Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Więcej o Endomondo

Więcej o Endomondo 2014/06/09 21:23 #16161

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Ja swego czasu używałem Navime i też Sobie chwaliłem, Endo mnie po prostu odrzuca, słaby nie do końca dopracowany czysto komercyjny produkt.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Więcej o Endomondo 2014/06/09 13:41 #16121

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
Nie słyszałam o tej aplikacji, ale przetestuje :evil:

Tak na marginesie, to jest temat o Endo, a nie o WeBike. Proponuję założyć nowy temat poświęcony tej nowej aplikacji i tam zamieszczać swoje uwagi ;)

Koniec offtopu :whistle:

Więcej o Endomondo 2014/06/09 10:41 #16109

  • schabik
  • schabik Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 143
  • Otrzymane podziękowania: 81
  • Oklaski: 1
W WeBike też jest dużo użytkowników, są rywalizacje, wyzwania, trofea itp. tylko wszystko proste i przejrzyste, bez zbędnych opcji, funkcji...
Link do strony www.webikeonline.pl/pl
Link do Goolge play play.google.com/store/apps/details?id=com.webikeonline&hl=pl

Pamiętajcie, że nie jestem jakimś znawcą tych aplikacji! Zwykły laik.

Więcej o Endomondo 2014/06/09 10:33 #16106

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
schabik napisał:
Witam. Widząc tu samych sympatyków Endo, pewnie zaraz zostanę zmiażdżony krytyką :) ale spróbuje.
Moim zdaniem lepsze jest WeBike. Dużo lżejsza apka, wszystko bardziej intuicyjne niż w Endo, ma wszystko co potrzebuje do pomiarów. Są wyzwania, można tworzyć trasy, team, są trofea... wszystko jest jakoś dla mnie bardziej przejrzyste niż w Edno. W Endo miałem często problemy z gps, tracił sygnał, w WeBike testowanym od kilkunastu tygodni nie mam żadnych problemów. Generalnie, wydaje mi się, że Endo jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników, WeBike ma praktycznie wszystko to co Endo ale w bardziej przejrzysty, intuicyjny sposób przedstawione.

Sprawdzimy WeBikea - ale Endo broni sie iloscia uzytkownikow,rywalizacji i wyzwan - potestuje i bede mogl cos wiecej powiedziec:)Dzieki za info:)
Amor patriae nostra lex

Więcej o Endomondo 2014/06/09 09:33 #16099

  • Anonim
  • Anonim Avatar
Zapodaj linka się po testuje :)

Więcej o Endomondo 2014/06/09 09:06 #16098

  • schabik
  • schabik Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 143
  • Otrzymane podziękowania: 81
  • Oklaski: 1
Witam. Widząc tu samych sympatyków Endo, pewnie zaraz zostanę zmiażdżony krytyką :) ale spróbuje.
Moim zdaniem lepsze jest WeBike. Dużo lżejsza apka, wszystko bardziej intuicyjne niż w Endo, ma wszystko co potrzebuje do pomiarów. Są wyzwania, można tworzyć trasy, team, są trofea... wszystko jest jakoś dla mnie bardziej przejrzyste niż w Edno. W Endo miałem często problemy z gps, tracił sygnał, w WeBike testowanym od kilkunastu tygodni nie mam żadnych problemów. Generalnie, wydaje mi się, że Endo jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników, WeBike ma praktycznie wszystko to co Endo ale w bardziej przejrzysty, intuicyjny sposób przedstawione.

Więcej o Endomondo 2014/05/22 13:12 #15458

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Używam Endo od początku 2013 roku i szczerze mówiąc nie mam z nim żadnych poważniejszych kłopotów.
Korzystam z Adroida w Sony.
Jedyny problem mam z działaniem Auto-Pauzy, która niekiedy (w ok. 20%) się nie włącza. Odradzam jednak ręczne zatrzymywanie, bo wtedy najczęściej zapomina się włączyć :). Lepszym rozwiązaniem jest skorygowanie czasu czystej jazdy wg zapisu licznika rowerowego, ale ma to też swoją cenę, o której piszę w punkcie 5.
Szczerze mówiąc nie zdarza mi się, aby Endo zgubiło podczas jazdy sygnał, jeśli tylko raz go znalazło.

Mogę,podpowiedzieć kilka uwag, które poprawią Waszą współpracę z Endo:
1. :laugh: Przed ruszeniem w drogę warto zresetować telefon, czyli wyłączyć i włączyć.
2. :laugh: Warto przestrzegać następującej kolejności włączania: Najpierw Endo potem moduł GPS. Zdecydowanie przyspiesza to znalezienie satelity.
3. :laugh: Jeśli po dłuższej przerwie (np. na odpoczynek lub pracę) Endo zgubiło satelitę, warto wyłączyć i po 5-10 s. włączyć moduł GPS. Najczęściej pomaga.
4. :laugh: Do przełączania się między ekranami telefonu lepiej posługiwać się przyciskiem Home (ikonka domek) niż strzałką cofania. Nieostrożne użycie strzałki może przerwać trening.
5. :laugh: Korygowanie danych GPS wg np. wskazań licznika rowerowego (np. czasu czystej jazdy) chociaż zachowuje wszystkie dane (mapa, międzyczasy itd) przestaje być przez Endo traktowane, jako zapis GPS i dlatego może nie być uwzględniane w niektórych rywalizacjach).
6. :laugh: Powyższa uwaga może też dotyczyć treningów łączonych opcją Merge.
7. :laugh: Aby zapewnić ciągłość zapisu warto zaopatrzyć się dodatkowy akumulator ładujący komórkę (koszt 50-70 zł). Mój prościutki model "buzyje" komórkę 3x do pełna. Nawet jadąc 200-kilometrową trasę z nawigacją i podświetlonym ekranem nie zdarzyło się, żeby zabrakło "poweru".
8. :laugh: Nie zauważyłem też żadnych problemów w działaniu Endo w tle. Słuchanie muzyki, robienie zdjęć, rozmowa telefoniczna, nawigacja... nie mają pod Androidem wpływu na Endo. Jedynym problemem jest odpowiednia ilość "poweru", a to rozwiązuje pkt. 7 :)

Mam nadzieję, że moje doświadczenia na coś się Wam przydadzą :) :) :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewellka, Mateusz1993

Więcej o Endomondo 2014/05/21 22:12 #15438

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
Pokazało mi, że dziś jechałam z max. prędkością , UWAGA! 66,6 km/h !!

Kto mnie pokona? :evil:


(Tak, wiem to jest błąd GPS, ale szoku dostałam jak nic )

Więcej o Endomondo 2014/05/21 22:01 #15436

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Mateusz1993 napisał:
Mam pytanko :cheer: . Średnio raz na miesiąc w treningu pojawia się przekłamanie z prędkością maksymalną. Raz mi pokazało 173km/h, a wczoraj 119 km/h (według licznika prędkość maksymalna wyniosła 44 km/h). Chciałbym się spytać czy ktoś już się spotkał z takim problemem ?
Używam endomondo z telefonu LG Swift L5 II
www.endomondo.com/workouts/315023520/6268407 w taki sposób można być niesłusznie posądzonym o oszustwo no i wyrzucenie z rywalizacji :(

To jest raczej problem zrywania połączenia z GPS. Wyłącz i wyłącz tel od czasu do czasu to powinno pomóc. Telefon po prostu łączy odcinki między miejscem gdzie zgubił sygnał a miejscem gdzie znalazł, i z stąd ta szybkość, chociaż mi się jeszcze nie zdarzyło takie zagubienie sygnału GPS.
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mateusz1993

Więcej o Endomondo 2014/05/21 21:48 #15435

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Ewellka napisał:
Proszę o pomoc, bo dostanę zaraz w głowę :/

Od kilku dni włączam endo na komórce i niestety po zakończeniu treningu pokazuje 0,00 przejechanych km choć w trakcie jazdy pokazywało na bieżąco przejechane km.

Jak rozwiązać ten problem techniczny? Proszę o pomoc :unsure:

U mnie np. rozwiązaniem było wyłącz i włącz telefon oczywiście przed rozpoczęciem treningu. Może tobie też pomoże. :-)
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Więcej o Endomondo 2014/05/21 21:24 #15434

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
Proszę o pomoc, bo dostanę zaraz w głowę :/

Od kilku dni włączam endo na komórce i niestety po zakończeniu treningu pokazuje 0,00 przejechanych km choć w trakcie jazdy pokazywało na bieżąco przejechane km.

Jak rozwiązać ten problem techniczny? Proszę o pomoc :unsure:

Więcej o Endomondo 2014/05/21 15:50 #15426

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Mateusz to tylko endo i to tylko zwykły GPS w telefonie..... nikt Cię zaraz z rywalizacji nie wyrzuci....... mi także nie raz endo wariowało i jak jechałeś tylko 173 km na godzinę to wiedz że są lepsi hihihi :) ja osobiście traktuję je tylko orientacyjnie i z dużym przymrużeniem oka :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Mateusz1993

Więcej o Endomondo 2014/05/21 11:20 #15422

  • Mateusz1993
  • Mateusz1993 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Mam pytanko :cheer: . Średnio raz na miesiąc w treningu pojawia się przekłamanie z prędkością maksymalną. Raz mi pokazało 173km/h, a wczoraj 119 km/h (według licznika prędkość maksymalna wyniosła 44 km/h). Chciałbym się spytać czy ktoś już się spotkał z takim problemem ?
Używam endomondo z telefonu LG Swift L5 II
www.endomondo.com/workouts/315023520/6268407 w taki sposób można być niesłusznie posądzonym o oszustwo no i wyrzucenie z rywalizacji :(

Więcej o Endomondo 2014/04/08 21:20 #14082

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Ewellka napisał:
No dobra... Endomondo na komórkę pobrane. Teraz muszę nauczyć się to obsługiwać :pinch:
Na początek polecam ustawienie na: jazda na rowerze > trening. Wcisnąć start i w drogę :-) po zakończeniu jazdy wiadomo stop i potwierdzić " haczykiem na samej górze. Ps nie zapomnij o włączeniu GPS.
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Więcej o Endomondo 2014/04/08 19:47 #14074

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
No dobra... Endomondo na komórkę pobrane. Teraz muszę nauczyć się to obsługiwać :pinch:

Więcej o Endomondo 2014/04/05 18:08 #13888

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Tych użytkowników programu Endomondo, którzy jeszcze nie dołączyli do naszej drużyny w tym programie, a mają taką możliwość serdecznie zapraszam do naszej drużyny :) : www.endomondo.com/teams/semY4oyskLY
Jak widać na dołączonym zdjęciu rywalizujemy drużyno w różnych rywalizacjach, każdy znajdzie coś dla siebie :) Jest też rywalizacja MTB.
Załączniki:
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Więcej o Endomondo 2013/10/13 16:19 #11559

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Tak jak obiecałem wczorajszą trasę umieściłem na endo pod nazwą : "Spokojna 140 :) 12.10.13" po przeanalizowaniu okazuje się, że niczego nie brakuje co mnie bardzo zdziwiło, gdyż jak podglądałem na komórce w czasie jazdy brakowało małego odcinka z pod biedronki, bardzo dziwne.
Opiszę teraz jak dodać przebyty trening do tras ogólnie dostępnych, żeby przykładowo osoba jadąca z nami, której z jakiś przyczyn endo zerwie trening mógła sobie pobrać od nas trasę bez korzystania z eksportowania do GPX.
Wybieramy zakładkę Treningi > ustawimy na treningu, który chcemy udostępnić innym jako trasę > wybieramy z menu rozwijanego z prawej strony nad mapką opcję > Przypisz do trasy > wybieramy opcję > Zapisz jako nową trasę w okienku, które się pojawi wybieramy kategorię > Trasy publiczne i wpisujemy jak dana trasa ma się nazywać i gotowe trasa stworzona.
Można sobie w komórce wybrać tak stworzoną trasę, przebyć, a system automatycznie wyznaczy osobę, która osiągnęła najlepszy czas na tej właśnie trasie.

Jak wybrać trasę stworzoną przez osobę jadącą z nami, gdy przykładowo trening nam się skasuje lub skończy nam się bateria.
Wybieramy zakładkę> Nowy trening > Wybierz trasę nowego treningu> wybieramy dyscyplinę np.> Jazda na rowerze > klikamy na mapce w rejonie w którym startowała osoba tworząca trasę i wybieramy jej/jego trasę > klikamy na zielony przycisk> Wybierz trasę > pojawi się okienko w którym należy wybrać > nazwę trasy, datę, godzinę startu, oraz czas trwania, kilometrów nie zmieniamy, przynajmniej ja nie próbowałem i nie wiem jaki by to miało wpływ na trasę.
W ten oto prosty sposób można odzyskać straconą trasę.
Pozdrawiam
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Więcej o Endomondo 2013/09/18 20:35 #10972

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
dzięki sldtwa za programik z tego co widzę działa on podobnie jak ten w endo.
Pozdrawiam
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Więcej o Endomondo 2013/09/18 20:28 #10971

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
cookie.lv/endo/
To adres stronki do łączenia treningów. Jest opis więc chyba wszystko jasne. Masz dwa treningi. Nazywasz każdy, eksportujesz do gpx, następnie uruchamiasz stronkę, masz 4 przyciski na wybranie treningów, które chcesz połączyć. Wskazujesz 1, potem 2... ewentualnie kolejne. Wykonujesz polecenie: Połącz. Powstaje nowy plik gpx: merged-workout. Importujesz go jako nowy trening. Sprawdzasz, czy wszystko jest ok. Jeśli tak usuwasz oryginalne treningi. Wszystko. Pamiętaj, żeby we właściwościach zakliknąć "Uwzględniaj w statystykach", bo inaczej Endo nie będzie widział tego treningu w statystyce.
Wszystko.
Tak, można połączyć również trening z gpsa z innym, dorysowanym ręcznie.
Pozdrawiam :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Więcej o Endomondo 2013/09/18 20:24 #10970

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Tak sobie z ciekawości zajrzałem też na tą stronę i tak sobie myślę że jak bym miał do tego takiego: Powerbank 12000mAh to byłby wtedy full wypasior :P , bo z tego co widziałem ma wpięcie zasilania pod USP do np. Sunena ale jaka kasa :unsure:
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Więcej o Endomondo 2013/09/18 20:20 #10967

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
dziękuję sldtwa także oglądnę to ogniwko ..... kurcze muszę nad czymś szybko pomyśleć, bo mój "telewizor" zjada energię w tempie zastraszającym :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Więcej o Endomondo 2013/09/18 20:17 #10965

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Ja za poradą Bartka kupiłem Cube Energy Overmaxa. Kosztuje ok. 80-85 PLN (z przesyłką kurierską) 100. Przysłali w 2 dni. Działa świetnie. Nie ma co prawda własnej ładowarki (można ładować od kompa przez USB), ale jeśli masz ładowarkę przez USB do komórki, to można wykorzystać. Wtedy ładowanie do pełna trwa bardzo krótko. Przy pełnym naładowaniu można 3 razy (co najmniej) naładować komórkę do pełna (Sony Xperia). Praktycznie możesz jechać na Endo w full wariancie, gadać przez telefon, słuchać muzyki - nie ma możliwości, żeby zabrakło poweru. Polecam.
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Więcej o Endomondo 2013/09/18 20:03 #10964

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
dzięki Piotrze za podpowiedz co do ogniwa......... :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Więcej o Endomondo 2013/09/18 17:11 #10962

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
sldtwa napisał:
Jest w sieci maleńki programik pozwalający połączyć takie dwa treningi w jeden (dzięki Piotrowi Wasiakowi) :).
Jeśli można się dowiedzieć czy ten programik potrafi dodać też brakujące kawałki trasy? bo mi się tak zdarzyło, że zauważyłem że endo nie działa po przejechaniu sporego docinka.
Dziś przypadkowo w endo natrafiłem na funkcje łączenia tras, żeby się dostać do tej funkcji musimy wejść w zakładkę Treningi > Historia > zahaczamy haczyk na treningach które chcemy połączyć i klikamy przycisk > Merge > wybieramy > Delete permanently > Merge i trasę mamy połączoną. Co ciekawe udało mi się połączyć zerwaną trasę wyznaczaną przez GPS z ręcznie dorysowaną trasą z "wyznacz trasę nowego treningu" :woohoo:

MARCINHD napisał:
rozważałem ostatnio ogniwo solarne..... ale nie wiem czy to dobry pomysł w pochmurny dzień
Posiadam ogniwo solarne Sunen SC 17 kupiłem tutaj: sklep.sunen.eu/pl/ladowarki-solarne/37-ladowarka-solarna-sc-17-5908246723071.html montuje je na bagażniku urządzenie posiada baterię podtrzymującą w razie baraku słońca, baterii podtrzymującej nie można niestety naładować z gniazdka tylko na słońcu, więc przed wyjazdem wisi sobie na lice od prania i się ładuje :P co do wydajności to jeździłem latem więc nie narzekałem na brak słońca. Ostatnio robiłem próbę na dwu godzinnej trasie około 45 KM dwie godziny jazdy włączony Internet, nawigacja google i endo przez cała trasę i bateria po powrocie wykazywała 80% mocy, więc myślę że nie jest źle. Wyświetlacz miałem włączony tylko czasami, gdyż nawigacja gada :) Co do takiej pogody jak teraz to za różowo tego nie widzę :) I jeśli miałbym kupić jeszcze raz słoneczną to wybrałbym chyba tą większą SC 20.
Pozdrawiam :)
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Więcej o Endomondo 2013/09/18 15:58 #10956

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
a mogę prywatnie się dowiedzieć jaki konkretnie akumulator się sprawdził w celu doładowywania baterii telefonu? rozważałem ostatnio ogniwo solarne..... ale nie wiem czy to dobry pomysł w pochmurny dzień, a akumulator to akumulator.......... tylko który z setek dostępnych na rynku. Dzięki za odpowiedz :)sldtwa napisał:
Podzielam opinię, że ENDO to świetny program. W ubiegłym roku, kiedy zacząłem go używać miałem drobne problemy. W tym sezonie mam niemal 100% zapisanych treningów. Są drobne problemy. Np. niekiedy ENDO mimo ustawienia automatycznego zatrzymywania się podczas postojów jednak się nie zatrzyma. Odradzam zatrzymywanie ręczne. Lepiej skorygować czas jazdy wg wskazań licznika. Zdarzyło mi się też, że podczas dłuższego ładowania baterii (np. w drodze do Olsztyna) nagle ENDO się wyłączyło i zaczęło nowy trening. Jest w sieci maleńki programik pozwalający połączyć takie dwa treningi w jeden (dzięki Piotrowi Wasiakowi) :).
Od czasu kiedy kupiłem (za 80 PLN) akumulator pozwalający na doładowywanie komórki podczas jazdy - korzystanie z ENDO to bajka. Mogę jechać ile chcę i mogę gadać przez telefon ile chcę.
Oczywiście obsługa Endo wymaga pewnej wprawy (trzeba np. wiedzieć kiedy i jak przechodzić między poszczególnymi ekranami, bo można łatwo przerwać trening, ale to kwestia wprawy.
Przejechałem w tym sezonie i zapisałem na ENDO ponad 7.000 km i jestem wielkim fanem tego programu. Namawiam wszystkich do przejścia na pełną rejestrację swoich rowerowych wypraw.
W razie czego służę jakimiś praktycznymi radami.
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Czas generowania strony: 0.289 s.