STOP! stawianiu słupów na drogach rowerowych w Grudziądzu

Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz mówi STOP! stawianiu słupów na drogach rowerowych

            Słupy na drogach rowerowych, to prawdziwa zmora naszego miasta. Przez wiele lat radosnej twórczości, nasi urzędnicy posadzili na drogach rowerowych prawdziwy las. Trzeba naprawdę mieć się na baczności, żeby podczas zwykłego korzystania z traktów rowerowych nie zrobić sobie krzywdy.

Właśnie stanęły nowe słupy związane z montażem nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach Chełmińska-Kraszewskiego i Legionów-Mieszka I-Kruszelniciego - jak myślicie, gdzie?. Jak wynika z naszej korespondencji z Zarządem Dróg Miejskich, jedne słupy zostaną przestawione, a w przypadku innych cytuję: "nie ma możliwości przestawienia słupów sygnalizacji świetlnej [...] ze względu na konieczność zachowania skrajni komory sygnalizatora względem jezdni i torowiska tramwajowego". Czyli jak się okazuje, skrajnia jezdni i torowiska jest ważna, rowerowa już nie :-/

Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz jako pierwszy etap walki ze słupami na drogach rowerowych postanowiło nie dopuścić do stawiania nowych tego typu zagrożeń i podejmie w tej materii wszelkie dostępne kroki. Staramy się też budować świadomość społeczną w tej materii.

 Budujmy świadomość społeczną

Szanowni rowerzyści. Stawianie lub pozostawianie słupów, drzew czy jakichkolwiek innych przeszkód na drodze dla rowerów i w odległości mniejszej niż 20 cm od niej jest niezgodne z prawem. W przypadku kolizji z taką przeszkodą winny jest zarządca drogi i macie prawo domagać się od niego odszkodowania. Rozprzestrzeniajcie tę informację gdzie możecie, niech rośnie świadomość :)

 Dotychczasowa korespondencja w sprawie przytoczonych sygnalizatorów

        Pismo SRG - ZDM w sprawie słupów w skrajni ddr Legionów-Mieszka I
        Pismo SRG - ZDM w sprawie słupów w skrajni ddr Chełmińska-Kraszewskiego
        Odpowiedź ZDM - SRG w sprawie Legionów-Mieszka I wraz z dokumentacją fotograficzną
        Odpowiedź ZDM - SRG w sprawie Chełmińska-Kraszewskiego wraz z dokumentacją fotograficzną
        Ponowne pismo SRG - ZDM ze sprzeciwem

 Więcej informacji,  zdjęć i bieżącą korespondencję w sprawie będziemy zamieszczać w dyskusji do artykułu

z rowerowym pozdrowieniem
matołek 

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 6 ).