Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: A może jednak warto kupić kask ;-)

A może jednak warto kupić kask ;-) 2019/10/30 12:17 #32626

• piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 436
  • Oklaski: 8
Pamiętam to zdarzenie! Widziałem, dokładnie, jechałem jakieś 50 m za tobą.
Co z tego, że głowa (podobno) stara, ważne, że kask był nowy.
na marginesie - wczoraj ok. 19:30 nie dość że bez kasku jechał ktoś rowerem na DDR przy Warszawskiej z całkowicie pustą głową. bez ŻADNEGO oświetlenia i nawet bez odblasków. Tym razem się udało - minęliśmy się.

Jeszcze co do kasku.
Nie zawsze ufajmy eksperymentom. To, że w przy jednoczesnym zrzuceniu z 10. piętra rowerowego kasku i wełnianej czapeczki czapeczka spada wolniej i przy zetknięciu z ziemią nie ulegnie uszkodzeniu wcale nie oznacza, że lepiej chroni głowę.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, MARCINHD

A może jednak warto kupić kask ;-) 2019/10/28 20:15 #32625

• MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Otrzymane podziękowania: 1254
  • Oklaski: 9

kask musi być ;) i mi uratował starą pustą głowę podczas spotkania z samochodem na drodze ....... stara sprawa..... ale się pamięta
:ok:
Tsa se jakośik radzić pedzioł baca wiążąc buta glizdą
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, piowini

A może jednak warto kupić kask ;-) 2019/10/28 13:37 #32624

• piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 436
  • Oklaski: 8
Podczas namawiania podaj mu mój przykład. Dwukrotnie kask ocalił moją głowę, a być może i mnie. Raz w (podobno) najbezpieczniejszym dla rowerzystów regionie - poprzez własną nieuwagę zahaczyłem prawą tylną sakwą o mur, to rzuciło mnie w lewo i prawie centralnie walnąłem rowerem i głową w stalową taśmę energochłonną oddzielającą DDR i chodnik od ulicy. Walnąłem mocno. Ok. pół minuty nie wiedziałem co się ze mną dzieje. Miałem tylko otarte kolano, dłoń i siniaka (nawet nie guza) na czole. Drugi raz (idąc) penetrowałem tzw. bunkry w Lesie Rudnickim. Była jesień, mokro i ślisko. Rower został przy schronie. Ja na szczęście jeszcze w kasku chciałem wejść na schron. Na betonie poślizgnąłem się, upadłem tak, że walnąłem tyłem głowy o beton. Stłukłem tylko łokieć. Boję się nawet pomyśleć, co byłoby w obu tych wypadkach, gdybym nie miał kasku. Potwierdzam też, że rowerowy kask jest najlepszą czapką przeciwsłoneczną.
Należy jedynie zadbać, aby kask na głowie nie wykluczał myślenia i jeżdżenia z głową.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, MARCINHD

A może jednak warto kupić kask ;-) 2019/10/28 11:10 #32623

• AnnaMaria
  • AnnaMaria Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Takich ze światłem hamowania jeszcze nie widziałam kasków. Ale kask naprawdę warto kupić. Po przeczytaniu artykułu www.najlepszyrower.pl/blog/powody-dla-ktorych-warto-jezdzic-w-kasku-na-rowerze-b-13.html i ja kupiłam. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do kasku, ale teraz jeżdżę w nim i chcę jeszcze namówić do tego chłopaka. To już cięższa sprawa ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, piowini, MARCINHD

A może jednak warto kupić kask ;-) 2015/07/19 19:24 #24819

• iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Otrzymane podziękowania: 820
  • Oklaski: 11
Tym bardziej że kierunkowskazy w kasku nie mogą być uznane za sygnalizowanie zmiany kierunku jazdy.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

A może jednak warto kupić kask ;-) 2015/07/19 18:49 #24816

• Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 141
  • Oklaski: 1
Bardzo fajną funkcjonalnością tego kasku jest światło hamowania. Pytanie tylko, czy kierowcy zrozumieją, o co chodzi z tym światłem. Taki kask mógłby spowodować, że niektórzy rowerzyści mieliby jakiekolwiek oświetlenie - wielu rowerzystów decyduje się na jazdę rowerem po zmroku bez oświetlenia (dotyczy to także jeżdżących w kaskach). Nierzadko rodzice pozwalają dzieciom na jazdę po ciemku bez oświetlenia, na co brakuje słów.

Wskazywanie zmiany kierunku - moim zdaniem lepsze są opaski z diodami na rękach i wyciągnięcie ręki, ponieważ wtedy opaska znajdzie się dalej od osi roweru i sygnalizacja może być lepiej widoczna i bardziej wyraźna i łatwiejsza w interpretacji dla kierowcy.

Tak czy owak - taki kask to tylko dodatek a nie podstawa wyposażenia roweru/rowerzysty. Nie należy zapominać o przewidzianym prawem oświetleniu.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

A może jednak warto kupić kask ;-) 2015/07/18 11:34 #24795

• Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 252
Ciekawy wynalazek :)
KLIK
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.
Za tę wiadomość podziękował(a): chunk

A może jednak warto kupić kask ;-) 2015/06/05 11:39 #24085

• Adi
  • Adi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Nie ma rzeczy niemożliwych :-)
  • Otrzymane podziękowania: 50
  • Oklaski: 2
jeszcze jeden link taki trochę zabawny :) :laugh: heheh
Za tę wiadomość podziękował(a): ŁOBUZIA

A może jednak warto kupić kask ;-) 2015/06/03 18:09 #24054

• Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 141
Na pewno warto, jak ktoś bierze udział w wyścigu kolarskim, gdzie jedzie się znacznie szybciej (często na krawędzi przyczepności) niż zazwyczaj jeżdżą rowerzyści. O ile się nie mylę, kaski są obowiązkowe podczas wyścigów kolarskich.

Do "zwykłej" jazdy kask można sobie sprawić, jeśli ktoś lepiej czuje się w kasku na głowie, ale trzeba pamiętać, że ostrożność, rozsądek i defensywna jazda mają większy wpływ na bezpieczeństwo rowerzysty niż najlepszy kask. Szkoda tylko, że o rozsądku i ostrożności mówi się mniej niż o kaskach.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

A może jednak warto kupić kask ;-) 2015/06/03 13:04 #24052

• Adi
  • Adi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Nie ma rzeczy niemożliwych :-)
  • Otrzymane podziękowania: 50
  • Oklaski: 2
Czas generowania strony: 0.280 s.