Inauguracja szlaku rowerowego Wiślana Trasa Rowerowa

Inauguracja szlaku rowerowego Wiślana Trasa Rowerowa
10 maja 2014, godz. 11.00

  Zbiórka na placu Straży Pożarnej przy ul. Południowej.

            Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu zaprasza na uroczystości inauguracyjne Wiślanej Trasy Rowerowej. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatny pakiet startowy (mapa Wiślanej Trasy Rowerowej, folder promocyjny Wiślanej Trasy Rowerowej, smycz, opaska odblaskowa, numer startowy oraz talon na posiłek regenerujący), a na koniec rozlosowane zostaną nagrody w postaci roweru oraz kasków i bidonów. Wstęp jest bezpłatny, wystarczy tylko zgłosić swój udział za pomocą formularza, dostępnego ?TUTAJ- 

Bliźniacze imprezy odbędą się w tym samym czasie w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, a na inaugurację grudziądzką zapisało się już blisko 400 osób. Całość rajdu mierzy około 5 kilometrów, ale w tej imprezie jak widać nie chodzi o rowerowanie, ale świętowanie. No właśnie?

?ale czy wszyscy wiedzą, co będą świętować? Chyba nie, bo z kilku rozmów wywnioskowałem, że wiele osób nie ma jasności, o co chodzi w Wiślanej Trasie Rowerowej. No to w telegraficznym skrócie:

1. Świętujemy powstanie kujawsko-pomorskiego odcinka ogólnopolskiego szlaku WTR, czyli wyznaczenie przebiegu, ustawienie i wymalowanie znaczków wzdłuż trasy, postawienie tablic informacyjnych oraz wydanie folderu promocyjnego i przewodnika (-WIĘCEJ-). Trasa niewątpliwie piękna i urokliwa, jednakże dalece odbiegająca od pierwotnej koncepcji poprowadzenia jej głównie koronami wałów przeciwpowodziowych, drogami niedostępnymi dla zmotoryzowanych. Wielka szkoda, ale może kiedyś się to zmieni.

2. Zamieszanie i dezinformację wprowadza grudziądzki projekt pod taką samą nazwą ? Wiślana Trasa Rowerowa, której celem jest zbudowanie na terenie Grudziądza sieci chodników, na których dopuszcza się ruch rowerowy jako drugorzędny. Nazwę tę władze miasta ?zapożyczyły? najprawdopodobniej w celu zwiększenia szans na uzyskanie dofinansowania ze środków zewnętrznych. Tego czegoś nie świętujemy 10 maja.

No to do zobaczenia na wiślanym pikniku już za tydzień.

z rowerowym pozdrowieniem
matołek 

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 61 ).