Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 20.03.21-Toruń Północny

20.03.21-Toruń Północny 2021/03/20 19:47 #33529

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 749
  • Otrzymane podziękowania: 1220
  • Oklaski: 12
Dzięki :) :silly: Dobrze wyszperać czasem takie ciekawostki, i pojechać rowerem obejrzeć je na własne oczy.

Jest cel, można się czegoś dowiedzieć B) :woohoo:

Czasem takie rzeczy są tak niepozorne (lub w tak złym stanie), że jeśli jedziesz nieświadomie, to po prostu ominiesz...
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek

20.03.21-Toruń Północny 2021/03/20 19:24 #33528

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Zaszalałeś, nie powiem - należy się uznanie!



Dzięki za relację. Fajna ciekawostka, aż zacząłem przez Ciebie szperać xD
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Qba84

20.03.21-Toruń Północny 2021/03/20 18:40 #33527

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 749
  • Otrzymane podziękowania: 1220
  • Oklaski: 12
|Kilka słów podsumowania dzisiejszej wycieczki.

Pogoda miała być- i w miarę była... Ot, na tyle, żeby dało się przejechać taką trasę.

Ale bez szału- rano trochę zmarzłem, a kiedy na kilkanaście kilometrów/ kilkadziesiąt minut dostawałem wmordewind to... Cóż, było ciężko, siły topniały z każdym obrotem korby...

Ale Toruń Północny towarowo-osobowy (towos) mam zobaczony- dobrze, że uciekł spod młota, ale też należy mu się rewitalizacja.

Na razie- obraz nędzy i rozpaczy (choć wstępnie posprzątali, bo stały dwa worki). Rozbite butelki, ślady pożaru, posprejowane ściany i inne...

Jest za to torowisko- toż tamtędy przejeżdżają jeszcze czasem cysterny do Olka.

To właśnie na Północnym (oprócz rozgałęzienia na Unisław/Chełmno) rozpoczynała się linia do Czarnowa (1910-1966).

Inną stacją tej linii był Toruń Zachodni (inaczej- i niegramatycznie: Toruń Szkolna, od niem. Schulstr.).

Stał on do 1968 roku na terenie ob. miasteczka uniwersyteckiego (campusu), teraz jest tam klub Od Nova, a po dworcu zostały tylko dwa drzewa... (na dziś było mi to za daleko obaczyć)...

Jest to jedna z najbardziej tajemniczych tor. stacji, jest znanych tylko kilka jej (i to słabych, często widać jedynie fragment) fotografii.

Podsumowując: jest to historia, którą warto zachowywać.

W Toruniu to wiadomo: tylko gotyk i gotyk. A rozbijane domy szachulcowe? A dewastacja fortyfikacji? Powoli to się może zmienia.

A za udział dziękuję sam sobie ;-)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, piowini, MARCINHD, Red

20.03.21-Toruń Północny 2021/03/19 21:05 #33525

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 749
  • Otrzymane podziękowania: 1220
  • Oklaski: 12
No, oby wypaliło... Może być wiosna, a może ostatnie ukąszenie zimy... PS Z kilku powodów eemtebee - niestety konieczność...
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, MARCINHD

20.03.21-Toruń Północny 2021/03/19 20:15 #33524

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Ciekawym Twoich jutrzejszych wojaży xD Szkoda, że nie ma Stravy na żywo w wersji nieabonenckiej :(

i ciekawy jestem jutrzejszej pogody, bo powtórki dzisiejszej Ci nie życzę :) Za to za tydzień pogodowe wróżki wieszczą bajkę :silly:

Z czystej ciekawości - który rower planujesz zaprząc do boju?
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD, Qba84

20.03.21-Toruń Północny 2021/03/19 18:38 #33523

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 749
  • Otrzymane podziękowania: 1220
  • Oklaski: 12
No szkoda... Ja póki co jestem zmotywowany - jak jutro wyjdzie, to się zobaczy... Nie da się ukryć, że liczę na poprawę pogody- przy dzisiejszej aurze taka wyrypa byłaby nie do zrobienia.

Na zapisy czekam dziś do godz. 22, jeśli do tego czasu nikt nie dołączy na zbiórkę nie jadę... I w ogóle zostawiam sobie wolną rękę co do losów wycieczki...
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, MARCINHD

20.03.21-Toruń Północny 2021/03/19 18:12 #33522

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Piękny plan Qba84, ale jak na moje stare kości, to na razie za daleko, za zimno i za rano. O ósmej będzie jeszcze co najmniej 3 stopnie mrozu :sick: Brr...

Wstrzymam się jeszcze z dalszym wypuszczaniem o tydzień.
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD, Qba84

20.03.21-Toruń Północny 2021/03/19 15:00 #33521

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 749
  • Otrzymane podziękowania: 1220
  • Oklaski: 12
Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tej pogody, tej zimy. To jest dobre podejście, bo ona jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jej bać. Trzeba pójść na rower tłumnie 20 marca :laugh: :whistle: :pinch:

Na jutro, tj. rzeczoną sobotę 20.03 proponuję wycieczkę turystyczną, krajoznawczą- a celem onej Toruń Północny (północniak).

Taka mała stacyjka z 1910 roku, ostatnio było o niej głośno. Miała zostać zburzona, co odwołano po fermencie w mediach- i dzięki aktywności lokalnych społeczników może dostać nowe życie.

A że nigdy tam nie byłem, więc pretekst jest dobry :woohoo:

Na powrocie Chwalebne Kamienie- temat niedawnej zagadki :side:

Pogoda MA BYĆ dobra, w każdym razie lepsza od dzisiejszej. A gdyby ostatni dzień zimy jednak miał nas postraszyć (zwłaszcza lodowatym wiatrem), to mamy dużo możliwości skrócenia...

Nie obiecuję, że będzie letko :whistle:

Jednakowoż dla dwóch, trzech zmotywowanych rowerzystów trasa jest do pokonania :evil:

Konkrety:

-start o 8:30 (+/- 5 min.) z BRW na Rządzu

-nawierzchnie: mix

-tempo: turystyczne

Lista:

-Qba84 B)

- ... B)

- ... B)

Xapraszam :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, MARCINHD, Red
Czas generowania strony: 0.227 s.