Galeria absurdów cz. 3

Galeria absurdów cz. 3
-serial o urzędniczej ignorancji-

            
Odcinek 3 ? Objazd do Portowej

Trwa przebudowa linii tramwajowej przy ulicy Chełmińskiej a wraz z nim chodnika i drogi dla rowerów (ddr). Jeszcze kilka tygodni temu można było z bólem przebrnąć przez pozostałość po ddr, jednak obecnie to zamknięty i rozkopany plac budowy, a na jezdni zakaz jazdy rowerem.

Czy ktoś pomyślał o rowerzystach? - owszem, pomyślano jak ich spławić (wyznaczono objazd do Portowej - hahaha, mogę się pośmiać, bo nie muszę tamtędy codziennie do pracy dojeżdżać).

  Zobacz zdjęcia

Ktoś mógłby pomyśleć, że to niedopatrzenie, zaniedbanie jakieś, ale nasz kolega Piotruss działał w tej sprawie i zgłaszał rzecz gdzie trzeba. Z wielką przykrością patrzyłem jak oglądał znaki zakazu, w nadziei że zdjęli... To obraz urzędniczej buty i niechęci do transportu rowerowego w mieście.

Czy to jakiś problem, żeby znaki zdjąć lub przekreślić na czas przebudowy jednego z najważniejszych traktów rowerowych w mieście? Można by dopuścić ruch rowerowy na jezdni, remont, to remont - dotyczy wszystkich. No tak, zapomniałem - przecież Grudziądz to nie wieś, żeby po nim rowerem jeździć...

z rowerowym pozdrowieniem
matołek 

 


Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 7 ).
Opublikowano: 2013/06/26 20:59 przez matołek #9100
Matołek Avatar
Piotruss napisał:
Mapołek ta tablica "objazd" to jak widać jest wykorzystana z jakiejś innej budowy, to że jest napisane <ręcznie> "objazd do portowej" to nie brać tego na poważnie.
Ja jestem bardzo poważny człowiek i jak coś jest napisane, to traktuję to na poważnie :) Jak już napisali odręcznie dla żartu, to mogli tam jakąś buźkę dopisać z oczkiem ;) a jak widać na obrazku, co nieaktualne zakleić umieją :whistle:

pzdr
Opublikowano: 2013/06/26 20:12 przez Piotruss #9095
Piotruss Avatar
Mapołek ta tablica "objazd" to jak widać jest wykorzystana z jakiejś innej budowy, to że jest napisane <ręcznie> "objazd do portowej" to nie brać tego na poważnie.

Fajnie było by nagłośnić sprawę <bardzo ważną> a zarazem nowo budowaną DDR przy portowej za przystanią, a nie objazdami. wywalczyć przesunięcie pokazać co za buble produkują,te wytyczne to KPINA,nie biora tego na poważnie.
Pozdrawiam
Opublikowano: 2013/06/25 08:49 przez Uthark #9072
Uthark Avatar
W Polsce rowerzyści stanowią przecież śmiertelne zagrożenie dla kierowców - w przypadku zderzenia z samochodem rower działa jak przecinak i niszczy wszystko na swojej drodze.