Podaruj dzieciom dwa kółka

Akcja: Podaruj dzieciom dwa kółka

Masz w piwnicy, garażu, na strychu sprawny rower, który zapomniał już o swoim właścicielu?

Jesteś człowiekiem o dobrym sercu, któremu nieobojętny jest uśmiech na twarzy dziecka?

Pamiętasz z dzieciństwa, ile radości dawał Ci rower?

Jeśli odpowiedziałeś trzy razy ?tak?, to koniecznie weź udział w akcji, której celem jest sprawienie radości dzieciom z domu dziecka w Bąkowie.

Jak pisze Łukasz na grudziądzkiej MM-ce, jest tam tylko jeden stary rower, który pochodzi z darów otrzymanych 20 lat temu ? umiecie to sobie wyobrazić?

Dzieciństwo bez roweru jakoś nie mieści mi się w głowie. Z własnych doświadczeń i wspomnień wiem, że rower dla dziecka czy nastolatka to klucz do wolności, radości i aktywności. Nie wyobrażam sobie dziś dzieciństwa bez roweru, ale pamiętam, jak trudno go było za moich czasów dostać i chyba żaden prezent nie zrobił i nie zrobi już nigdy na mnie takiego wrażenia, jak właśnie rower.

Ponieważ domu dziecka na zakup choćby używanych rowerów nie stać, kierujemy prośbę do Grudziądzan o udział w akcji, która polega na oddawaniu na potrzeby dzieci swoich sprawnych jednośladów, których już nie potrzebujemy. Używane rowery, oczywiście w dobrym stanie, można oddawać w siedzibie Straży Miejskiej, w godzinach 6-22. Potrzebne są rowery każdego rozmiaru, od małych cztero i trzykołowców do dużych dla młodzieży.

Pomysłodawcą akcji jest Wiceprezydent Marek Sikora. Akcji patronuje Gazeta Pomorska i portal Moje Miasto Grudziądz. Do akcji włączył się także Sklep rowerowy "Trando", który sprawdzi stan techniczny rowerów i dokona koniecznych regulacji i napraw. Włączają się także aktywni rowerzyści rozgłaszając akcję w Internecie i wśród znajomych.

Za udział w akcji serdecznie dziękujemy a w nagrodę zapewniamy uśmiech dzieci radośnie pedałujących po pięknych okolicach Bąkowa.

 odsyłam również do artykułu Łukasza na MMgrudziadz.pl

z rowerowym pozdrowieniem
matołek Smile

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 7 ).