Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: 14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: 14.02.2015r. Walentynki rowerowo do Chełmna przez Ostromecko

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2015/02/15 17:42 #21556

Krzyś

Krzyś Avatar

B) Znali - bo część z nich, tj ta Białogłowa - też jeździ na bikach B)
2015/02/15 17:36 #21555

krzys80

krzys80 Avatar

Jaka pasja takie skojarzenia. Też można się dziwić, że rekonstruktorzy nie znają marek opon rowerowych:)
2015/02/15 12:19 #21545

pieter

pieter Avatar

Dziękuję ekipie za sobotnią wycieczkę. Dodam tylko humorystyczny epizod z momentu naszego wejścia do pałacu w Ostromecku. Otóż witający zwiedzających ludkowie z grupy rekonstrukcyjnej zapytali nas, czy mówi nam coś nazwisko Schwalbe. Jednym głosem odpowiedzieliśmy, że tak, że oczywiście, że mamy kontakt z nim na co dzień, że są to opony do rowerów, czym wzbudziliśmy drobne uśmiechy politowania.

r.search.yahoo.com/_ylt=A7x9UnWXgOBUOyYAhtxfiAx.;_ylu=X3oDMTByaGwzcXNvBHNlYwNzcgRwb3MDOARjb2xvA2lyMgR2dGlkAw--/RV=2/RE=1424027927/RO=10/RU=http%3a%2f%2farticle.wn.com%2fview%2f2014%2f01%2f09%2fSzwalbe_czlowiekiem_25lecia_Nie_ma_konkurencji_LIST%2f/RK=0/RS=e8znnlk1PSO5WmGt4xe6o3qbtks-
2015/02/15 07:44 #21539

MARCINHD

MARCINHD Avatar

było świetnie :woohoo:
ekipa idealna :woohoo:
pogoda dopisała :silly:
czas powoli wracać do dłuższych rowerowych wypadów ze zwiedzaniem ;)

obiecany filmik.... ale coś podkładu do końca zabrakło :P :











do następnego :)
Załączniki:
2015/02/15 00:06 #21537

Krzyś

Krzyś Avatar

B) Wojtino - Ty Nasz kierowniku B)
B) Przepięknie to ująłęś. Wycieczka była niesamowita dzięki Twojej logistyce - jednak co fachowiec to fachowiec. B)
B) Pogoda faktycznie była na zamówienie, słonecznie lekko mrozkowe - ale wyborna dzięki temu. B)

B) Najbardziej podobał mi się ,,pałacyk na wzgórku" B)

B) Co do tych białogłów, które nazwałeś Dwórkami -
- to Co się wcale a wcale nie dziwię, urodziwe były
i cnotliwe, a ponadto z dobrego domu co ma wielkie znaczenie B)

B) Dzięki wszystkim uczestnikom Naszej przepięknej wyprawy a w szczególności Kierownikwi !!! B)

B) Bowiem niczego nie zabrakło, był stok narciarski z wyciągiem krzesełkowym w Unisławiu, /nie wiedziałem że można za pomocą orczyka podjechać rowerem - a to heca/, był pała cyk na wzgórku, było Ostromecko z małym Robin Hoodem, potem Starogród z piekielnymi schodami, były Walentynki w mieście zakochanych, był wspaniały posiłek
w pięknej knajpce i miłym towarzystwie itp, itd -
a kto z nami nie był niechaj żałuje - było też 142
!!!
B)
B) Pozdrawiam kompanów wyprawy
i zachęcam pozostałych do ... B)
B) Fotki niestety wrzucę jutro poniewż już się zrobiło
z dzisiaj jutro B)

B) Pozdro i do zoba B)
!Caramba!
2015/02/14 22:40 #21533

wojtino

wojtino Avatar

Jak by tu podsumować dzisiejszą wyprawę do Ostromecka? Pewnie nie uda mi się tak zgrabnie jak to robią inni ale postaram się coś wypocić.

Na starcie o godz. 9:00 pojawili się;

Krzyś (!Caramba!)
MarcinHD
Pieter
Wojtino

Kilka minut po dziewiątej ruszyliśmy na trasę. Pogoda zgodnie z przewidywaniami słoneczna co ja mówię bezchmurna, powietrze żeżkie nawet mrożne. My jednak odpowiednio zaopatrzeni wystawiliśmy bużki do słońca i tak nie wiadomo kiedy dotarliśmy bez problemowo do głównego celu.

Tu w Ostromecku podziwialiśmy urodę dwóch pięknych pałaców a ten starszy zwiedziliśmy od środka. Bardzo miłym akcentem było przywitanie przez rekonstruktorów historycznych z epoki średniowiecza XIV w. Wpisaliśmy się również do Księgi Pamiątkowej pałacu pod tytułem naszego stowarzyszenia.
Były również zdjęcia z "przebierańcami" (a Marcin to kazał mi się całować z jedną dwórką) Była tak ładna że omal nie uległem tym usteczkom słodkim jak maliny, nic tylko garściami rwać.

No ale cóż jechać trzeba było dalej a te śliczności zostawić w sferze wyobrażni. Dalej było Chełmno z gromadą ludzi, ogromnymi serduszkami na ratuszu. Dłuższa chwila głodomorów w pizzerni jeszcze w Chełmnie i ostatni skok do Grudziądza już na światłach. W domu wylądowałem o godz. 21:00. Licznik pokazał 138km. Podsumowując było super,bosko, bardzo przyjemnie i pożytecznie spędzony dzień. Dzięki chłopaki za towarzystwo i do następnego. :) :) :)
2015/02/14 07:31 #21532

Krzyś

Krzyś Avatar

Pieteer napisał se :
Lista zdążających jutro do Ostromecka:
1. Wojtino
2. MarcinHD
3. Pieter
4.
4. !Caramba!
2015/02/13 18:57 #21531

pieter

pieter Avatar

Lista zdążających jutro do Ostromecka:
1. Wojtino
2. MarcinHD
3. Pieter
4.
2015/02/12 20:16 #21496

Danka

Danka Avatar

Może i bym się skusiła na wyjazd do Chełmna, ale przez Ostromecko ???
Zmuszona jestem zaczekać do wiosny, bo takie trasy to nie dla mnie na zimę ;)
2015/02/12 17:56 #21489

MARCINHD

MARCINHD Avatar

tak Wojtku jadę :) a wracam przez Fordon gdyż coś prawdopodobnie będę tam miał do odebrania :) ja dzisiaj też pokręciłem się troszkę w okolicach Chełmna....i fakt masz rację że szutry są mało przyjemnie przy obecnych roztopach :evil: :)
do zobaczenia w sobotę :)
2015/02/12 17:46 #21488

wojtino

wojtino Avatar

Okazuje się że do Ostromecka jest tak blisko że można wyskoczyć w każdej chwili ;)

Ja w ramach sprawdzenia trasy treningu i takich tam... już dzisiaj wykonałem rekonesans do Ostromecka i przy okazji dowiedziałem się że w sobotę będziemy mogli zwiedzić tzw Stary Pałac Mostowskich, wstęp wolny, od godz. 11:00 do 16:00 będzie impreza średniowieczna pn. "W czas zimowy w dobra Pałuków". Stwarza to zwiedzającym okazję poznania nie tylko atrakcji Pałacu Starego, ale spotkania w zimowej scenerii rekonstruktorów historycznych zajmujących się XIV w.

Może być ciekawie.

Po dzisiejszej próbie generalnej lekka korekta trasy, nie będzie szutrów, o tej porze roku mało przydatne.

Bartek daj się skusić i pomyśl jak tu zrobić żeby wilk był syty i owieczka pozostała cała i zadowolona :woohoo:

Marcin rozumię że jedziesz, bowiem pogoda uzgodniona z najwyższymi czynnikami i będie pewna, tylko że rozpędzony zawracasz dopiero w Fordonie... hehehe :woohoo:
2015/02/10 08:41 #21470

wojtino

wojtino Avatar

Do Ostromecka jest 60km, jadąc spokojnym tempem będziemy ok. 13:00, do 14:00 przerwa na posiłek, dwie godziny do Chełmna, czyli w Chełmnie będziemy ok. godz. 16:00, czyli w sam raz. :)
2015/02/10 07:10 #21469

MARCINHD

MARCINHD Avatar

Bartek.... to pomyśl.... ja z Ostromecka robię nawrotkę i wracam przez Fordon do Grudziądza, gdyż także mam wyjazdowe plany ... :) więc....? :whistle: :evil:

Wojtku na którą godzinę planujesz dojazd do Ostroniemiecka? :P
2015/02/09 22:06 #21468

Bartek

Bartek Avatar

14.02 nie mogę odmówić mojej żonie celebracji tego szczególnego dnia i pobytu w mieście zakochanych-wiec chętnie spotkam się z walentynkowymi kolarzami na rynku w Chełmnie po zmroku-niestety nie rowerami :blush: Ale zawsze miło będzie sie stuknac pokalem :evil:

P.S

Ostromecko mnie korci,moze przykombinuje cos:)
2015/02/09 18:50 #21466

wojtino

wojtino Avatar

pieter napisał:
Dziękuję nieopatrznie :woohoo: wmanewrowanemu w Walentynki.
Otwieramy listę:
1. Wojtino
2. Pieter
3.


To "wmanewrowanie" należy odczytywać pozytywnie bo co jak co ale układanie trasy lubię ponad wszystko. Nie nie, nie dałbym się zmusić do czegoś, czego bym nie chciał. To tak na marginesie. :whistle:
Czas generowania strony: 0.159 s.