Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/15 17:42 #21556

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
B) Znali - bo część z nich, tj ta Białogłowa - też jeździ na bikach B)
B) Bicycle for fun B)

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/15 17:36 #21555

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Jaka pasja takie skojarzenia. Też można się dziwić, że rekonstruktorzy nie znają marek opon rowerowych:)
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/15 12:19 #21545

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Dziękuję ekipie za sobotnią wycieczkę. Dodam tylko humorystyczny epizod z momentu naszego wejścia do pałacu w Ostromecku. Otóż witający zwiedzających ludkowie z grupy rekonstrukcyjnej zapytali nas, czy mówi nam coś nazwisko Schwalbe. Jednym głosem odpowiedzieliśmy, że tak, że oczywiście, że mamy kontakt z nim na co dzień, że są to opony do rowerów, czym wzbudziliśmy drobne uśmiechy politowania.

r.search.yahoo.com/_ylt=A7x9UnWXgOBUOyYAhtxfiAx.;_ylu=X3oDMTByaGwzcXNvBHNlYwNzcgRwb3MDOARjb2xvA2lyMgR2dGlkAw--/RV=2/RE=1424027927/RO=10/RU=http%3a%2f%2farticle.wn.com%2fview%2f2014%2f01%2f09%2fSzwalbe_czlowiekiem_25lecia_Nie_ma_konkurencji_LIST%2f/RK=0/RS=e8znnlk1PSO5WmGt4xe6o3qbtks-
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/15 07:44 #21539

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
było świetnie :woohoo:
ekipa idealna :woohoo:
pogoda dopisała :silly:
czas powoli wracać do dłuższych rowerowych wypadów ze zwiedzaniem ;)

obiecany filmik.... ale coś podkładu do końca zabrakło :P :











do następnego :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter, Krzyś

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/15 00:06 #21537

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
B) Wojtino - Ty Nasz kierowniku B)
B) Przepięknie to ująłęś. Wycieczka była niesamowita dzięki Twojej logistyce - jednak co fachowiec to fachowiec. B)
B) Pogoda faktycznie była na zamówienie, słonecznie lekko mrozkowe - ale wyborna dzięki temu. B)

B) Najbardziej podobał mi się ,,pałacyk na wzgórku" B)

B) Co do tych białogłów, które nazwałeś Dwórkami -
- to Co się wcale a wcale nie dziwię, urodziwe były
i cnotliwe, a ponadto z dobrego domu co ma wielkie znaczenie B)

B) Dzięki wszystkim uczestnikom Naszej przepięknej wyprawy a w szczególności Kierownikwi !!! B)

B) Bowiem niczego nie zabrakło, był stok narciarski z wyciągiem krzesełkowym w Unisławiu, /nie wiedziałem że można za pomocą orczyka podjechać rowerem - a to heca/, był pała cyk na wzgórku, było Ostromecko z małym Robin Hoodem, potem Starogród z piekielnymi schodami, były Walentynki w mieście zakochanych, był wspaniały posiłek
w pięknej knajpce i miłym towarzystwie itp, itd -
a kto z nami nie był niechaj żałuje - było też 142
!!!
B)
B) Pozdrawiam kompanów wyprawy
i zachęcam pozostałych do ... B)
B) Fotki niestety wrzucę jutro poniewż już się zrobiło
z dzisiaj jutro B)

B) Pozdro i do zoba B)
!Caramba!
B) Bicycle for fun B)
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter, MARCINHD

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/14 22:40 #21533

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Jak by tu podsumować dzisiejszą wyprawę do Ostromecka? Pewnie nie uda mi się tak zgrabnie jak to robią inni ale postaram się coś wypocić.

Na starcie o godz. 9:00 pojawili się;

Krzyś (!Caramba!)
MarcinHD
Pieter
Wojtino

Kilka minut po dziewiątej ruszyliśmy na trasę. Pogoda zgodnie z przewidywaniami słoneczna co ja mówię bezchmurna, powietrze żeżkie nawet mrożne. My jednak odpowiednio zaopatrzeni wystawiliśmy bużki do słońca i tak nie wiadomo kiedy dotarliśmy bez problemowo do głównego celu.

Tu w Ostromecku podziwialiśmy urodę dwóch pięknych pałaców a ten starszy zwiedziliśmy od środka. Bardzo miłym akcentem było przywitanie przez rekonstruktorów historycznych z epoki średniowiecza XIV w. Wpisaliśmy się również do Księgi Pamiątkowej pałacu pod tytułem naszego stowarzyszenia.
Były również zdjęcia z "przebierańcami" (a Marcin to kazał mi się całować z jedną dwórką) Była tak ładna że omal nie uległem tym usteczkom słodkim jak maliny, nic tylko garściami rwać.

No ale cóż jechać trzeba było dalej a te śliczności zostawić w sferze wyobrażni. Dalej było Chełmno z gromadą ludzi, ogromnymi serduszkami na ratuszu. Dłuższa chwila głodomorów w pizzerni jeszcze w Chełmnie i ostatni skok do Grudziądza już na światłach. W domu wylądowałem o godz. 21:00. Licznik pokazał 138km. Podsumowując było super,bosko, bardzo przyjemnie i pożytecznie spędzony dzień. Dzięki chłopaki za towarzystwo i do następnego. :) :) :)
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter, Krzyś, MARCINHD

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/14 07:31 #21532

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
Pieteer napisał se :
Lista zdążających jutro do Ostromecka:
1. Wojtino
2. MarcinHD
3. Pieter
4.
4. !Caramba!
B) Bicycle for fun B)
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/13 18:57 #21531

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Lista zdążających jutro do Ostromecka:
1. Wojtino
2. MarcinHD
3. Pieter
4.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/12 20:16 #21496

  • Danka
  • Danka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 324
  • Otrzymane podziękowania: 236
  • Oklaski: 5
Może i bym się skusiła na wyjazd do Chełmna, ale przez Ostromecko ???
Zmuszona jestem zaczekać do wiosny, bo takie trasy to nie dla mnie na zimę ;)
ogarnęła mnie rowerowa euforia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/12 17:56 #21489

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
tak Wojtku jadę :) a wracam przez Fordon gdyż coś prawdopodobnie będę tam miał do odebrania :) ja dzisiaj też pokręciłem się troszkę w okolicach Chełmna....i fakt masz rację że szutry są mało przyjemnie przy obecnych roztopach :evil: :)
do zobaczenia w sobotę :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/12 17:46 #21488

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Okazuje się że do Ostromecka jest tak blisko że można wyskoczyć w każdej chwili ;)

Ja w ramach sprawdzenia trasy treningu i takich tam... już dzisiaj wykonałem rekonesans do Ostromecka i przy okazji dowiedziałem się że w sobotę będziemy mogli zwiedzić tzw Stary Pałac Mostowskich, wstęp wolny, od godz. 11:00 do 16:00 będzie impreza średniowieczna pn. "W czas zimowy w dobra Pałuków". Stwarza to zwiedzającym okazję poznania nie tylko atrakcji Pałacu Starego, ale spotkania w zimowej scenerii rekonstruktorów historycznych zajmujących się XIV w.

Może być ciekawie.

Po dzisiejszej próbie generalnej lekka korekta trasy, nie będzie szutrów, o tej porze roku mało przydatne.

Bartek daj się skusić i pomyśl jak tu zrobić żeby wilk był syty i owieczka pozostała cała i zadowolona :woohoo:

Marcin rozumię że jedziesz, bowiem pogoda uzgodniona z najwyższymi czynnikami i będie pewna, tylko że rozpędzony zawracasz dopiero w Fordonie... hehehe :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter, Krzyś, MARCINHD

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/10 08:41 #21470

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Do Ostromecka jest 60km, jadąc spokojnym tempem będziemy ok. 13:00, do 14:00 przerwa na posiłek, dwie godziny do Chełmna, czyli w Chełmnie będziemy ok. godz. 16:00, czyli w sam raz. :)
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa, MARCINHD

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/10 07:10 #21469

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Bartek.... to pomyśl.... ja z Ostromecka robię nawrotkę i wracam przez Fordon do Grudziądza, gdyż także mam wyjazdowe plany ... :) więc....? :whistle: :evil:

Wojtku na którą godzinę planujesz dojazd do Ostroniemiecka? :P
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/09 22:06 #21468

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
14.02 nie mogę odmówić mojej żonie celebracji tego szczególnego dnia i pobytu w mieście zakochanych-wiec chętnie spotkam się z walentynkowymi kolarzami na rynku w Chełmnie po zmroku-niestety nie rowerami :blush: Ale zawsze miło będzie sie stuknac pokalem :evil:

P.S

Ostromecko mnie korci,moze przykombinuje cos:)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/09 18:50 #21466

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
pieter napisał:
Dziękuję nieopatrznie :woohoo: wmanewrowanemu w Walentynki.
Otwieramy listę:
1. Wojtino
2. Pieter
3.


To "wmanewrowanie" należy odczytywać pozytywnie bo co jak co ale układanie trasy lubię ponad wszystko. Nie nie, nie dałbym się zmusić do czegoś, czego bym nie chciał. To tak na marginesie. :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/09 17:08 #21465

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
1. Wojtino
2. Pieter
3. MARCINHD - jeżeli będzie oczywiście pogoda :evil:
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/09 16:54 #21464

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Dziękuję nieopatrznie :woohoo: wmanewrowanemu w Walentynki.
Otwieramy listę:
1. Wojtino
2. Pieter
3.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino

14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko 2015/02/09 14:08 #21463

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
W ten walentynkowy dzień wraz z Pieterem postanowiliśmy wybrać się do miasta zakochanych,Chełmna. Pieter ponadto wmanewrował mnie w ułożenie trasy na ten sobotni dzień {nie wie co czyni}i tak co by był wilk syty i owca cała wyszło że do Chełmna trzeba przez Ostromecko.

Spoko to tylko 120km.

Proponuję start z ronda przy ul.Południowej

Godz. startu 9:00

Trasa z dala od ruchliwych dróg, dwa krótkie odcinki szutrowe reszta asfalty. Sarnowo,Lipowiec, wielkie Czyste,Kijewo Królewskie, Unisław, Ostromecko, powrót przez Czarże Doliną Wisły do Chełmna i Grudziądza.

Godzina powrotu należy się spodziewać że po zmroku bo chciałbym i fajnie by było zobaczyć Chełmno wystrojone w podświetlane serduszka.

Dłuższe postoje możemy zaplanować sobie w Ostromecku i Chełmnie oczywiście.

Pogoda zapowiada się znakomicie, przewidywana temperatura od 0 do 5 stopni w plusie przy bezchmurnym słonecznym niebie. W lutym trudno oczekiwać lepszej.Dni poprzedzające czwartek i piątek zapowiadają się bez opadów i słonecznie więc drogi powinny być suche.

Mile bardzo mile widziane towarzystwo naszych pięknych rowerzystek. Tempo jazdy dostosowane, czasu dużo będzie lajtowe.

Znajdzie się ktoś chętny? Zapraszamy. :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter, MARCINHD
Czas generowania strony: 0.542 s.