Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Nie jesteśmy malkontentami!

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/13 14:57 #19347

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
ja swoje pięć zdań na temat Nowego Rządza i braku komunikacji z istniejącymi DDR wraz z propozycjami już wysłałem.....
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/13 14:46 #19346

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
ZDM napisał "Czekamy na uwagi do koncepcji rowerowej". Do 19 października można zgłaszać swoje uwagi do projektu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dokumentacja jest tu: zdm-grudziadz.pl/inwestycje/informacje-biezace/561-uwagikoncepcja.html
Czekają do 19 X (niedziela) warto wysłać swoje uwagi do czwartku, a nie na ostatnią chwilę.
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/10 11:59 #19256

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Nie tylko w Grudziądzu są malkontenci !

:evil:
Załączniki:
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika, MARCINHD

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/09 19:12 #19233

  • Piotr TR
  • Piotr TR Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
matołek napisał:

Jesteśmy tylko rowerowymi pasjonatami z wizją przyjaznego rowerzystom miasta, nie politykami. Robimy co możemy i jak umiemy najlepiej, aby wpłynąć na poprawę infrastruktury rowerowej w mieście....

Właśnie polityką jest budowanie szkół, mostów, dróg etc.. i ścieżek rowerowych również.. Myślę, że tu leży problem.

pzdr.

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/08 21:42 #19222

  • Citas
  • Citas Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 109
  • Oklaski: 2
Bo to już takie grudziądzkie:
- nie podoba Ci się droga rowerowa? To zbuduj lepszą, a nie krytykujesz.

Panu prezydentowi chyba się nieco pomyliło, utrzymuje się z pieniędzy podatników. Zatem niejako każdy Grudziądzanin płaci Mu za wykonaną pracę.
Czy w związku z tym jeśli ktokolwiek kupi niedopieczony chleb i pójdzie z reklamacją do piekarni to usłyszy od piekarza: pan to tylko narzekać potrafi, inni jakoś jedzą na wpół surowy i jakoś im to nie przeszkadza.
Albo jeśli mamy pójść na pobranie krwi i pielęgniarka nieumiejętnie kuje, wkuwając z 5 razy igłę w żyły zanim pobierze krew, to czy uwagę pacjenta odpowie, że co się pan czepiasz, przecież pobrałam krew, innych kułam 7 razy i nie skarżyli się.
Otóż nie. Tacy ludzie boją się utraty pracy Taki poziom arogancji może być tylko u władzy, gdzie ktoś nie potrafi przyjąć konstruktywnej krytyki, obrażając przy tym osoby o odmiennym zdaniu.
Czasem na swojej drodze spotykam totalnych wariatów. Pędzą na złamanie karku i wbrew wszelkiej logice... naprawdę... czasem aż trudno ich wyprzedzić.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, Bartek, pieter, sldtwa, MARCINHD

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/07 20:08 #19199

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
iceman przejedz się na pętlę w tarpnie :) to dopiero zobaczysz wysokie krawężniki :) ja się dzisiaj tam odbiłem od podjazdu na DDR przy nowej dyspozytorni czy jak tam oni to nazywają ..... jadąc w kierunku ulicy Kwidzyńskiej a robotnicy powiedzieli że tak już zostanie :P
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/07 19:53 #19198

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
No to jestem dziś malkontentem. Zwiedziłem dziś budowę ostatniego odcinka trasy średnicowej i pojeździłem po przejazdach dla rowerów od strony wyjazdu na Rudnik. Niestety krawężniki w moim odczuciu są za wysokie a wrażenie to potęguje opaska z polbruku odprowadzająca wody opadowe.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/06 13:54 #19139

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Uthark napisał:
DDRiP przy ul.Konstytucji jest faktycznie bardzo fajna, ale pobawię się w malkontenta ;-) - nie ma na nią jak wjechać od ronda Blocha, jak jedzie się z Mniszka w kierunku Rządza. Zupełnie nie ma połączenia z ddrip przy dwupasmówce w kierunku Mniszka.

Zauważyliśmy, ale prace były jeszcze w toku, więc jest nadzieja :) Za to od strony Rządza można się bezpiecznie włączyć bez wygibasów z jezdni w ddr. Tak właśnie powinno się łączyć jezdnie z ddr, wtedy można się płynnie i bezpiecznie poruszać.
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, Krzyś

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/06 13:07 #19137

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Wytykanie błędów, bubli, sugerowanie poprawek czy lepszych rozwiązań nie jest malkontenctwem, ale niestety większość ludzi tak to odbiera. Równie dobrze za malkontentów można uznać kierowców, ciągle utyskujących na drogi, a coraz więcej mamy dobrych dróg. W piątek taksówkarz, z którym wracałem z żoną z kina, przyznał, że stan dróg w Grudziądzu ostatnio uległ znacznej poprawie, chociaż powiedział, że Kalinkowa (od Bydgoskiej do Brzeźnej) nadaje się do natychmiastowego remontu (malkontent ;-) ).

DDRiP przy ul.Konstytucji jest faktycznie bardzo fajna, ale pobawię się w malkontenta ;-) - nie ma na nią jak wjechać od ronda Blocha, jak jedzie się z Mniszka w kierunku Rządza. Zupełnie nie ma połączenia z ddrip przy dwupasmówce w kierunku Mniszka.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, Krzyś, MARCINHD

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 22:59 #19129

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Davis napisał:
Dochodzą ostatnio do naszego Stowarzyszenia głosy jakobyśmy byli ciągle niezadowoleni z inwestycji rowerowych w naszym mieście, że przyczepiamy się do mało istotnych niedociągnięć i obsztorcujemy niepotrzebnie i przesadnie poczynania instytucji odpowiedzialnych w mieście za te inwestycje. Padają głosy, że powstają piękne rowerowe trasy, jak np. WTR, a ci nawiedzeni rowerzyści ciągle są niezadowoleni.
Otóż, Szanowni Państwo!
Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz powstało po to, by zabiegać o szeroko pojęte dobro i bezpieczeństwo rowerzystów, a nie wszystkich mieszkańców naszego miasta.Takie są nasze cele statutowe! Chciałbym podkreślić to z całą mocą i stanowczością, naszym celem i priorytetem jest ruch rowerowy, nie pieszy, samochodowy, czy autobusowa i tramwajowa komunikacja miejska. Dlatego wszystkie inwestycje miejskie, które mają służyć rowerzystom traktujemy jako priorytetowe i najważniejsze i nad nimi się pochylamy. Dlatego nie możemy np. przyznać, że WTR jest piękną trasą rowerową, jaką miała być w założeniach, bo z punktu widzenia Stowarzyszenia taką nie jest, zwyczajnie nie spełnia podstawowych wymogów takiej trasy. Z naszego punktu widzenia jest bez znaczenia to, czy jest ona pięknie położona, ma niewątpliwe walory krajobrazowe i można na niej w niedzielne popołudnie pospacerować z psem. Rozumiemy natomiast to, że pieszym ten trakt się podoba i szanujemy to. Z tych samych pryncypialnych dla Stowarzyszenia względów możemy pochwalić np. odcinek DDR przy ul. Konstytucji 3 Maja, czemu daliśmy wyraz na ostatniej XXI Masie Krytycznej. Tak, ta inwestycja nam się podoba i dziękujemy za nią.
Pozostaniemy jednak niezłomni w swej walce o to, by nowo powstająca infrastruktura rowerowa w naszym mieście spełniała europejskie standardy dla ruchu rowerowego, w trosce o bezpieczeństwo i wygodę rowerzystów.
Z rowerowym pozdrowieniem Davis


Bardzo Ci dziękuję Davis za to stanowcze jednoznaczne oświadczenie, na pewno było potrzebne.Tak sobie myślę że może dobrze by było wydać podobne oświadczenie na najbliższej Masie Krytycznej, żeby trafiło do mediów lokalnych.

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 22:09 #19127

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
"Niestety jest nam często bardzo przykro, kiedy udaje nam się przekonać władzę do słusznych rozwiązań, dochodzimy do porozumienia, po czym okazuje się, że zadziałano wbrew wcześniejszym ustaleniom. Jest nam też bardzo przykro, kiedy mówi się nam, że nie da się nic zrobić, bo nie można zmieniać założeń projektu, po czym zmienia się jego kluczowe założenia w sprawach urzędnikom wygodnych. Takich sytuacji mamy sporo. Większość ludzi chyba nawet nie zdaje sobie sprawy ile pracy i wysiłku kosztuje wpłynięcie na jakąkolwiek decyzję władz, a nam się jednak to czasami udaje".
Troszeczkę wiem coś na ten temat. Rzeczywiście zdarzyło się już tak, że po spotkaniu wyszedłem zadowolony, a niestety później było jak zwykle. czułem się naprawdę wręcz oszukany i było mi tak jak w powyższym cytacie bardzo przykro. Podejrzewałem nawet , że jest to wręcz złośliwe działanie. No jak to się mówi po którymś razie opadają nie tylko ręce.
Równie przykro było mi usłyszeć ostatnio jak Prezydent Grudziądza mówi, że zawsze jesteśmy niezadowoleni. Ciekawy jestem, jak by się czuł Prezydent, gdybyśmy mówili czy pisali, że zawsze wszystko co możliwe jest do popsucia przy budowie DDR to w Grudziądzu jest popsute?!
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 19:08 #19120

  • pawel
  • pawel Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 156
  • Otrzymane podziękowania: 205
  • Oklaski: 0
Tym ,którzy biorą państwową kasę trzeba wytykać błędy na na każdym kroku.Wiele obiecują ,mało robią jak już dostaną ciepłe posadki.Popieram Stowarzyszenie ,które działa dla idei a nie dla kasy

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 18:43 #19116

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
Dzisiaj była przepiękna pogoda, samo słoneczko i tak życzylibyśmy sobie aby było na naszych DDR, zawsze bezpiecznie ponad wszystko, nie tylko dla nas ale w wyniku tego również dla pieszych i zadowolenia kierowców.
Jakże miło by było gdyby nie było co uznać do krytyki ale prawdziwa cnota krytyk się nie boi a przynajmnniej bać się nie powinna.
Zależy nam jak wspomniałem przede wszystkim na bezpieczeństwie i rozsądnych rozwiązaniach, które je zapewnią.
Inną znaną prawdą jest, że nic nie rodzi się bez bólu.
Niestety rzeczywistość jest jaka jest a krytyka dla higieny jest potrzebna.
Myślę że z każdej dyskusji wynika jakaś nauka i o to właśnie chodzi a nie o jakąś wzajemną złośliwość.
Życzymy - my roweromaniacy - wszystkim szerokiej drogi i bezpiecznej nade wszystko i na tym nam zależy.
Lubimy rower - lubimy podróżować - lubimy dobre drogi !!!
B) Bicycle for fun B)

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 17:50 #19115

  • cynik
  • cynik Avatar
j23 napisał:
cynik napisał:
Ponieważ to Ty pierwszy pozwoliłeś sobie na osobistą wycieczkę wobec mnie czuję się usprawiedliwiony.
Nie pamiętasz (albo nie chcesz pamiętać) - gdy po raz pierwszy zacząłeś czepiać się Stowarzyszenia. Ja zwróciłem (nie tylko) próbuję Ci wytłumaczyć jak powinna wyglądać infrastruktura rowerowa, o którą stara się Stowarzyszenie.
PS Już Ciebie informowałem na forum, że nie należę do Stowarzyszenia, ale mimo że wolę jeździć ulicą to ze względu na innych popieram Ich działania. Ty tego nie rozumiesz i jak zawsze jesteś usprawiedliwiony.

ponieważ pamięć ludzka jest zawodna, wskaż mi kiedy zacząłem się czepiać działalności stowarzyszenia na rzecz poprawy infrastruktury

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 17:39 #19112

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
cynik napisał:
Ponieważ to Ty pierwszy pozwoliłeś sobie na osobistą wycieczkę wobec mnie czuję się usprawiedliwiony.
Nie pamiętasz (albo nie chcesz pamiętać) - gdy po raz pierwszy zacząłeś czepiać się Stowarzyszenia. Ja zwróciłem (nie tylko) próbuję Ci wytłumaczyć jak powinna wyglądać infrastruktura rowerowa, o którą stara się Stowarzyszenie.
PS Już Ciebie informowałem na forum, że nie należę do Stowarzyszenia, ale mimo że wolę jeździć ulicą to ze względu na innych popieram Ich działania. Ty tego nie rozumiesz i jak zawsze jesteś usprawiedliwiony.
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 17:23 #19111

  • cynik
  • cynik Avatar
Stachu napisał:
Taki mądry,a nawet nie ma odwagi się ujawnić i mądrzy się z ukrycia :sick:

przygadał kocioł garnkowi

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 17:18 #19110

  • cynik
  • cynik Avatar
cytuję za Oscarem Wilde
Cynik to człowiek, który zna cenę wszystkiego i nie zna wartości niczego.

"j23" widzę, że Ty w przeciwieństwie do prezesa nie potrafisz odnieść się merytorycznie do wpisu, tylko robisz wycieczki personalne w kierunku autora ( nie dotyczy tylko mojego wpisu ). Pewnie dlatego on jest prezesem a ty nie. Niestety nie masz również nic z elokwencji sowieckiego agenta którego kryptonim przybrałeś sobie na nic, powinieneś zatem zmienić nick na "Bruner". Ponieważ to Ty pierwszy pozwoliłeś sobie na osobistą wycieczkę wobec mnie czuję się usprawiedliwiony.

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 17:16 #19109

  • cynik
  • cynik Avatar
j23 napisał:
cytuję za Oscarem Wilde
Cynik to człowiek, który zna cenę wszystkiego i nie zna wartości niczego.

"j23" widzę, że Ty w przeciwieństwie do prezesa nie potrafisz odnieść się merytorycznie do wpisu, tylko robisz wycieczki personalne w kierunku autora ( nie dotyczy tylko mojego wpisu ). Pewnie dlatego on jest prezesem a ty nie. Niestety nie masz również nic z elokwencji sowieckiego agenta którego kryptonim przybrałeś sobie na nic, powinieneś zatem zmienić nick na "Bruner". Ponieważ to Ty pierwszy pozwoliłeś sobie na osobistą wycieczkę wobec mnie czuję się usprawiedliwiony.

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 17:00 #19107

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Davis, bardzo zgrabnie ująłeś myśli, które zostały wypowiedziane na pomoście, nad Głęboczkiem. Co prawda miał to być leniwie lajtowy, kontemplacyjny wypadzik, ale chyba dobrze się stało, że ten luźno sobotni lajt zmienił się w nieco dyskusyjny. Na świeżym powietrzu i w tak pięknym miejscu nasuwające się wnioski mogły być też tylko świeże i wartościowe.
A tak BTW pozdrawiam serdecznie Piobaka, który wyjątkowo się pojawił, czym sprawił nam dużą przyjemność :)
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, Davis

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 16:52 #19106

  • cynik
  • cynik Avatar
matołek napisał:
cynik napisał:
Zapewne nie jesteście malkontentami, ale niestety pozwoliliście aby taki przekaz medialny poszedł w świat. Spora część mieszkańców luźno związana z "rowerowaniem" i "nierowerująca" niestety postrzega Was jako malkontentów, którym nic nie nie podoba. Trzeba chyba zaliczyć jakieś szkolenie "PR" aby nauczyć się sztuczek medialnych, które zabezpieczą w przyszłości Wasze stowarzyszenie przed czarnym "PR".
Napisałem to jako osoba, która ma neutralny/obojętny stosunek do działań Stowarzyszenia.

Jesteśmy tylko rowerowymi pasjonatami z wizją przyjaznego rowerzystom miasta, nie politykami. Robimy co możemy i jak umiemy najlepiej, aby wpłynąć na poprawę infrastruktury rowerowej w mieście. Niestety jest nam często bardzo przykro, kiedy udaje nam się przekonać władzę do słusznych rozwiązań, dochodzimy do porozumienia, po czym okazuje się, że zadziałano wbrew wcześniejszym ustaleniom. Jest nam też bardzo przykro, kiedy mówi się nam, że nie da się nic zrobić, bo nie można zmieniać założeń projektu, po czym zmienia się jego kluczowe założenia w sprawach urzędnikom wygodnych. Takich sytuacji mamy sporo. Większość ludzi chyba nawet nie zdaje sobie sprawy ile pracy i wysiłku kosztuje wpłynięcie na jakąkolwiek decyzję władz, a nam się jednak to czasami udaje.

Inną sprawą jest to, że ludzie w większości nie interesują się rozwiązaniami technicznymi dróg rowerowych i nie wiedzą, że można coś zrobić dobrze i wcale nie drożej. Od kilku lat podsuwamy urzędnikom poprawne rozwiązania i próbujemy zastopować te złe i mamy w tym zakresie swoje osiągnięcia.

Wizerunek fajna sprawa, ale czasem ręce opadają i ciężko znaleźć temat do pochwał. Staramy się być obiektywni, a wyznacznikiem oceny działań są dla nas podręcznikowe podstawy budowy przyjaznej rowerzystom infrastruktury, bardzo osiągalne w warunkach grudziądzkich - trzeba tylko chcieć. Irytujemy się więc, kiedy powstają błędy, bo komuś się po prostu nie chce...

Mnie nie musisz przekonywać do słuszności waszego działanie, mimo iż jest mi ono raczej obojętne ( po prostu mam inne zapatrywanie na "rowerowanie", doceniam je i nie neguję jego celowości. O nieomylności urzędników z ZDM też mnie nie musisz przekonywać, oni akurat mi zabraniają jeździć po jezdni opierając się na absurdalnej interpretacji przepisów PoRD. Mój wpis był wynikiem własnych spostrzeżeń, zapoznania się z Waszymi głosami, że media przy okazji otwarcia inwestycji WTR-WTS zmanipulowały wasze wypowiedzi i opinii "znajomych z pracy i okolic", którzy oglądają TVK. Bardzo słaby medialnie Malinowski i jego otoczenie potrafił przypiąć Wam łatkę malkontentów. Jednocześnie nie napisałem tego jako tzw "prawdy objawionej" "wujka dobra rada". Jako osoba z zewnątrz przelałem na klawiaturę swoje "luźne" spostrzeżenia, że powinniście coś zrobić z "czarnym PR" jaki Was dotknął. Czy to zrobicie czy nie to już Wasza sprawa.

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 13:58 #19101

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Stachu napisał:
Taki mądry,a nawet nie ma odwagi się ujawnić i mądrzy się z ukrycia :sick:

Na tym forum nie dyskryminuje się wypowiedzi anonimowych, więc proszę o powstrzymanie się od tego typu komentarzy :dry:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 13:54 #19100

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
cynik napisał:
Zapewne nie jesteście malkontentami, ale niestety pozwoliliście aby taki przekaz medialny poszedł w świat. Spora część mieszkańców luźno związana z "rowerowaniem" i "nierowerująca" niestety postrzega Was jako malkontentów, którym nic nie nie podoba. Trzeba chyba zaliczyć jakieś szkolenie "PR" aby nauczyć się sztuczek medialnych, które zabezpieczą w przyszłości Wasze stowarzyszenie przed czarnym "PR".
Napisałem to jako osoba, która ma neutralny/obojętny stosunek do działań Stowarzyszenia.

Jesteśmy tylko rowerowymi pasjonatami z wizją przyjaznego rowerzystom miasta, nie politykami. Robimy co możemy i jak umiemy najlepiej, aby wpłynąć na poprawę infrastruktury rowerowej w mieście. Niestety jest nam często bardzo przykro, kiedy udaje nam się przekonać władzę do słusznych rozwiązań, dochodzimy do porozumienia, po czym okazuje się, że zadziałano wbrew wcześniejszym ustaleniom. Jest nam też bardzo przykro, kiedy mówi się nam, że nie da się nic zrobić, bo nie można zmieniać założeń projektu, po czym zmienia się jego kluczowe założenia w sprawach urzędnikom wygodnych. Takich sytuacji mamy sporo. Większość ludzi chyba nawet nie zdaje sobie sprawy ile pracy i wysiłku kosztuje wpłynięcie na jakąkolwiek decyzję władz, a nam się jednak to czasami udaje.

Inną sprawą jest to, że ludzie w większości nie interesują się rozwiązaniami technicznymi dróg rowerowych i nie wiedzą, że można coś zrobić dobrze i wcale nie drożej. Od kilku lat podsuwamy urzędnikom poprawne rozwiązania i próbujemy zastopować te złe i mamy w tym zakresie swoje osiągnięcia.

Wizerunek fajna sprawa, ale czasem ręce opadają i ciężko znaleźć temat do pochwał. Staramy się być obiektywni, a wyznacznikiem oceny działań są dla nas podręcznikowe podstawy budowy przyjaznej rowerzystom infrastruktury, bardzo osiągalne w warunkach grudziądzkich - trzeba tylko chcieć. Irytujemy się więc, kiedy powstają błędy, bo komuś się po prostu nie chce...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, Davis, pieter, Krzyś

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 13:31 #19099

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
cynik napisał:
... Trzeba chyba zaliczyć jakieś szkolenie "PR" aby nauczyć się sztuczek medialnych, które zabezpieczą w przyszłości Wasze stowarzyszenie przed czarnym "PR".
Napisałem to jako osoba, która ma neutralny/obojętny stosunek do działań Stowarzyszenia.
cytuję za Oscarem Wilde
Cynik to człowiek, który zna cenę wszystkiego i nie zna wartości niczego.
:evil:
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 13:24 #19098

  • Stachu
  • Stachu Avatar
Taki mądry,a nawet nie ma odwagi się ujawnić i mądrzy się z ukrycia :sick:

Nie jesteśmy malkontentami! 2014/10/05 13:02 #19097

  • cynik
  • cynik Avatar
Davis napisał:
Dochodzą ostatnio do naszego Stowarzyszenia głosy jakobyśmy byli ciągle niezadowoleni z inwestycji rowerowych w naszym mieście, że przyczepiamy się do mało istotnych niedociągnięć i obsztorcujemy niepotrzebnie i przesadnie poczynania instytucji odpowiedzialnych w mieście za te inwestycje. Padają głosy, że powstają piękne rowerowe trasy, jak np. WTR, a ci nawiedzeni rowerzyści ciągle są niezadowoleni.
Otóż, Szanowni Państwo!
Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz powstało po to, by zabiegać o szeroko pojęte dobro i bezpieczeństwo rowerzystów, a nie wszystkich mieszkańców naszego miasta.Takie są nasze cele statutowe! Chciałbym podkreślić to z całą mocą i stanowczością, naszym celem i priorytetem jest ruch rowerowy, nie pieszy, samochodowy, czy autobusowa i tramwajowa komunikacja miejska. Dlatego wszystkie inwestycje miejskie, które mają służyć rowerzystom traktujemy jako priorytetowe i najważniejsze i nad nimi się pochylamy. Dlatego nie możemy np. przyznać, że WTR jest piękną trasą rowerową, jaką miała być w założeniach, bo z punktu widzenia Stowarzyszenia taką nie jest, zwyczajnie nie spełnia podstawowych wymogów takiej trasy. Z naszego punktu widzenia jest bez znaczenia to, czy jest ona pięknie położona, ma niewątpliwe walory krajobrazowe i można na niej w niedzielne popołudnie pospacerować z psem. Rozumiemy natomiast to, że pieszym ten trakt się podoba i szanujemy to. Z tych samych pryncypialnych dla Stowarzyszenia względów możemy pochwalić np. odcinek DDR przy ul. Konstytucji 3 Maja, czemu daliśmy wyraz na ostatniej XXI Masie Krytycznej. Tak, ta inwestycja nam się podoba i dziękujemy za nią.
Pozostaniemy jednak niezłomni w swej walce o to, by nowo powstająca infrastruktura rowerowa w naszym mieście spełniała europejskie standardy dla ruchu rowerowego, w trosce o bezpieczeństwo i wygodę rowerzystów.
Z rowerowym pozdrowieniem Davis

Zapewne nie jesteście malkontentami, ale niestety pozwoliliście aby taki przekaz medialny poszedł w świat. Spora część mieszkańców luźno związana z "rowerowaniem" i "nierowerująca" niestety postrzega Was jako malkontentów, którym nic nie nie podoba. Trzeba chyba zaliczyć jakieś szkolenie "PR" aby nauczyć się sztuczek medialnych, które zabezpieczą w przyszłości Wasze stowarzyszenie przed czarnym "PR".
Napisałem to jako osoba, która ma neutralny/obojętny stosunek do działań Stowarzyszenia.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.303 s.