Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Kask jest O.K.

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Kask jest O.K.

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2007/01/07 17:16 #1722

Manio

Manio Avatar

2007/01/03 21:10 #1717

zbigniew

zbigniew Avatar

Według czasopism rowerowych - w każdym roku zdarza się kilka śmiertelnych wypadków, w których zginęli kolarze. Gdyby jechali w kaskach, ich losy potoczyłyby się inaczej.
Nie jestem kolarzem sportowym, nie trenuję jazdy rowerem w warunkach ekstremalnych, ale jeżdżę turystycznie ( uprawiam tzw. kolarstwo turystyczne) i będę użytkownikiem roweru jeszcze jakiś czas.
No i zrobiłem sobie prezent pod choinkę - kask rowerowy.
Dobrze, że posłuchałem porady MagazynuRowerowego z 2003 r. - KUPUJ Z GŁOWĄ ( uznałem, że z własną głową w sklepie).
A głowa podobno przeciętnie ma obwód 56-60 cm. Ale okazuje się , że dopasowanie nie jest takie proste. Czaszka człowieka, a skorupa kasku mogą do siebie nie pasować. I tak było w moim przypadku. Ale sprzedawca był bardzo cierpliwy i pomógł mi wybrać kask, o zakresie rozmiarowym odbiegającym od uniwersalnego.

Gdybym nie posłuchał porady KUPUJ Z GŁOWĄ i zamówiłbym kask przez inetrnet - to prawdopodobnie bym mocno żałował. A więc kask kupujmy tylko taki, który pasuje dobrze do głowy i to w sklepie specjalistycznym.
Czas generowania strony: 0.148 s.