Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: 06. 01. 2020- Monday of the Three Krules- 207a/248

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: 06. 01. 2020- Monday of the Three Krules- 207a/248

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2020/01/07 19:38 #32675

Qba84

Qba84 Avatar

Kilka słów podsumowania- jako, że wpisałem propozycję, inicjatywa i pomysł leży po stronie MarcinaHD :-) Plan udało się zrealizować, linię 207a przejechaliśmy prawie w całości.

Niestety, było to raczej poszukiwanie śladów i wyobrażanie sobie nieistniejącego... Podróż w imaginacji, a na zewnątrz walka o każdy kilometr...

Styczeń, dzień ponury, zimny i mokry, a my stosownie przemoczeni i zziębnięci ;-)

Warunki cokolwiek nie ułatwiały jazdy- nie było sił na obejrzenie ostatniego zachowanego słupka w Cepnie, ale za to obejrzeliśmy gniazdo telefonii wewnętrznej komunikacji kolejowej, mogliśmy podziwiać grodzisko przy starotorzu w Stolnie (pięknie zachowane i czytelne) czy napisy na dworcach (zwłaszcza wychodzące spod późniejszej farby ,,Zeppen").

Wycieczka fajna, na pewno do powtórzenia przy pogodzie, która pozwoli cieszyć się drogą.

Tym bardziej, że jeszcze kawałeczek starotorza, od słupka do stacji w Cepnie (i naturalnie dalej, do Stolna, co przejechaliśmy) powinno dać się pokonać wiosną, zanim zarośnie.

Za udział i motywację- sam bym się nie zebrał- dziękuję oficjalnie Marcinowi HD ;-)
2020/01/07 13:12 #32674

piowini

piowini Avatar

Czytam i zazdroszczę. Lubię wszystko co się kojarzy z koleją. A w tym roku jeszcze nie zacząłem sezonu. Chciałem ale jakieś paskudztwo zmusza mnie do kaszlenia i ciężkiego oddechu. Nadzieja, że przechodzi.
Tylko nie wiem na kogo.
2020/01/06 15:05 #32673

MARCINHD

MARCINHD Avatar

...no i polatali na spokojnie 70 km ;) był śnieg, lód, deszcz, wiatr no i oczywiście błotko..... wyjazd jak najbardziej udany.... chociaż nie było lekko...... dzięki Jakub za wspólne kilometry ;) kilka fotek jest tu:

photos.app.goo.gl/e2j7nqqqQz7zAe7Y8
2020/01/05 17:18 #32672

Qba84

Qba84 Avatar

Na jutrzejszy, świąteczny poniedziałek proponujemy wyprawę exploracyjno- kolejową:-)

Celem jest tytułowa linia 207a /248 Kornatowo- Chełmno, sfocenie jej opuszczonych stacyjek, dworca, wieży, starotorza, pobliskich fortyfikacji, ramp etc etc.

Konkrety są takie:

-zbiórka o 8:15 na rondzie k. Auchana (d. Real)

-dystans: ok.70 km

-nawierzchnie: mix

-tempo: zrównoważone

-uczestnicy:

-HD

-Qba84

Zapraszamy :-)
Czas generowania strony: 0.130 s.