Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie?

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/19 19:16 #21241

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
czytając o tych pysznościach ..... żałuję że nie byłem z Wami..... ale następnym razem nie odpuszczę :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa, chunk

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/19 12:49 #21240

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Z powodu malej awarii komputera pisze dopiero dzisiaj :)

Dziekuje Marysi O. i sldtwa za pomysl i organizacje - a siostrze Marysi za rosolek i drozdzowke :) Ekipa trzyma poziom jak zwykle wiec nie ma co wspominac. Dzieki i do nastepnego :)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Marysia O.

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/18 09:33 #21212

  • chunk
  • chunk Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 161
  • Otrzymane podziękowania: 229
  • Oklaski: 4
Dzięki Panowie za wspólną i udaną wyprawę :)
Pozdrawiam i do następnego kręcenia! :)
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa, Marysia O.

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/17 23:55 #21211

  • Marysia O.
  • Marysia O. Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 366
  • Oklaski: 32
Ponieważ pojawiłam się w tym wątku wiele razy wypadałoby zabrać głos i napisać parę słów:)
Pomysł na dzisiejszy wypad był trochę mój,zgadza się, ale pomysł a realizacja to dwie różne rzeczy:) Siedząc w ciepłym domu można mieć różne plany, co innego je zrealizować. Więc dziękuję sldtwa za wcielenie pomysłu w życie a wszystkim, którzy mimo niepewnej pogody wsiedli dziś na rowery za udział. Mnie pozostało śledzenie waszej wyprawy na ekranie komputera i tu dziękuję Bartkowi za jazdę "na żywo" i transmisję na endo:) Dzięki temu mogłam w dzisiejszym wypadzie jakoś uczestniczyć. Domowe ciepło, mocna herbata i wasze kilometry, które rysowały mi się w komputerze....Komfort i wygoda:) Ale mimo to zdecydowanie bardziej wolałabym jednak jechać z wami...:)
Cieszę się, że rosół i drożdżówka mojej siostry smakowały:) :)
Pozdrawiam wszystkich uczestników dzisiejszego wypadu:)
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, sldtwa, Krzyś, chunk

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/17 21:53 #21210

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Pięknie rozpoczyna się ten sezon rowerowy. Trasa jak w środku lata ale co tam okazuje się że można i w styczniu. Dzisiaj jak i poprzednie trasy proponowane przez Andrzeja mają w sobie odrobinę tajemniczości są całodniowe ale robione w tempie umiarkowanym są zabawą,przyjemnością a poprowadzone urokliwymi zakątkami naszego regionu dają pełnię satysfakcji. :)

Na dzisiaj prognozy pogody nie były optymistyczne,z pogranicza uda się albo i nie. Nasza trasa oddalała się od strefy deszczu,lekki deszczyk krzywdy nam nie zrobił.popadywał sobie kiedy my delektowaliśmy się różnościami w jabłonowskiej pizzerii. Jednym słowem pogoda dotrzymała. :)

Okazuje się że nieświadomi zdarzeń naszą trasą po starcie z opóżnieniem podąża tajemniczy "Don Pedro" tzw "Struś Pędziwiatr" który dopadł nas w Łasinie, dalej kontynuowaliśmy już razem. A przyjęcie u pani Hani siostry Marysi to miód malina. Takiego rosołku to ja nie pamiętam kiedy jadłem,podanego na bardzo gorąco PYCHA. Do tego na deser kawa i drożdżówka ze śliwkami niebo w gębie.

Specjalne podziękowania dla pani Hani za gościnność, kto wie może tam jeszcze drogi poprowadzą.

Było super, podziękowania dla Kierownika za wyciągnięcie nas z domu.Dzięki za towarzystwo wszystkim uczestnikom i nie odpuszczamy jeżdzimy dalej.


P.S. Chyba już wiem skąd Kierownikowi biorą się pomysły wycieczek. Inspiracje czerpie z podpowiedzi pani Marysi :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek, sldtwa, Marysia O., chunk

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/17 19:45 #21209

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Za nami kolejna udana wyprawa z atrakcjami.
Chociaż rano na starcie zameldowała się cała "zapisana" siódemka mieliśmy cały czas poczucie, że nie jesteśmy jeszcze w pełnym składzie. Okazało się, że przeczucie nas nie myliło.
Pierwszy etap do Jabłonowa przelecieliśmy żwawo, sprawnie i z wiatrem. Niestety restauracja "Pod złotą rybką" zawiodła na całej linii i przyjęła nas zamkniętymi drzwiami. Na szczęście przytuliła nas gościnna pizzernia i zaspokoiła w pełni nasze apetyty.
Dalej wiatr nieco się zmienił, ale za to częściej droga prowadziła nas w dół niż pod górę.
Na łasińskim Rynku dopadł nas ścigający "Struś Pędziwiatr" czyli Lef.
Całość naszego przejazdu monitorowała oczywiście z domowych pieleszy inicjatorka wypadu, czyli Marysia O.
Jej pomysłem było nawiedzenie jej łasińskiego rodzinnego domu.
Tam oczekiwała nas gościnna siostra Marysi Hania z mężem. Na biesiadnym stole pojawił się najpierw doskonały wiejski rosołek z prawdziwej kury :D, a potem kawa i pulchna drożdżówka.
Tylko poczuciu obowiązków kierownika zawdzięczamy, że ruszyliśmy dalej, nie zostając w gościnie do środy :)
Musieliśmy chyba zrobić dobre wrażenie, bo gospodyni zapewniała nas, że gotowa jest nas gościć, ile tylko razy będziemy przelatywać w okolicy :laugh: :woohoo: :laugh: . Sprawdzimy :D
Dalej już z górki: Szembruk, Rogóźno, Kłódka i... dom.
Na licznikach od 102 do 116 km. Wypad ważny, bo dla niektórych uczestników były to pierwsze w tym sezonie kilometry. Solidna setka na początek sezonu!
Pogoda nas oszczędziła. Nigdzie nie zmokliśmy, wiatr znośny, a po południu nawet pokazały się zapowiadane przez kierownika lazury :D :D :D

Dziękuję pomysłodawczyni i inicjatorce wypadu Marysi O. Dziękuję jej siostrze Hani i jej mężowi za gościnę i smaczny poczęstunek.

W dzisiejszej wyprawie udział wzięli:
:) Wojtino
:) Pieter
:) Chunk
:) Mateo
:) Bartek
:) Lef
:) ŁukaszN
:) sldtwa


Dzięki chłopaki i do następnego :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, Bartek, Marysia O., chunk

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/16 21:02 #21206

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Oj Wojtino, Wojtino... Marudo! Czy to pierwszy raz, kiedy prognozy jedno, a pogoda drugie :)
Moja intuicja mówi mi, że jutro przez cały czas będzie nad nami dziura z lazurowym niebem i ślicznym słońcem :laugh: i tego się trzymam :D
W jednym masz rację: tak będzie tylko do 16 :laugh:
Więc mamy na całość 7 godzin, czyli tyle, ile trzeba :woohoo:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/16 20:23 #21205

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Alle jestem optymista :silly:

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/16 20:19 #21204

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Nie chcę nikogo zniechęcać ani straszyć ale według prognozy jutro nasz rejon będzie się znajdował w strefie frontu atmosferycznego na skraju strefy opadu deszczu,w warunkach zimowych oznacza to że będzie padać. Dla pocieszenia powiem że do godz.16:00 przestanie. :ohmy: :blink: :unsure: :( :(

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/16 19:59 #21203

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Bartek napisał:
A inicjatorka wyjazdu jedzie :)??

Niech to zostanie tajemnicą, aż do godziny wyjazdu :laugh:

Wojtino :)
Bartek :)
sldtwa :)
Mateo :)
Pieter :)
chunk :)
ŁukazN :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/16 18:51 #21202

  • ŁukaszN
  • ŁukaszN Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 0
chunk napisał:
Okolica urokliwa, brygada zacna to grzech odpuścić :)
Lista obecności:

Wojtino :)
Bartek :)
sldtwa :)
Mateo :)
Pieter :)
chunk :)
ŁukaszN
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/16 17:56 #21201

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
A inicjatorka wyjazdu jedzie :)??
Amor patriae nostra lex

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/16 13:06 #21200

  • chunk
  • chunk Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 161
  • Otrzymane podziękowania: 229
  • Oklaski: 4
Okolica urokliwa, brygada zacna to grzech odpuścić :)
Lista obecności:

Wojtino :)
Bartek :)
sldtwa :)
Mateo :)
Pieter :)
chunk :)
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/15 23:08 #21198

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Mateo napisał:
Lista obecności:

Wojtino :)
Bartek :)
sldtwa :)
Mateo :)
Pieter :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/15 19:17 #21195

  • Mateo
  • Mateo Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 32
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 0
Lista obecności:

Wojtino :)
Bartek :)
sldtwa :)
Mateo :)

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/15 17:09 #21194

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Lista obecności:

Wojtino :)
Bartek :)
sldtwa :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/15 12:55 #21192

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Trzeba bedzie sprobowac:) Pierwsze km w tym roku:) :evil:
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/15 10:07 #21191

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Bardzo chętnie się przejadę żebym nie zesztywniał. :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

17.01. Marysia O. zaprasza nas na lajtową setkę z niespodzianką. Jedziecie? 2015/01/14 23:14 #21190

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Nasza koleżanka Marysia O. namawia mnie usilnie, żebym nie zardzewiał w tych zimowych warunkach i przekręcił w najbliższą sobotę lajtową setkę.
Przyznam się, że nie umiem jej odmawiać.
Proponuję:
Wyjazd z parkingu Shella (Średnicówka/Łyskowskiego/Waryńskiego) 9:00
Wielkie Lniska - Nicwałd - Orle - Słup - Świecie n/Osą - Jabłonowo - Nowa Wieś - Karolewo - Lisnowo - Szonowo - Łasin - Szembruk - Gubiny - Zakurzewo - Nowa Wieś - WDR - Rynek
W sumie 100 km

Przyjazd do Grudziądza planowany ok.16-16.30.
Dłuższe postoje i popas w Jabłonowie "Pod Złotą Rybką", w Łasinie "bułka" u Błażeja i... niespodzianka Marysi O. :)
Jedziecie? :)

Orientacyjna trasa:
www.endomondo.com/routes/458874605
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino
Czas generowania strony: 0.258 s.