Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: ZRZESZAMY SIĘ

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/30 15:33 #11988

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
maku napisał:
Jest napisane: "Zwyczajne Walne Zebrania zwołuje się raz w roku." Propozycja: Zwyczajne Walne Zebranie zwołuje się co najmniej raz w roku.

Sluszna uwaga :) - juz zostala wprowadzona
Załączniki:

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/30 15:22 #11987

  • Daniel
  • Daniel Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Witajcie,
nie wiem czym jest uzasadniona prośba o zapis 'o niezatrudnianiu pracowników'.
Organizacje na porządku dziennym zatrudniają pracowników, nawet mniejsze (np trener warsztatów, prawnik, i rózne inne)
zapis ze może nie oznacza że zobowiązuje się kogokolwiek zatrudnić.
Myślę że nie warto wykluczać sobie możliwości zatrudniania.
Pozdrawiam

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/30 15:02 #11986

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Davis napisał:
Pieter - dlaczego zmieniłeś zapis o zatrudnieniu? napisałem w nim wyraźnie ,że stowarzyszenie nie zatrudnia pracowników :(

Davis, idziesz znowuz w zlym kierunku. Co wynika z Tego, ze Ty napisales wyraznie? Ponownie narzucasz sila swoje zdanie. To jest projekt Statutu i kazdy moze sie na ten temat wypowiedziec. Ja zmodyfikowalem projekt, ktory mi podeslales. Zajelo mi to strasznie duzo czasu, a moglem po wczorajszej wizycie w Rowerowym Toruniu skopiowac ich projekt, wstawic Grudziadz zamiast Torun i by bylo gotowe. Ja tu siedze i poprawiam Twoje byki, a Ty mnie jeszcze publicznie strofujesz. Nie wrozy to dobrze naszemu porozumieniu.

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/30 14:48 #11985

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Davis napisał:
Pieter - dlaczego zmieniłeś zapis o zatrudnieniu? napisałem w nim wyraźnie ,że stowarzyszenie nie zatrudnia pracowników :(

To do rozważenia. Jeżeli jest majątek oraz faktury, potrzebna może być księgowa. Chyba że będzie umowa o dzieło z jakąś księgową, doraźnie.

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/30 14:39 #11984

  • Lolek
  • Lolek Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 142
  • Otrzymane podziękowania: 61
  • Oklaski: 0
Art. 2. Prawo o stowarzyszeniach
1. Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem o celach
niezarobkowych.
2. Stowarzyszenie samodzielnie określa swoje cele, programy działania i struktury
organizacyjne oraz uchwala akty wewnętrzne dotyczące jego działalności.
3. Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej członków; do prowadzenia
swych spraw może zatrudniać pracowników.


Tylko takie rozwiązanie może prowadzić do nadużyć, zawsze można zlecić działanie na zewnątrz. To tak pod rozwagę. ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/30 14:07 #11983

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Pieter - dlaczego zmieniłeś zapis o zatrudnieniu? napisałem w nim wyraźnie ,że stowarzyszenie nie zatrudnia pracowników :(
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/30 13:58 #11982

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Jest napisane: "Zwyczajne Walne Zebrania zwołuje się raz w roku." Propozycja: Zwyczajne Walne Zebranie zwołuje się co najmniej raz w roku.
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/30 13:15 #11981

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
w zalaczeniu przedstawiam projekt naszego Statutu - prosze o wypowiedzi
Załączniki:

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 23:16 #11972

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
Tak z ogólnych info jeszcze to Pawełek potrzebuje zgodę rodziców :)

"Małoletni poniżej 16 lat może należeć do stowarzyszenia, jeśli wyrażą na to zgodę jego przedstawiciele ustawowi (np. rodzice), nie może jednak korzystać z biernego i czynnego prawa wyborczego."

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 21:57 #11971

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Pes napisał:
Mi tam pasuje. Jak potrzeba być szybciej, żeby poustawiać krzesła czy coś w tym stylu to dajcie znać :)

Dostep do lokalu mamy od 18.00, wiec nie ma potrzeby, zeby ktos zjawial sie przed ta godzina. Dzieki za zaangazowanie :)

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 21:53 #11970

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Nikt nie kwestionuje, ze przewodniczacy i protokolant musza byc. Tyle, ze sami sie zglaszaja, przyklepac i bedzie. Czy macie jakies specjalne wymagania odnosnie kaligrafii? Mozemy wybierac i pisac protokoly wyszlo nie wyszlo, ale moim zdaniem szkoda czasu.

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 21:30 #11969

  • Daniel
  • Daniel Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Witajcie ;)

Tak jak napisał Davis przewodniczący i protokolant muszą być (są to robocze funkcje na spotkaniu założycielskim- nie muszą być to przyszli prezesi ^^)- podpisują dokumenty

dodatkowo będzie wybierany poza władzami, komitet ząłożycielski- roboczy zespół odpowiedizalny za złożenie wniosku o rejestracje-
podpisuje formularze

Pozdrawiam ;)

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 20:33 #11968

  • Danka
  • Danka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 324
  • Otrzymane podziękowania: 236
  • Oklaski: 5
Ja niestety nie będę mogła być jutro na spotkaniu, mam "mały" młyn w pracy :evil: pracuję od 8 do 20-stej, więc nawet gdybym mogła dojechać spóźniona to byłabym obecna tylko ciałem ;) Za bardzo wiec nie byłabym pomocna. w każdym razie jestem całym serduchem za inicjatywą, będę chętnie dołączę do stowarzyszenia, ale wszystkie dokumenty uzupełnię w terminie późniejszym.

W każdym razie jestem z wami :kiss:
Życzę powodzenia
ogarnęła mnie rowerowa euforia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 17:49 #11965

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
Tu jest wzór który każdy może podejrzeć w załączniku.

Plik załącznika:

Nazwa pliku: 35_protoko...ader.pdf
Wielkość pliku:85 KB

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 16:42 #11964

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Pieter- niestety nie jest tak, jak sobie myślisz , wybór przewodniczącego i protokolanta jest wymogiem formalnym przy rejestracji, ponieważ wśród dokumentów rejestracyjnych protokół z przebiegu zebrania założycielskiego jest jednym z kluczowych dokumentów rejestracyjnych. Wyglądać może on np. tak jak w zamieszczonym przeze mnie załączniku. :)

Wysyłam Ci maila, ponieważ nie chce się tu wkleić.
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 13:13 #11962

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Dzięki za uwagi. Odpowiadam, że właśnie po kolei będzie utworzenie listy członków założycieli i ustalenie sposobu głosowania, bo kto i w jaki sposób ma głosować czy kogoś wybierać, jeżeli tego najpierw nie ustalimy. Formę listy otrzymaliście w broszurkach od Daniela, więc z tym najmniejszy jest problem, będą przygotowane przed zebraniem. Chciałbym, żeby zrobić jak najwięcej na tym zebraniu, żeby nie trzeba było co chwilę się spotykać. Jak chcecie wybierać honorowych później, to możemy tak zrobić, ale wyklucza się pewne możliwości, które moglibyśmy uzyskać (np. lokal). Możemy wybierać przewodniczącego i sekretarza zebrania, ale to jest funkcja jednorazowa więc chyba też nie problem i szkoda czasu na wybieranie - jeden zagaja (mogę ja) i ktoś notuje np. Pes na laptopie.

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 12:11 #11960

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Jestem za takim porzadkiem jaki zaproponowal Davis. Wszystko po kolei i na temat - do tego nikt nie moze zarzucic nam na samym poczatku ,ze cos zostalo zrobione niezgodnie z prawem.Wybor czlonkow honorowych nie tym razem - bedzie na to czas i odpowiedni do tego podpunkt na kolejnym zebraniu:)
Amor patriae nostra lex

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 11:06 #11959

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Co do formy listy członków założycieli to musi ona spełniać pewne wymagania:
Listę członków założycieli z danymi: imię i nazwisko; data i miejsce urodzenia; miejsce zamieszkania (art. 12 ustawy Prawo o stowarzyszeniach mówi o "miejscu zamieszkania", ale zdarza się, że KRS żąda podania adresu zameldowania); numer dowodu osobistego, PESEL (obowiązek ich zamieszczenia nie wynika z ustawy Prawo o stowarzyszeniach, ale często sędziowie w KRS oczekują ich podania); własnoręczny podpis (bardzo ważne!). Listę możemy mieć od razu pełną lub możemy ją uzupełnić o brakujące informacje przed zebraniem lub w trakcie zebrania. Wygodnie jest, jeśli ta sama lista zawiera (też) oświadczenie członków założycieli o: posiadaniu obywatelstwa polskiego, pełnej zdolności czynności prawnych i pełni praw obywatelskich (zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy Prawo o stowarzyszeniach).

Listę trzeba przygotować w dwóch egzemplarzach, które składamy w KRS. Uczestnicy zebrania podpisują oba egzemplarze.
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place
Za tę wiadomość podziękował(a): Davis

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 11:01 #11958

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
pieter napisał:
Wielkie podziękowania dla wszystkich rowerowo zakręconych za deklaracje uczestniczenia w środowym zebraniu. Proponuję następujący przebieg zebrania i proszę o wypowiedzi na temat tego porządku:
1. powitanie i przedstawienie celu zebrania (omówienie rodzajów stowarzyszeń i zakresu ich działania)
2. utworzenie listy członków założycieli
3. omówienie i ustalenie sposobu głosowania
4. przedstawienie projektu statutu
5. uchwalenie uchwał o powołaniu stowarzyszenia, przyjęciu statutu, wyborze komitetu założycielskiego, wyborze zarządu i komisji rewizyjnej
6. podział funkcji w zarządzie i w komisji rewizyjnej
7. przyjęcie do grona członków honorowych zasłużonych w propagowaniu turystyki rowerowej w naszym mieście

Tak jak napisał Davis koniecznie jest wybranie Przewodniczącego Zebrania i Protokolantka gdyż to te dwie osoby podpisują uchwały które zostaną podjęte. Z udzieleniem honorowego członkostwa również bym się wstrzymał do pierwszego walnego zebrania członków.
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 10:54 #11957

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Pieter-jeśli to ma być zabranie założycielskie, a nie tylko kolejne spotkanie to porządek zabrania musi wyglądać nieco inaczej ,ze względów czysto formalnych np. tak:
Porządek zebrania założycielskiego Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz
1/ wybranie przewodniczącej/ego zebrania i protokolanta/-tki,
2/podjęcie uchwały o założeniu Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz
3/zapoznanie się z projektem statutu, dyskusja i przyjęcie statutu,
4/wybranie komitetu założycielskiego,
5/wybranie zarządu Stowarzyszenia,
6/ wybranie komisji rewizyjnej,
7/ wolne wnioski.
ps.Uważam również,że proponowane przez Ciebie przyjęcie do grona członków honorowych zasłużonych w propagowaniu turystyki rowerowej w naszym mieście na zebraniu założycielskim, jest prawnie raczej wątpliwe ,gdyż wniosek taki głosuje się zwyczajowo na walnym zgromadzeniu,a po drugie zabranie założycielskie to nie jest absolutnie miejsce i czas na takie działania.
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 10:20 #11956

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
dokładnie tak jak Pes napisał, i ja służę wolnym czasem od 16.00 więc jak coś mogę być prędzej i pomóc jak w czymś trzeba.......
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 10:17 #11955

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
Mi tam pasuje. Jak potrzeba być szybciej, żeby poustawiać krzesła czy coś w tym stylu to dajcie znać :)
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/29 10:11 #11954

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Wielkie podziękowania dla wszystkich rowerowo zakręconych za deklaracje uczestniczenia w środowym zebraniu. Proponuję następujący przebieg zebrania i proszę o wypowiedzi na temat tego porządku:
1. powitanie i przedstawienie celu zebrania (omówienie rodzajów stowarzyszeń i zakresu ich działania)
2. utworzenie listy członków założycieli
3. omówienie i ustalenie sposobu głosowania
4. przedstawienie projektu statutu
5. uchwalenie uchwał o powołaniu stowarzyszenia, przyjęciu statutu, wyborze komitetu założycielskiego, wyborze zarządu i komisji rewizyjnej
6. podział funkcji w zarządzie i w komisji rewizyjnej
7. przyjęcie do grona członków honorowych zasłużonych w propagowaniu turystyki rowerowej w naszym mieście

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/27 21:15 #11934

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Pes napisał:
A ja mam z laptopem przyjść ?:D
Oczywiście, pokażesz na ekranie zrobione przez siebie Zaproszenie, a potem będziesz na laptopie notować przebieg zebrania :woohoo: , może być?

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/27 21:08 #11932

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
A ja mam z laptopem przyjść ?:D
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.333 s.