X Masa Krytyczna - Elegancka

Rowerowa elegancja ((o:


 Powiadomcie znajomych, przyjedźcie z rodziną i przyjaciółmi. Rozpropagujcie Rowerowy Przejazd przez Grudziądz w pracy i w szkole. Pamiętajcie, im więcej rowerzystów wyjedzie tego dnia na ulice tym większe szanse na przekonanie władz, że warto inwestować w przyjazną dla rowerzystów infrastrukturę.

 Czemu elegancka? Bo chcemy pokazać, że rowerem można wszędzie i wszystko. Ideą Masy będzie pokazanie mieszkańcom naszego miasta, iż na rowerze można podróżować nie tylko w stroju sportowym. Zachęcamy wszystkich uczestników do włożenia na siebie szykownych strojów. Liczymy, że Panie przyjadą w eleganckich sukienkach, a Panowie w stylowych  marynarkach. W ten sposób pokażemy, że dojazd do pracy na rowerze jest możliwy także wtedy, gdy charakter pracy wymaga od nas gustownego ubioru.  Obalmy krzywdzące stereotypy, że jak na rowerze to tylko w obcisłych spodenkach z lycry i w butach spd. Wspólnym przejazdem przez Grudziądz  udowodnimy po raz kolejny, że rower to doskonały środek codziennego transportu.

 Jeśli nie macie ochoty na eleganckie stroje, to nic na siłę. Weźcie jakiś elegancki drobiazg albo po prostu przyjedźcie i bądźcie z nami. Zależy nam na Waszej obecności, bo bez Was nic się nie uda. Im nas więcej, tym lepiej. Wspólnie pokażmy miastu, że rower jest wielce OK!

 Dołączamy przebieg trasy ((o:

z rowerowym pozdrowieniem
Piotruss i Matołek