I Grudziądzki Festiwal Rowerowy

Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz z przyjemnością zaprasza na I Grudziądzki Festiwal Rowerowy, którego jesteśmy współorganizatorem. Naszym zadaniem jest zorganizowanie i przeprowadzenie w pierwszym dniu festiwalu Rodzinnego Rajdu na Orientację, który ma stanowić formę doskonałej rodzinnej zabawy połączonej z jazdą na rowerze. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w imprezach oraz do pomocy 

 Od organizatorów:

            Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej edycji zawodów kolarskich organizowanych w dniach 20-21 maja 2017 roku w Grudziądzu. Na uczestników czeka malownicza trasa przebiegająca przez teren miasta oraz Nadleśnictwo Jamy, m.in. wokół Jeziora Rudnickiego Wielkiego.

Zawodnicy będą się ścigać na różnych dystansach z podziałem na kategorie wiekowe. Start i meta usytuowane będą przy Klubie Sportowych „Stal” przy ul. Sportowców 3.

Pierwszego dnia odbędą się wyścigi dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat na dystansach 6 km, 11 kmi 16 km. Udział w zawodach młodzieżowych jest bezpłatny. Drugiego dnia do rywalizacji przystąpią starsi zawodnicy, dla których przygotowane zostaną dystanse „FOR FUN” – 25 km i „HARDCORE” – 50 km. Każdy uczestnik znajdzie dystans odpowiedni dla siebie.

Osoby uczące się w wieku 16-20 lat, które posiadają ważną legitymację szkolną, będą zwolnione z opłaty startowej. Zgłoszenia do wyścigów przyjmowane są elektronicznie poprzez wypełnienie formularza lub w biurze zawodów w dniu imprezy. Szczegółowe warunki udziału w zawodach określa regulamin.

            W ramach festiwalu odbędzie się również rodzinny rajd rowerowy na orientację, w którym uczestniczyć mogą drużyny 2-5 osobowe. Skład drużyny jest dowolny pod warunkiem, że w przypadku uczestnictwa dzieci w składzie drużyny będzie pełnoletni opiekun. Rajd polegać będzie na odnalezieniu w dowolnej kolejności punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania dołączone do niektórych z nich. Punktacja poszczególnych obiektów będzie oznaczona na mapie. Uczestnicy mogą zdecydować, czy odnajdą wszystkie zaznaczone punkty, czy tylko niektóre. Zwycięży drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w wyznaczonym czasie. Mapę drużyny otrzymają przed startem. Czas, w którym drużyny muszą zameldować się na mecie, wynosi 2 godziny. Rajd ma stanowić formę doskonałej rodzinnej zabawy połączonej z jazdą na rowerze.

Zapisy do rajdu na orientację prowadzone będą w dniu imprezy.

Festiwal Rowerowy dedykowany jest zarówno amatorom, jaki profesjonalnym kolarzom, mieszkańcom Grudziądza oraz miłośnikom kolarstwa MTB z całej Polski. Podczas festiwalu organizator zorganizuje miasteczko rowerowe na terenie KS „Stal” z wieloma atrakcjami dla uczestników i kibiców.

Informacje o imprezie umieszczane będą na stronie internetowej www.haszgru.pl.

 

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 1 ).