Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Trochę fizyki :)

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Trochę fizyki :)

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2006/12/28 19:00 #1706

.:t IMO n:.

.:t IMO n:. Avatar

w \"nienormalnej\" też nie :]
2006/12/28 18:32 #1705

iceman150

iceman150 Avatar

Też fakt wystarczy włączyć sobie film z freestylem rowerowym i już nie jestes pewny czy prawa fizyki aby naprawde istnieją :)
np. NWD7
Ale w normalnej jezdzie praw fizyki nie oszukasz :)
2006/12/28 11:52 #1704

Maruch

Maruch Avatar

iceman150 napisał:
Sam wiesz że na góry jest lepszy rowerek a wiesz czemu??
Bo twoja energia włożona w prace na podjeździe rowna jest energi potencjalnej (E=mgh) gdzie m to masa, czyli im mniej ważysz tym mniej się męczysz.

Ostry konkret !!:evil: :evil:

No ale powiedzcie Sami co prawdziwi bikerzy robią sobie z praw fizyki.... (buhahahaha) :laugh: :woohoo:
2006/12/28 00:40 #1703

.:t IMO n:.

.:t IMO n:. Avatar

Problem w tym ziomy, że co po tej całej fizyce jakiemuś cieniasowi?
Te wszystkie obliczenia zostały stworzone w oparciu o pracę z najlepszymi i dla najlepszych.
A my – zwykli śmiertelnicy korzystamy z jakiejś części tej wiedzy, bo... bo się zwyczajnie interesujemy tym wszystkim i chcemy podchodzić do jazdy bardziej „profesjonalnie”.

A tak już na marginesie, to warto sobie czasem taką książkę dopaść i choć częściowo poczytać. Możecie olać wszystko, ale z rozdziału mówiącym o tym jaką pozycję powinniśmy zajmować na rowerze i jak powinniśmy dobrać długości sztycy, mostka itd. powinniśmy wiedzieć większość. Dla naszego zdrowia ;)
2006/12/26 23:23 #1702

iceman150

iceman150 Avatar

Jednym słowem jeśli ktoś nie ma tyle w pary w nogach może sobie pomóc fizyką. A czymże jest postęp techniczny jeśli nie korzystaniem lub nawet próbą oszukania praw fizyki. Nawet jesli masz sporo pary w nogach to nie osiągałbyś przecież dobrych wyników na szosie na szerokiej oponie (opór toczenia) i dzieki takim książkom możesz się ustrzegać zbędnego wysiłku.

Sam wiesz że na góry jest lepszy rowerek a wiesz czemu??
Bo twoja energia włożona w prace na podjeździe rowna jest energi potencjalnej (E=mgh) gdzie m to masa, czyli im mniej ważysz tym mniej się męczysz.
2006/12/26 21:56 #1701

.:t IMO n:.

.:t IMO n:. Avatar

Toście sobie pogadali xD
2006/12/26 21:24 #1700

Pawiano

Pawiano Avatar

Drogi lukaszu ...

te kilka fotek ktore to wkleiłem to
fragment książeczki która pochodzi nie skądinąd jak z \"Twojej\" Stali i pełni tam zapewne jakąś pomniejszą funkcje w procesie szkolenia ... (oto jej spis tresci: tinyurl.com/tcfsg)

weź pod uwage ze nie kazdy jest wybitnym kolarzem i moze nie wiedziec wielu rzeczy a z racji zainteresowan chcialby sobie poczytać na temat związany z \"rowerowaniem\" więc moze jak ktoś umie to sobie policzy małe co nieco lub dowie sie czegoś nowego ...

Jakkolwiek nie patrząc nie wiem skąd w poscie Marucha doszukaleś sie czegokolwiek głębszego poza ironicznym,retorycznym zdaniem (nawet nie pytaniem) okraszonym .... :laugh: ...
2006/12/26 19:47 #1699

Maruch

Maruch Avatar

Niestety musze Cię zmartwić(a może i nie) bo ja Rowerem nie jeżdze dla treningu tylko dla przyjemnośći B)

Ojjj a co do tych zadań i wzorów to skończmy ten temat bo wrzucone były dla śmiechu a nie do dyskusji na ich temat. I raczej żaden z nas nie bedzie rozpatrywał siły tarcia podczas jazdy albo czegoś innego. ;)

Pozdro dla Ciebie !
2006/12/26 18:58 #1698

lukasz

 Avatar

o bledy sie nie czepiaj bo to nie jest az tak istotne proste i logiczne jest ze teoria nei przeklada sie w praktyce zapraszam na trening z mna i moze wtedy ja spojrze inaczej na to co piszesz do mnei bo jak narazie uwazam ze liczy sie trening a nie siedzenie i obliczanie wzorow czy cos w tym stylu.... szacunek no i zapraszma na przejazdzkie
2006/12/26 18:34 #1697

Maruch

Maruch Avatar

lukasz napisał:
co ci dadza egzaminy??? ;>

Nic :laugh: :blink: ??!!

A tak pozatym to nie wiem jak jest w Stali bo nigdy tam nie jeździłem (miałem kiedyś kalendarz na 2005 rok z Grupą kolarzy Stali :woohoo: :woohoo: ) Normalne i Logiczne że takie zadanka Gówno dadzą.Trening to trening. i nie trzeba nawet o tym tak dużo pisać :side: !

Ps. Przed wrzutem na Tak Poważne forum Rowerowe B) B) posta sprawdz czy nie masz rażących błędów i pisowni :whistle:
2006/12/26 18:06 #1696

lukasz

 Avatar

co ci dadza egzaminy??? ;> nei to si eliczy tylko to ze masz to cos w sobei co pozwala ci przekraczac granice ktore dla zwyklych rowerzystow sa niemozliwe jezdzielm w stali kilka lat i wiem jak to... wykresy analizy po co to zawodnik ma zapieprzac i robic sowje trzymac wagie diete i ostro trenowac co wam ogolnei mowie dadza jakies testy ??? co pokaza wam ze jestescie wytrzymali jak nei wiem ze macie swoje zakresy trenignowe wysokie a tak naprawde w profesionalnym\\zawodowym peletonie jest inaczej przyjdzie wyscig i doome sposoby sprawdzania sie poprzez jakies testy egzaminy pojda sie \"gniesc\" moim zdaniem trenign trening i jescze raz trening czyni mistrza a dac spokoj sobie z jakimis przydomowymi samorobionymi testami bo i tak w praktyce co innego bedzie ( a to takie skromne zdanie ) pozdrawiam
2006/12/24 23:01 #1695

Maruch

Maruch Avatar

Ciekawe czy jakbyś chciał w Stali jeździć to czy też musisz zdać takie egzaminy :laugh: :)
2006/12/24 22:44 #1694

Pawiano

Pawiano Avatar

Czas generowania strony: 0.141 s.