Rowery na start czyli impreza rowerowa w Alfie

Rowery na start czyli...
Impreza rowerowa w Alfie

         Impreza ma promować aktywność i jazdę na rowerze - różne jej formy i zaawansowanie. Organizatorzy chcą dać mieszkańcom, zwłaszcza dzieciom dobry przykład spędzania wolnego czasu i pokazać różne formy uprawiania sportu oraz turystyki z wykorzystaniem roweru. Dlatego też zaprosili do udziału MORiW, Klub Turystyki Kolarskiej Kalinka, ALKS STAL, którzy w swoich blokach przedstawią działalność, opowiedzą o sukcesach i zachęcą do wstąpienia w szeregi.

Zaproszono również rowerzystów, którzy jeżdżą na tak zwanym luzaku, umawiając się przez Umawialnię Grudziądzkiej Strony Rowerowej lub inny luźny sposób. Poproszono nas o przedstawienie idei i pomysłu na rowerową aktywność, która nie zobowiązuje tak bardzo jak pozostałe formy i jest dostępna dla wszystkich.

Obecna będzie również Policja, która da możliwość oznakowania rowerów. Ponadto organizatorzy obiecują rozdać kamizelki odblaskowe, opaski na rękaw, opaski na ramę rowerową, czyli promować poprawę bezpieczeństwa. Zaproszono też Oddział PCK, który pokaże jak udzielać doraźnej pomocy, jak chronić się przed urazami. Będzie też pokaz mody sportowej i pokaz akrobacji na rowerze. Do wygrania są również dwa rowery!

  Plakat promujący imprezę

 No to jak Dziewczęta i Chłopcy, jedziemy się pokazać? 

z rowerowym pozdrowieniem
matołek Smile

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 12 ).