnie pożyczę na wyprawę.
Chętnie skorzystam! :) Już dzwonię!
Dzięki!
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/28 23:42 #29142

  • Paweł
  • Paweł Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Jadę z Wami czas pokaże jak daleko dam radę :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/28 18:16 #29139

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
piowini napisał:
Do Galla: Zapewne w tym roku będę jechał właśnie fragmentem Green Velo.
Jestem w posiadaniu świetnego Atlasu Rowerowego woj. warmińsko-mazurskiego (skala 1:50 000), jśli jest potrzeba chętnie pożyczę na wyprawę.
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): piowini

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/28 15:02 #29134

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Do Galla: Zapewne w tym roku będę jechał właśnie fragmentem Green Velo.
Do Krzysia 80: Rzeczywiście są to bardzo ciekawe tereny, nie zawsze jest tam depresyjnie i płasko.
Do Bartka: Uraz usprawiedliwiony, są tam za .. jedwabiste podjazdy. Można się zdziwić! Poza wyprawami rowerowymi pamiętam pagóry i pagórki z zajęć poligonowych odbywanych podczas służby w elbląskiej SOR.
iceman 150: Tak, można ominąć. Jechałem ten "kawałek" torami. Nawet jednocześnie dwa razy: bo pierwszy i ostatni. Jak ktoś przejedzie torowiskiem na odcinku np. Nicwałd - Mełno, lub Mełno - Boguszewo będzie wiedział co mam na myśli.
Jeżeli ma być jednego dnia przejechany większy dystans to moim zdaniem odpada jazda przez Wysoczyznę Elbląską, odpada też z uwagi na nawierzchnię droga tuż przy morzu wzdłuż Mierzei Wiślanej. W obydwu wypadkach spowoduje to znaczne obniżenie tempa jazdy przy jednoczesnym znacznie zwiększonym wysiłku. Zostaje asfaltowa, ruchliwa droga.
Moim zdaniem Mierzeję i Wysoczyznę najlepiej odłożyć to na oddzielną wyprawę.
Na odcinku Braniewo do Kadyn będę jechał 6 sierpnia. Może gdzieś się nasze drogi zbiegną.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/27 22:25 #29127

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
W tym roku została oddana do użytku Green Velo czyli trasa wschodnia. Obejmuje ona również odcinek z Fromborka do Elbląga. Może został wybrany jakiś łagodny wariant.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/27 18:58 #29123

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Chyba plany się nieskładają, ale zobaczymy jak sie ułoży :)

Nad zalewem Koronowskim będę prawdopodobnie 14.08 w ramach "Lata z Kalinką 12.08 do 15.08", a na "Highway:) z Hel" pasowałoby mi zapewne 06.08 jeśli nie wskoczy mi pracująca sobota.
Chętnie pokręciłbym zwłaszcza w okolicach mierzei Wiślanej i zdobył kilka nowych gmin. Okolice Kadyn i Fromborka wydają się być zachęcające z opisów Icemana i Piowiniego. Tylko czy w nocy będzie coś widać z punktu widokowego w Suchaczu? Pewnie niewiele.
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/27 14:47 #29120

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
No domyślam się, że na takie dystanse nie jest to najlepsze rozwiązanie. Ale tereny tam są tak naprawdę wyśmienite :), może chociaż na maraton w Kadynach się skusisz 27.08.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/27 13:48 #29117

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Dzieki za info ale raczej nie bedziemy jechac z Fromborka - mam uraz z zeszlego roku i wysoczyzna Elblaska naprawde nie zacheca mnie do odwiedzin w tym roku.Dziekuje - postoje na dole :)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/27 13:21 #29116

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Część tych podjazdów w okolicy Kadyn można ominąć. Przykładowo z Kadyn do Kamionka można ominąć dwa spore podjazdy poruszając się drogą wzdłuż torów kolejowych, a następnie kawałek po torach. Z kamionka wiedzie już do Elbląga płaska droga.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/27 12:46 #29114

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Bartek napisał:
My jechalismy w zeszlym roku do Fromborka przez Kadyny i Tolkmicko i pamietam stamtad ogromniaste podjazdy wiec mozliwe ,ze jednak pomysl Fromborka odpadnie w przedbiegach:)
Zgadza się!
Od Tolkmicka na Wysoczyznę Elbląską wjeżdża się na odcinku kilku km z 0 m npm na ok. 150 m npm! To daje się odczuć w nogach. Za to wspaniały widok, bodajże w Suchaczu, na zalew!
No i zapewne będę tam jechał 6 i 7 sierpnia. Nie wiem dokładnie jaką trasą.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/27 12:37 #29113

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
My jechalismy w zeszlym roku do Fromborka przez Kadyny i Tolkmicko i pamietam stamtad ogromniaste podjazdy wiec mozliwe ,ze jednak pomysl Fromborka odpadnie w przedbiegach:)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/27 12:07 #29112

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Kilka lat temu jechałem z Fromborka przez Kadyny i Suchacz do szosy prowadzącej do Elbląga.Początkowo samym brzegiem Zalewu Wiślanego. Jednak nie wszędzie było to możliwe. na pewno część trasy jechaliśmy po ... torowisku i po kolejowych podkładach.
Może teraz jest tam inaczej? Jakaś DDR?
Przez kilka lat linia kolejowa Braniewo - Elbląg była nieczynna. Może ktoś wie jak jest obecnie?[/quote]
To pisałem ja! Tyle że się nie zalogowałem.
A samochodem odcinek Piaski Sztutowo jechałem kilka razy, potwierdzam, ruch samochodowy jest spory, a droga wąska i kręta. Można jechać wzdłuż wybrzeża, jest tam droga-przesieka. Piasulek, czasami mniej z reguły więcej. Za to spokojnie.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/27 11:10 #29110

  • Zalew
  • Zalew Avatar
Odcinek Sztutowo - Krynica przejeżdżałem wielokrotnie samochodem. Droga kręta i pełna wariatów z rejestracją zaczynającą się na literę W. Rowerzystów tam widywałem, ale im nie zazdrościłem. Może zamiast wracać tą samą, nieciekawą drogą lepiej przeprawić się z Krynicy statkiem wycieczkowym do Fromborka?
Kilka lat temu jechałem z Fromborka przez Kadyny i Suchacz do szosy prowadzącej do Elbląga.Początkowo samym brzegiem Zalewu Wiślanego. Jednak nie wszędzie było to możliwe. na pewno część trasy jechaliśmy po ... torowisku i po kolejowych podkładach.
Może teraz jest tam inaczej? Jakaś DDR?
Przez kilka lat linia kolejowa Braniewo - Elbląg była nieczynna. Może ktoś wie jak jest obecnie?

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/26 22:54 #29107

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Gall napisał:
Odcinek Sztutowo - Krynica przejeżdżałem wielokrotnie samochodem. Droga kręta i pełna wariatów z rejestracją zaczynającą się na literę W. Rowerzystów tam widywałem, ale im nie zazdrościłem. Może zamiast wracać tą samą, nieciekawą drogą lepiej przeprawić się z Krynicy statkiem wycieczkowym do Fromborka?

Ciekawa propozycja - przygotuje alternatywna trase z Fromborka i zobacze jak to wyjdzie.
Amor patriae nostra lex

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/26 22:18 #29106

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
Odcinek Sztutowo - Krynica przejeżdżałem wielokrotnie samochodem. Droga kręta i pełna wariatów z rejestracją zaczynającą się na literę W. Rowerzystów tam widywałem, ale im nie zazdrościłem. Może zamiast wracać tą samą, nieciekawą drogą lepiej przeprawić się z Krynicy statkiem wycieczkowym do Fromborka?

06.08 lub 13.08 Hel-Krynica Morska - eksploracja polskiego wybrzeża 340km 2016/07/26 14:58 #29103

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem pojechania z Helu do Grudziądza wykorzystując nocleg i dojazd na Hel pociągiem. Trasa narysowana palcem na mapie mówiła mi o jakichś 240-250km. Czyli w sumie do pojechania - skoro jeździło się już takie odległości. Pod wpływem ostatniej 330km trasy na Kaszuby oraz tego ,że MarcinHD chciałby w tym roku pobić swój ubiegłoroczny rekord odległości urodził się w mojej głowie plan nieco ambitniejszy niż wspomniane 240km. Polega on na tym ,żeby zjechać sporą część wybrzeża zaczynając od Helu a kończąc je na Piaskach za Krynicą Morską. Czyli trzymając się jak najbliżej wybrzeża pojechać Półwysep Helski ,Puck ,Gdynie ,Sopot ,Gdańsk ,Sobieszewo ,Mikoszewo ,Jantar ,Kąty Rybackie ,Krynicę Morską i tak daleko jak się da w stronę granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Następnie wrócić mierzeją i mniej więcej na wysokości Kątów Rybackich zacząć powrót po Grudziądza po naszej stronie Wisły.

Myślę ,że najlepiej będzie to widoczne na propozycji trasy - więc proszę zerknąć na mapę poniżej:

www.endomondo.com/routes/773347572


Odległość całości wynosi w przybliżeniu 340km. Nie trzeba jednak jechać całej trasy a można ją tak jak chce Iza, pokonać w części czyli np tak:

- Hel - Gdynia - 75km - powrót do domu pociągiem
- Hel - Gdańsk - 110km - powrót do domu pociągiem
- Hel - Tczew - 250km - powrót do domu pociągiem


Możliwości pojechania części trasy jest całkiem sporo. Droga to w większości asfalty i trochę szutrowych ścieżek na Helu. Tempo spokojne ale zdecydowane - podobne zresztą jak na zeszło sobotniej 330tce - oscylujące w granicach 22-24km.

Proponowany plan wycieczki:

- w piątek 05.08 lub 12.08 wyjazd pociągiem na Hel o godzinie 14:46
- przyjazd na Hel około 20:14
- nocleg ze śpiworem (ustalimy gdzie w zależności od ilości chętnych) - w grę wchodzi również plaża przy sprzyjającej pogodzie :P Jednak najprawdopodobniej będzie to jakaś kwatera
- główna wyprawa rusza rankiem o godzinie 5:00 z miejsca spoczynku i realizuje powyższą trasę z mapki
- pojechanie całości przewidziane jest na około 24h czyli powrót w niedzielę nad ranem lub w zależności od wybranego wariantu trasy.

Dlaczego data jest nie sprecyzowana?

Ponieważ dużo zależy od pogody jaka ma być w danych tygodniach oraz od wolnych sobót i niedziel potencjalnych uczestników wyprawy

Jest to na razie luźny projekt aczkolwiek z dużą dozą prawdopodobieństwa wyprawa się odbędzie w jednym z podanych terminów.

Proszę o deklarację zainteresowane osoby - potrzebne będzie to do organizacji noclegu na Helu lub w okolicach. Można też zgłaszać własne propozycje i pomysły do co wyprawy. Dyskusję uważam za otwartą.
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, wojtino, piowini, pieter, MARCINHD, ORZEŁ
Czas generowania strony: 0.317 s.