Niebezpieczne drogi dla bezpieczeństwa rowerzystów

Niebezpieczne drogi
dla bezpieczeństwa rowerzystów

Szanowni Rowerzyści.

            W tym artykule chciałbym przedstawić Wam bardzo poważny problem, z którym zmaga się ostatnio Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz. Problem leży w urzędowej upartości prowadzenia dróg dla rowerów w taki sposób, aby rowerzysta przy pokonywaniu każdego skrzyżowania musiał wykonywać szereg bardzo niebezpiecznych i niewygodnych manewrów. Przykładem jest skrzyżowanie nowo budowanej drogi rowerowej wzdłuż ul. Konstytucji 3 Maja z ul Runa Leśnego:

Zgodnie z pierwotnym projektem, droga dla rowerów, pomimo jej przebiegu wzdłuż drogi z pierwszeństwem przejazdu, została odgięta pod kątem prostym i odsunięta od drogi głównej o ok 10 m.
Udało nam się przekonać Prezydenta Sikorę oraz ZDM i projekt zmieniono według naszych zaleceń, popartych twardymi opiniami fachowców (plus dla ZDM-u).
 Zmianę negatywnie zaopiniował Komendant Miejski Policji i projekt wrócił do pierwotnego stanu.

Jak twierdzi Komendant Policji, to dla bezpieczeństwa samych rowerzystów, tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Intencja Policji niewątpliwie dobra, jednakże błędna. Nie pozostaje nam więc nic więcej, jak podjąć próbę przekonania Policji do słusznych i nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko poprawiają bezpieczeństwo rowerzystów, ale i pozostałych uczestników ruchu.

Na zakończenie rzecz bardzo ważna i udowodniona: Jak myślicie, dlaczego Europa tak prężnie i uparcie wspiera rowerzystów w miastach? Bo tamtejsi urzędnicy wiedzą, że rowery podnoszą poziom bezpieczeństwa w mieście poprzez uspokojenie ruchu! To właśnie jest klucz!

 ZDM-II-I.7013.17.2.75.2013 - Odpowiedź ZDM w sprawie
Opinia GDDKiA (nasz niezbity dowód słuszności)

z rowerowym pozdrowieniem
matołek

 

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 17 ).