Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: 10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/15 20:50 #14338

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Szczegóły powrotu rozpracujemy, kiedy skrystalizuje się grupa wyjazdowa. Pomyślimy o samochodach, ale jest też możliwość powrotu koleją przez Jabłonowo. Jest jeszcze trochę czasu
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/15 20:36 #14337

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
Jadę, ale mam pytanie dotyczące powrotu. Czy pociąg z Torunia kursuje już na całej trasie do Grudziądza? Jeśli nie, to jaki jest pomysł na powrót bez samochodów?

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/15 16:03 #14333

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Znamy już trochę dodatkowych szczegółów:

Z naszym podróżnikiem Markiem Dittmannem będziemy mogli spotkać się o 15:00 w okolicach Portu Drzewnego (na Przedmieściu Starotoruńskim), przejechać z nim ostatnie kilometry trasy dookoła świata (ok. 17 km) przez centrum Torunia, nowy most, do Czerniewic, a tam o godzinie 18.00 na ulicy Miodowej 6 rozpocznie się okolicznościowe ognisko.

www.endomondo.com/event/mv0icR5xQ6s

Warianty powrotu do dopracowania.

Trochę dodatkowych szczegółów o wyprawie pana Marka: www.facebook.com/marek.dittmann
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 22:08 #14324

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Lista obecności:

Papuzia :laugh: :laugh:
Bartek :laugh: :laugh:
pieter :laugh: :laugh:
Hardy :laugh: :laugh:
ŁukaszN :laugh: :laugh:
wojtino :laugh: :laugh:
sldtwa :laugh: :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 21:59 #14323

  • Papuzia
  • Papuzia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Wszystko jest możliwe
  • Posty: 231
  • Otrzymane podziękowania: 88
  • Oklaski: 7
Jezeli nic sie nie zmieni jade B-)

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 21:55 #14322

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
sldtwa napisał:
A inauguracja WTR? Hmmmm... Myślę, że na tej 5 km przejażdżce będą takie tłumy, że możemy się nie dopchać :laugh: :laugh: :laugh: Zwiedzę w niedzielę :)
Inauguracji WTR nie robi MORiW, ale Urząd Marszałkowski. Udział w tej Imprezie ma podobny sens jak Masy Krytyczne - POKAZAĆ INNYM, że ROWER jest OK.
Jeśli 5 km to mało (zgadzam się z tym) to zapraszam na Trasy KALINKI - do wyboru 20 lub 70 km - z zakończeniem na Błoniach (gdzie będzie można odebrać materiały promocyjne WTR-u)
:)
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 21:45 #14320

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Davis napisał:
W kwestii formalnej-czy na rzeczone ognisko jesteśmy jakoś zaproszeni, czy to spontaniczna oddolna inicjatywa?

No Davis :) chyba nie sądzisz,że zaprosiłbym Was do domu Pana Marka, bez pytania o zgodę gospodarza :woohoo:

Po prostu Marek Dittmann na Endo ogłosił nową konkurencję (www.endomondo.com/challenges/15344593), w której zaprosił na ognisko na Miodowej 6, a ja tylko zaproponowałem skorzystanie z zaproszenia :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 20:32 #14317

  • Piotruss
  • Piotruss Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • :p
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 10
Davis napisał:
W kwestii formalnej-czy na rzeczone ognisko jesteśmy jakoś zaproszeni, czy to spontaniczna oddolna inicjatywa?

nie martw się,nikt nie będzie nikogo reprezentować każdy wie, że jest "stowarzyszenie"

PS. gdzieś w necie wiedziałem o tym ognisku i jest to ognisko otwarte dla każdego,tylko coś zauważyłem o wpisowym 5zł. nie wiem to prawdziwa informacja o wpisowym.
Łotrus

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 18:57 #14316

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Fajny wypad, ale chyba jeszcze nie na moje siły.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 18:35 #14310

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Bartek napisał:
pieter napisał:
Chętnie się wybiorę :) . Trasa przez Unisław jest o tyle ciekawa, że z Unisławia do Torunia prowadzi prosta, nowa, asfaltowa droga tylko dla rowerów (prawie 30 km DR). Jest wspaniałym przykładem, jak zlikwidowaną linię kolejową można zamienić na drogę dla rowerów.
Jak w zeszlym roku sie zapuscilismy to mi wszystkie plomby powypadaly na tym niedokonczonym odcinku:)

Bartek, wtedy ta droga nie była dokończona. A obecnie droga rowerowa jest gotowa, przejechaliśmy z Nagar22 od Unisławia do Barbarki na rolkach ( 22,5 km w jedną stronę x 2), tak więc miałem okazję dokładnie z trasą się zapoznać. O plomby nie musisz się martwić :laugh:, gładko jak po stole :laugh:

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 18:18 #14309

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
W kwestii formalnej-czy na rzeczone ognisko jesteśmy jakoś zaproszeni, czy to spontaniczna oddolna inicjatywa?
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 17:51 #14306

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
pójdzie

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 17:45 #14305

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Chętnie bym się przyłączył ale w tym czasie prawdopodobnie (jak wszystko pujdzie zgodnie z planem) będę śmigał w okolicach Krakowa. :)

Z drugiej jednak strony takie ognisko z takiej okazji z takim człowiekiem nie prędko może się powtórzyć albo wcale. Mam duży dylemat. Wstępnie się deklaruję. :)

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 17:21 #14304

  • ŁukaszN
  • ŁukaszN Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 0
Dopisuje się do listy oczywiście.

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 17:13 #14303

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
No to pierwsza decyzja jest: lecimy przez Unisław. Resztę "doplanujemy" w najbliższym czasie :laugh: :laugh: :laugh:
A inauguracja WTR? Hmmmm... Myślę, że na tej 5 km przejażdżce będą takie tłumy, że możemy się nie dopchać :laugh: :laugh: :laugh: Zwiedzę w niedzielę :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 15:03 #14302

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
10 Maja jest także inauguracja WTR międzyinnymi i w naszym mieście hmmmmm co wybrać.....? :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 15:01 #14301

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
pieter napisał:
Chętnie się wybiorę :) . Trasa przez Unisław jest o tyle ciekawa, że z Unisławia do Torunia prowadzi prosta, nowa, asfaltowa droga tylko dla rowerów (prawie 50 km DR). Jest wspaniałym przykładem, jak zlikwidowaną linię kolejową można zamienić na drogę dla rowerów.
Jak w zeszlym roku sie zapuscilismy to mi wszystkie plomby powypadaly na tym niedokonczonym odcinku:)
Amor patriae nostra lex

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 15:00 #14300

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Także deklaruję udział :)
Obojętnie, jaką trasą (byle nie przez np. Przemyśl czy Szklarską Porębę, bo nie wyrobimy się czasowo :whistle: ).
Optuję jednak za trasą przez Unisław, chętnie poznam tę nową drogą dla rowerów. To jest coś! :)

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 13:54 #14298

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Chętnie się wybiorę :) . Trasa przez Unisław jest o tyle ciekawa, że z Unisławia do Torunia prowadzi prosta, nowa, asfaltowa droga tylko dla rowerów (prawie 50 km DR). Jest wspaniałym przykładem, jak zlikwidowaną linię kolejową można zamienić na drogę dla rowerów.

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 13:35 #14297

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Chetnie sie przejade - jak pogoda dopisze. Dla mnie wariant obojetny - im wiecej na rowerze tym lepiej:)
Amor patriae nostra lex

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 10:49 #14291

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Proponuję od razu deklarować się, jaką trasą chcecie pojechać. Proponuję dwa warianty:

Wariant I: Grudziądz - Chełmno - Unisław - Toruń - Toruń Czerniewice. Około 90 km

Wariant II: Grudziądz - Wąbrzeźno - Golub-Dobrzyń - Kikół - Nieszawa (przeprawa promowa) - Ciechocinek - Toruń Czerniewice. Około 130 km.

Co wolicie?
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

10 maja - ognisko u Marka Dittmanna, który kończy podróż dookoła świata 2014/04/14 10:20 #14290

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Torunianin Marek Dittmann kończy właśnie rozpoczętą rok temu podróż dookoła świata (wyruszył z Torunia 10 maja 2013 roku; wczoraj był na Słowacji).
10 maja (sobota) organizuje o godzinie 18 :evil: ognisko :evil: na Miodowej 6 w Toruniu (na lewym brzegu Wisły, w Czerniewicach).
Może byśmy się wybrali? To chyba najbardziej spektakularna wyprawa rowerowa ostatniego czasu. Można ją prześledzić na Endomondo na profilu Marka Dittmanna (www.endomondo.com/workouts/321650013/5668577).
Moglibyśmy zaplanować całodzienne rowerowanie do Torunia (niekoniecznie najkrótszą drogą :) ), a powrót samochodami albo nawet pociągiem.
Znajdą się chętni?
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.268 s.