Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Galeria absurdów cz. 3

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Galeria absurdów cz. 3

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2013/06/26 20:59 #9100

Matołek

Matołek Avatar

Piotruss napisał:
Mapołek ta tablica "objazd" to jak widać jest wykorzystana z jakiejś innej budowy, to że jest napisane <ręcznie> "objazd do portowej" to nie brać tego na poważnie.
Ja jestem bardzo poważny człowiek i jak coś jest napisane, to traktuję to na poważnie :) Jak już napisali odręcznie dla żartu, to mogli tam jakąś buźkę dopisać z oczkiem ;) a jak widać na obrazku, co nieaktualne zakleić umieją :whistle:

pzdr
2013/06/26 20:12 #9095

Piotruss

Piotruss Avatar

Mapołek ta tablica "objazd" to jak widać jest wykorzystana z jakiejś innej budowy, to że jest napisane <ręcznie> "objazd do portowej" to nie brać tego na poważnie.

Fajnie było by nagłośnić sprawę <bardzo ważną> a zarazem nowo budowaną DDR przy portowej za przystanią, a nie objazdami. wywalczyć przesunięcie pokazać co za buble produkują,te wytyczne to KPINA,nie biora tego na poważnie.
Pozdrawiam
2013/06/25 08:49 #9072

Uthark

Uthark Avatar

W Polsce rowerzyści stanowią przecież śmiertelne zagrożenie dla kierowców - w przypadku zderzenia z samochodem rower działa jak przecinak i niszczy wszystko na swojej drodze.
2013/06/25 08:48 #9071

Uthark

Uthark Avatar

To powiedziała mi niedawno moja koleżanka. Poradziłem jej, żeby pomyślała np. o dzieciach, które są zbyt młode, żeby kierować samochodem lub osobach, które z innych powodów nigdy nie zostaną kierowcami.

Takie jest rozumowanie w większej części społeczeństwa - przesiąść się do samochodów, a problemy same się rozwiążą.

W normalnych krajach, jak likwiduje się chodnik na czas remontu, to oddaje się go pieszym w postaci fragmentu jezdni, wyłączonego z ruchu samochodów. U nas myśli się tylko o kierowcach. Ciekawe, że dopuszcza do tego pan prezdyent Malinowski - były czynny sportowiec i nauczyciel wychowania fizycznego.
2013/06/21 15:05 #8925

Matołek

Matołek Avatar

Ależ wykrętną odpowiedź dostałeś :angry:

A Policja pewnie się boi, że jakiś rozpędzony rowerzysta potrąci ciężarówkę i kto wtedy zapłaci odszkodowanie dla rodziny kierowcy? Przecież rowerzyści nie mają OC ;)

A tak na serio, to jak zawsze rzecz rozbija się o to, że niedajboże kierowcy musieliby zachować szczególną ostrożność a może nawet zwolnić, a to jest w naszym mieście niedopuszczalne nawet w czasie remontów. Jeszcze z jakiego powodu, jakichś wieśniaków, co im się rowerami zachciało jeździć, jakby nie mogli jak normalni, cywilizowani ludzie - samochodami. No NIE, to rzeczywiście u nas nie przejdzie.

A kierownik budowy? Nie miałby nic do gadania gdyby w specyfikacji zamówienia był zapis o zapewnieniu wygodnego i bezpiecznego objazdu dla rowerzystów, ale tego muszą chcieć urzędnicy. Dopóki będzie choćby kilku (nie wymienię tu nazwisk) urzędników, którzy zamiast kierować się dobrem ogółu będą przedkładać swoją niechęć do cyklistów, dobrze nie będzie...

Pozdrowerki :)
2013/06/21 13:57 #8923

Hardy

Hardy Avatar

Przecież mogli zrobić objazd DLA SAMOCHODÓW przez średnicówkę, od ul.Południowej do Kasprowicza. Taki objazd samochodem to pestka, prawda?
Natomiast ten odcinek ul/Chełmińskiej mogli zostawić dla rowerzystów i pieszych, na czas przebudowy torowiska. Byłoby bezpieczniej i dla ekipy wykonującej remont linii tramwajowej, operującej koparki i dźwigami. Wielokrotnie widziałem, jak TIR-y czy inne ciężarowe auta ledwie-ledwie przejeżdżały obok pracujących maszyn drogowych.

Ale lobby samochodowe jest bardzo silne we władzach miasta. "Rower mój wróg!" - pewnie takie hasło wisi u odpowiedzialnych urzędników, w gabinecie na ścianie...

Możemy przesiąść się z rowerów do aut. Poza wszystkim innym, przecież ruch samochodowy na ulicach zwiększyłby się. O to chodzi urzędnikom?
2013/06/21 09:35 #8915

Piotruss

Piotruss Avatar

Takiej treści otrzymałem odpowiedz na prośbę zdjęcia znaków zakazu.

" Z przykrością muszę odpowiedzieć, że nie udało mi się pozytywnie sprawy załatwić zgodnie z Pana sugestią. Po pierwsze zdecydowane NIE postawiła grudziądzka Policja. Po drugie sprawę postawiłem na Radzie Budowy i zdecydowany sprzeciw postawił Kierownik Budowy informując, że to on swoimi uprawnieniami nie zamierza ryzykować, a na placu budowy to organizacja ruchu należy do niego. Mam nadzieję, że te utrudnienia szybko miną i będzie mógł Pan jeździć po nowej ścieżce. "
2013/06/20 22:54 #8911

Matołek

Matołek Avatar

Galeria absurdów cz. 3
-serial o urzędniczej ignorancji-

            
Odcinek 3 ? Objazd do Portowej

Trwa przebudowa linii tramwajowej przy ulicy Chełmińskiej a wraz z nim chodnika i drogi dla rowerów (ddr). Jeszcze kilka tygodni temu można było z bólem przebrnąć przez pozostałość po ddr, jednak obecnie to zamknięty i rozkopany plac budowy, a na jezdni zakaz jazdy rowerem.

Czy ktoś pomyślał o rowerzystach? - owszem, pomyślano jak ich spławić (wyznaczono objazd do Portowej - hahaha, mogę się pośmiać, bo nie muszę tamtędy codziennie do pracy dojeżdżać).

  Zobacz zdjęcia

Ktoś mógłby pomyśleć, że to niedopatrzenie, zaniedbanie jakieś, ale nasz kolega Piotruss działał w tej sprawie i zgłaszał rzecz gdzie trzeba. Z wielką przykrością patrzyłem jak oglądał znaki zakazu, w nadziei że zdjęli... To obraz urzędniczej buty i niechęci do transportu rowerowego w mieście.

Czy to jakiś problem, żeby znaki zdjąć lub przekreślić na czas przebudowy jednego z najważniejszych traktów rowerowych w mieście? Można by dopuścić ruch rowerowy na jezdni, remont, to remont - dotyczy wszystkich. No tak, zapomniałem - przecież Grudziądz to nie wieś, żeby po nim rowerem jeździć...

z rowerowym pozdrowieniem
matołek 

Czytaj więcej...
Czas generowania strony: 0.210 s.