Galeria absurdów cz. 3

Galeria absurdów cz. 3
-serial o urzędniczej ignorancji-

            
Odcinek 3 ? Objazd do Portowej

Trwa przebudowa linii tramwajowej przy ulicy Chełmińskiej a wraz z nim chodnika i drogi dla rowerów (ddr). Jeszcze kilka tygodni temu można było z bólem przebrnąć przez pozostałość po ddr, jednak obecnie to zamknięty i rozkopany plac budowy, a na jezdni zakaz jazdy rowerem.

Czy ktoś pomyślał o rowerzystach? - owszem, pomyślano jak ich spławić (wyznaczono objazd do Portowej - hahaha, mogę się pośmiać, bo nie muszę tamtędy codziennie do pracy dojeżdżać).

  Zobacz zdjęcia

Ktoś mógłby pomyśleć, że to niedopatrzenie, zaniedbanie jakieś, ale nasz kolega Piotruss działał w tej sprawie i zgłaszał rzecz gdzie trzeba. Z wielką przykrością patrzyłem jak oglądał znaki zakazu, w nadziei że zdjęli... To obraz urzędniczej buty i niechęci do transportu rowerowego w mieście.

Czy to jakiś problem, żeby znaki zdjąć lub przekreślić na czas przebudowy jednego z najważniejszych traktów rowerowych w mieście? Można by dopuścić ruch rowerowy na jezdni, remont, to remont - dotyczy wszystkich. No tak, zapomniałem - przecież Grudziądz to nie wieś, żeby po nim rowerem jeździć...

z rowerowym pozdrowieniem
matołek 

 

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 7 ).