Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: ZRZESZAMY SIĘ

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/27 21:07 #11931

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
No Krzysio, co Ty, musieliby chyba dokonać przekroczenia uprawnień, żeby akurat od Ciebie domagać się Zaproszenia :silly:

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/27 20:56 #11930

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
cytuje:
"Będą oni sprawdzać przy wejściu posiadanie Zaproszeń"

Tak na poważnie?
Rozumiem, że to z powodu ograniczonej pojemności sali.
A gdyby ktoś zapomniał, bo czasami tak mam. Postaram się nie zapomnieć, a gdyby co to dobrze, że mam blisko.
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/27 15:00 #11927

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Organizatorzy zrzeszającego nas spotkania zawiadamiają, że powierzyli trudne role porządkowych Elvisowi i Decybelowi. Będą oni sprawdzać przy wejściu posiadanie Zaproszeń oraz będą dbali o kulturalny przebieg spotkania. Osoby, których jedynym celem będzie zakłócenie obrad zostaną wyniesione na zewnątrz :lol: .

Informuję również, że są jeszcze dostępne Zaproszenia i można je uzyskać w poniedziałek i wtorek pisząc do mnie na priva ;) - dostarczę w dowolne miejsce pod warunkiem, że da się dojechać rowerem.

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/25 22:28 #11879

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Szczególne podziękowania należą się Pesowi za błyskawiczną reakcję na zgłoszone zapotrzebowanie na opracowanie projektu zaproszeń oraz cierpliwe znoszenie moich uwag typu "niżej, wyżej, bardziej, mniej" do północy i później oraz Łotrusowi za szybką realizację tychże zaproszeń w drukarni. Niech żyją!

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/25 20:54 #11877

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
To już mogę tak oficjalnie w razie jakby ktoś nie widział, albo się nie załapał, albo nie mógł być :)



Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, pieter, Hnacik

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/25 17:09 #11874

  • wirus
  • wirus Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • byle ruszać tyłek
  • Posty: 219
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Lepiej późno niż wcale. :whistle:
Szkoda tylko, że potrzeba było tyle czasu i doświadczeń, by w końcu co niektórzy przekonali się do tego "Tworu" jakim jest "Stowarzyszenie".
Osobiście będę "Wam" kibicował i przyglądał się jak wam idzie, jako mieszkaniec i użytkownik dróg rowerowych w naszym mieście :)

Powodzenia.

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/23 15:15 #11815

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Język w SRT został już niejednokrotnie zaciągnięty - ostatni raz przy okazji wizyty prezesa na naszej Masie w sierpniu :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/23 15:01 #11813

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Warto "zaciągnąć języka" u kolegów ze Stowarzyszenia Rowerowy Toruń.
Po co wyważać otwarte drzwi.
B)
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/23 13:01 #11810

  • Daniel
  • Daniel Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Hey wszystkim,
cieszę się że idea powołania stowarzyszenia się krystalizuje.

Co do możliwości spotkania to jak najbardziej u mnie z sali można skorzystać ;) (w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach od 12 do późnego wieczora, 31.10 mam urlop ;p)

Widzę że macie różne pomysły na sposoby działania, formy itd więc trzeba wysłuchać każdego, acz porządek spotkania to rzecz konieczna.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie ;)
p.s. jaki piękny mam dzisiaj dzień!
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/23 12:04 #11809

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
krzys80 napisał:
Dobrze Pieter to ująłeś. Ufam, że dla stowarzyszonych najważniejsze będzie konsekwentne realizowanie celów o których warto porozmawiać na najbliższym spotkaniu. Uważam, że sprawy formalne, funkcje itp. mają mniejsze znaczenie.
To co? Po masie? W ramach "tradycyjnej" pizzy?
Krzysiu jestem za tym zeby spotkanie odbylo sie np w sali u Daniela - oraz zeby obowiazywal jakis porzadek tego zebrania. Powinno to wygladac chyba w ten sposob ,ze ktorys z inicjatorow powinien wytlumaczyc chetnym-zainteresowanym idee stowarzyszenia. A pozniej po kolei wszyscy chetni zabiora glos.Wolna dyskusja zamieni sie wolne pieklo bez odpowiedniego wstepu.Taka moja drobna sugestia po ostatnim spotkaniu:)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/23 11:19 #11808

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Dobrze Pieter to ująłeś. Ufam, że dla stowarzyszonych najważniejsze będzie konsekwentne realizowanie celów o których warto porozmawiać na najbliższym spotkaniu. Uważam, że sprawy formalne, funkcje itp. mają mniejsze znaczenie.
To co? Po masie? W ramach "tradycyjnej" pizzy?
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/23 08:25 #11806

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Moje zdanie już znacie. Czekam na termin i miejsce spotkania.
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/23 08:02 #11804

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
więc i ja się piszę z chęcią wsparcia, oczywiście o ile pozwolą obowiązki szkolno-domowe :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/23 06:57 #11801

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
Jeśli czas pozwoli bardzo chętnie wesprę działania stowarzyszenia :) Jestem jak najbardziej za :) Udowodnijmy, że trzeba się z nami liczyć, że działamy tylko i wyłącznie dla wspólnego dobra :)
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/23 00:41 #11800

  • Lolek
  • Lolek Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 142
  • Otrzymane podziękowania: 61
  • Oklaski: 0
Jeżeli będzie to skutkowało możliwością większego wpływu na działania UM, to myślę, że faktycznie warto rozważyć taką formę zorganizowanej działalności. Jeżeli będę mógł wnieść jakąś wartość dodaną do takiej inicjatywy to na pewno postaram się pomóc.

Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, pieter

ZRZESZAMY SIĘ 2013/10/22 23:17 #11799

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1

ZRZESZAMY SIĘ

Rowerowa Braci,

            Od jakiegoś czasu w naszym środowisku zaczęła dojrzewać myśl o powstaniu stowarzyszenia. Początkowo były to padające z różnych stron propozycje, które miały nas podzielić na tych, którym przypadną jakieś niby zaszczytne funkcje i na tych, którzy tylko jeżdżą na rowerach. Szybko jednak te inicjatywy upadły, bo nie wspierała ich idea działania dla innych. Zapodział się gdzieś cel, który powinien nas jednoczyć - nasze bezpieczeństwo i wygoda w poruszaniu się na rowerze po mieście. O tę naszą wygodę i bezpieczeństwo od wielu lat zabiegają aktywni rowerzyści z Grudziądzkiej Strony Rowerowej. Strona ta jest jednym z naszych bardziej ulubionych miejsc w przerwach między rowerowymi wypadami. Tu możemy pogadać, umówić się na wycieczkę, obejrzeć zdjęcia z wypadów, czy rowerowo poflirtować. Są nawet przykłady radosnej twórczości dotyczącej rowerowania. To wszystko pozwala nam identyfikować się z naszymi zamiłowaniami.

Jest jeszcze coś więcej, co wielokrotnie przewija się w tematyce GSR, a mianowicie techniczne problemy komunikacji rowerowej w mieście. Ta problematyka nie jest już tak ciekawa dla towarzyskiego użytkownika strony, choć często w codziennych dojazdach do pracy zaczynamy odczuwać jej wagę. Ścieżki rowerowe i ich oznakowanie, nawierzchnie ścieżek, rowerzysta poruszający się w mieście, separacja ruchu, przejazdy rowerowe, pasy, kontrpasy, śluzy, stosunek zmotoryzowanych uczestników ruchu do rowerzystów, itd. itd. - jakie to niby abstrakcyjne pojęcia, ale tylko do pierwszej pyskówki na chodniku, czy przejeździe rowerowym, czy do pierwszego zajechania drogi, czy wreszcie zaistniałej kolizji. Wtedy zaczynamy się zastanawiać, na ile ważne są rozwiązania komunikacyjne dla rowerzystów, po jakiej nawierzchni musimy codziennie się poruszać, dlaczego musimy podjeżdżać pod wysokie krawężniki, czy postawione znaki są dla naszej wygody i bezpieczeństwa, dlaczego musimy zapłacić mandat, gdy inaczej przecież nie możemy przejechać, czy rzeczywiście użytkownik jezdni w blaszanym pudełku posiada jakieś większe przywileje od użytkownika na rowerze?

Jest tylko jedna droga, która może zmienić istniejący stan rzeczy ? zdecydowana walka o nasze prawa, o przestrzeganie Konwencji Wiedeńskiej przez użytkowników dróg, o stosowanie właściwych zasad projektowania dróg rowerowych, o zgodne z tymi zasadami budowanie dróg dla rowerów, czy wreszcie uznanie proekologicznego środka komunikacji, jakim jest bezsprzecznie rower. Powołując stowarzyszenie będziemy mogli występować bardziej zdecydowanie. Drodzy użytkownicy GSR - potrzebne jest Wasze wsparcie. Do tej pory odbyło się na szybko jedno spotkanie, na którym padły propozycje co do charakteru stowarzyszenia. Chcemy zorganizować kolejne tak, by każdy kto jest zainteresowany mógł przedstawić swoje propozycje i wpłynąć na kierunek naszego wspólnego działania oraz wziąć w nim udział. Pokażcie swoje zaangażowanie w rowerowe sprawy i wypowiedzcie się na forum. Termin spotkania ustalimy w czasie zbliżającej się Masy Krytycznej.

Pieter

Czytaj więcej...
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.255 s.