XXIV Grudziądzka Rowerowa Masa Krytyczna -podziękowania

XXIV Grudziądzka Rowerowa Masa Krytyczna
 
-podziękowania -

            Tym razem ruszyliśmy nietypowo, bo po raz pierwszy w historii grudziądzkich Mas Krytycznych Grudziądzka Rowerowa Masa Krytyczna ruszyła pod prąd a wszystko dlatego, że jechaliśmy pod hasłem "Rowerem z prądem i pod Prąd"  W ten sposób chcieliśmy zademonstrować, że w normalnych państwach i polskich miastach rowerzyści mogą jeździć pod prąd, bo jest to całkowicie bezpieczne i dodatkowo podnosi bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Tymczasem w Grudziądzu sprawę zastopowała Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, negatywnie odnosząc się do naszej inicjatywy. Tylko Zarząd Dróg Miejskich popiera nasze w tym zakresie dążenia, natomiast Policja i Straż Miejska oponują, wykazując się troską o bezpieczeństwo, niestety rozumianą w bardzo starodawny sposób.

Dwudziesta czwarta Grudziądzka Rowerowa Masa Krytyczna ponownie odwiedziła nieodwiedzane dotąd zakamarki miasta i zakończyła się przejazdem po średnicówce, podczas budowy której zapomniano o rowerzystach.

Bardzo cieszymy się, że systematycznie wspieracie nasze działania na rzecz rowerowego miasta. Już dziś zapraszamy na następną Masę Krytyczną - 29 maja, która wystartuje tradycyjnie o 18 spod RatuszaSmile Tym razem będzie to Elegancka Masa Krytyczna, która pokaże, że rower to nie tylko sport czy szara codzienność, ale szyk i elegancja Smile

Bardzo serdecznie dziękujemy:

Wszystkim uczestnikom za wsparcie swoim licznym przybyciem,
Zespołowi ratowników medycznych, którzy niezawodnie i bezinteresownie czuwali nad naszym bezpieczeństwem, 
Policji za przeprowadzenie nas przez miasto Smile 
Portalowi eGrudziadz za niezawodne wsparcie medialne Smile
 Naszej dzielnej Ekipie w pomarańczowych kamizelkach Smile
 Krzysiowi za inicjatywę wyróżnienia aktywnych grudziądzkich rowerzystówSmile

Zdjęcia od eGrudziadz.pl 

Uwaga, jeśli macie jakieś materiały, prosimy o podsyłanie linków :) 

Partnerzy:  

z rowerowym pozdrowieniem
w imieniu Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz 
Matołek 

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 22 ).