Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: XIII Grudziądzka Masa Krytyczna

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: XIII Grudziądzka Masa Krytyczna

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2013/10/07 17:41 #11443

Matołek

Matołek Avatar

Z przykrością muszę przyznać przedmówcy całkowitą rację. Wzorem zeszłorocznej wrześniowej MK tegoroczna październikowa została zapowiedziana jako "świetlna". Chcemy promować oświetlenie, gdyż uważamy je za wyposażenie, które niebywale podnosi bezpieczeństwo rowerzystów.

A więc do zobaczenia na październikowej Świetlnej Masie Krytycznej :woohoo:
2013/10/07 17:32 #11442

Uthark

Uthark Avatar

Na oświetlonych rowerach. W końcu października MK zacznie się, jak będzie już ciemno.
2013/10/07 17:27 #11441

Uthark

Uthark Avatar

Tym razem nie mogłem wziąć udziału w MK, ale na zdjęciach widzę bardzo niepokojące zjawisko - nieoświetlone rowery.

Zastanawia mnie, czym kierują się ludzie, którzy uporczywie nie chcą zamontować i używać oświetlenia przy ich rowerach. Groteskowo wyglądają zwłaszcza ci, którzy nie mają prawidłowo oświetlonych rowerów, ale jadą w kaskach, jakby oświetlenie to był jakiś gadżet, a kask dawał dużą ochronę rowerzyście. Kask przecież praktycznie nic nie da, jak w rowerzystę wjedzie rozpędzony samochód, którego kierowca nie zauważył "ninja" na dwóch kółkach.

Jako całoroczny rowerzysta często spotykam się z nieoświetlonymi rowerami zwłaszcza teraz, gdy zmrok zapada coraz szybciej. Zadziwia mnie brak wyobraźni rowerzystów na nieoświetlonych rowerach.

Promujmy podczas kolejnych MK posiadanie sprawnego oświetlenia i używanie go. Zestaw lampek wiele nie kosztuje (20-30zł), a znacząco poprawi bezpieczeństwo rowerzysty.
2013/09/28 15:16 #11176

Hnacik

Hnacik Avatar




2013/09/28 12:56 #11175

Piotruss

Piotruss Avatar

2013/09/27 23:28 #11172

Hnacik

Hnacik Avatar

XIII Grudziądzka Masa Krytycznaod od cz 1 do 4
jesli 4 czesc nie działa znaczy ze sie ładuje jeszcze
Pozdrawiam B) :evil:

2013/09/27 21:45 #11167

Pes

Pes Avatar

Moja wina zapomniałem naładować ale już siedzą w ładowarce :D
2013/09/27 21:43 #11166

Kama

Kama Avatar

Pes napisał:
Dziękuję wszystkim za wspólny przejazd :) Widzimy się na następnej ;)

Skromna galeria bo padły mi baterie :D
CLICK

...baterie??? ...znowu??? :P :evil: :whistle:
...w ucho dostaniesz... :dry:
...miałam dodatkowe akumulatorki przy sobie... :P
2013/09/27 21:01 #11163

Pes

Pes Avatar

Dziękuję wszystkim za wspólny przejazd :) Widzimy się na następnej ;)

Skromna galeria bo padły mi baterie :D
CLICK
2013/09/27 16:57 #11161

Hnacik

Hnacik Avatar

Do Zobaczenia Na Miejscu B)
2013/09/27 13:25 #11155

MARCINHD

MARCINHD Avatar

ja niestety odpadam z Masy w dniu dzisiejszym:( za co przepraszam............ są to powody zdrowotne, a jutro bardzo wcześnie muszę być sprawny w 100 % więc proszę o wyrozumiałość .......... Będę Was obserwował z okna.......... na Rządzu wybaczcie :S
2013/09/25 12:11 #11132

Piotruss

Piotruss Avatar

w związku z remontem jest objazd,który nas też będzie obowiązywał.
iceman150 napisał:
a czy ul. Klasztorna i al. 23 Stycznia będa w ogóle przejezdne? Trwa tam remont torowiska i obecnie spora część jest wyłaczona z ruchu.
2013/09/25 11:23 #11130

iceman150

iceman150 Avatar

a czy ul. Klasztorna i al. 23 Stycznia będa w ogóle przejezdne? Trwa tam remont torowiska i obecnie spora część jest wyłaczona z ruchu.
2013/09/25 09:02 #11128

Piotruss

Piotruss Avatar

Przedstawiamy trasę XIII masy krytycznej.

Ratuszowa - Spichrzowa - Klasztorna - A. 23 Stycznia - Hallera - Bora Komorowskiego - Chełmińska - Południowa - Konstytycji 3 Maja - Łęgi - Jana III Sobieskiego - Konstytucji 3 Maja - Korczaka - Kalinkowa - Bydgoska - Chełmińska - Toruńska - Sienkiewicza - Kosynierów Gdyńskich - Groblowa - Kościelna - Rynek

bikeroutetoaster.com/Course.aspx?course=613006
2013/09/25 08:43 #11127

Matołek

Matołek Avatar

XIII Grudziądzka Masa Krytyczna
Już w najbliższy piątek

 Czy kolejny raz wesprzecie swoją obecnością nasze starania na rzecz praw grudziądzkich rowerzystów?
 Czy tak jak nam, rower jest bliski Twojemu sercu?
Czy po raz kolejny pokażecie władzom, że warto dbać o rowerzystów?
 Czy trzynasty raz pokażemy Miastu, że rower świetnym, niezależnym i uniwersalnym środkiem transportu?
 Czy chcemy być szanowani i jeszcze raz pokazać że rowerzyści w mieście potrafią się zorganizować?

To już przedostatnia Masa Krytyczna w tym roku  Jeśli jesteś aktywnym rowerzystą i nie jest Ci obojętne, co w temacie rowerów dzieje się w Grudziądzu, koniecznie przybądź pod Ratusz. Przypomnij znajomym i krewnym, bo startujemy już 27 września jak zawsze o 18 i nie może Cię tam zabraknąć. Im nas więcej, tym lepszy efekt 

Odstawcie samochody i wyciągnijcie rowery. Nie zapomnijcie o dzwonkach i trąbkach, dzięki którym jesteśmy bardziej zauważalni. Do zobaczenia w piątek na 13 GMK 

 Piotruss i Matołek

Czytaj więcej...
Czas generowania strony: 0.172 s.