Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bezpieczny rowerzysta - w kasku czy bez?

Bezpieczny rowerzysta i pieszy 2015/03/21 22:21 #22208

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Ja rozumiem Irka i po części popieram, jeśli walczymy o prawa rowerzystów sami je szanujmy bo jak wzajemnie nie będziemy się szanować jako rowerzyści to trudno tego wymagać od innych. Moja prośba tez jest taka aby w momentach postojów czy pozegnan nie blokować całej ścieżki.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Bezpieczny rowerzysta i pieszy 2015/03/21 19:06 #22201

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
matołek napisał:
Panowie, myślę, że nie warto rozwijać tematu w tym kierunku. Myślę też, że każdy ma po trochu racji :) Chyba każdy z nas popełnia babole, choć zapewne stara się tego unikać. Grunt to wyciągać wnioski, dzięki którym unikniemy wielu niebezpieczeństw w przyszłości :)

Tak więc rowerujmy bezpiecznie i szanujmy się wzajemnie :)

Pozdrower :silly:


jasne Tomku ale bezpodstawne oczernianie tak mnie denerwuje że ...... lepiej tego tu nie mówić :) a ta pewność że to członek stowarzyszenia......... szkoda słów :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Bezpieczny rowerzysta i pieszy 2015/03/21 19:02 #22200

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Panowie, myślę, że nie warto rozwijać tematu w tym kierunku. Myślę też, że każdy ma po trochu racji :) Chyba każdy z nas popełnia babole, choć zapewne stara się tego unikać. Grunt to wyciągać wnioski, dzięki którym unikniemy wielu niebezpieczeństw w przyszłości :)

Tak więc rowerujmy bezpiecznie i szanujmy się wzajemnie :)

Pozdrower :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD

Bezpieczny rowerzysta i pieszy 2015/03/21 16:26 #22199

  • Irek
  • Irek Avatar
:cheer:

Bezpieczny rowerzysta i pieszy 2015/03/21 16:25 #22198

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
zostawiam to bez odpowiedzi .........
:whistle:
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Bezpieczny rowerzysta i pieszy 2015/03/21 16:23 #22197

  • Irek
  • Irek Avatar
Nie czepiam się Stowarzyszenia, ponieważ robi dobrą robotę ;-)

Tu też nie uczepiłem się Stwowarzyszenia, a jedynie opisałem niebezpieczne zachowanie m.in. jego członka. Napisałem o tym, że ta osoba jest członkiem Stowarzyszenia. Może obgadacie to na jakimś spotkaniu :-) Promujecie na forum bezpieczną jazdę rowerem, ale w życiu niektórzy postępują trochę inaczej. Moim zdaniem, powinniście dawać przykład bezpiecznej jazdy (tak jak np. ksiądz powinien dawać przykład "prowadzenia się"). "Practice what you preach". Pracujecie, żeby rowerzystom było bezpieczniej dzięki odpowiedniej infrastrukturze, a to tylko jeden aspekt bezpiecznej jazdy rowerem. Innym jest bezpieczny styl jazdy - bezpieczny także dla innych uczestników ruchu.

Nie powiem, kto to był. Nie to było moim celem. Konkretne personalia nie są tu istotne. Obyło się bez wypadku, więc piszący i czytający na forum niech potraktują mój wpis jako ostrzeżenie.

Pozdrawiam serdecznie.

PS. Naprawdę nie jestem ideałem. Mam wiele wad. :-)

Bezpieczny rowerzysta i pieszy 2015/03/21 16:11 #22196

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Irek napisał:
Co najmniej jedna z tych osób to aktywny członek Stowarzyszenia "Rowerowy Grudziądz" jeżdżący w kasku na głowie.

a poza tym............ skoro uważasz że co najmniej jedna z tych osób jest aktywnym członkiem stowarzyszenia więc znasz ową osobę i proszę
powiedz kto to był :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Bezpieczny rowerzysta i pieszy 2015/03/21 16:06 #22195

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
to Ty przesadzasz gdyż zazwyczaj kiedy piszesz coś to się czepiasz stowarzyszenia dlatego ja czepiłem się Ciebie IDEALE
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Bezpieczny rowerzysta i pieszy 2015/03/21 16:04 #22194

  • Irek
  • Irek Avatar
Jak następnym razem ktoś napisze, że kierowcy przekraczają dopuszczalną prędkość, to będziesz domagać się, żeby przedstawił wyniki pomiarów fotoradarem?

To, co opisałem, nie jest kłamstwem. Chciałem grzecznie i bez personaliów przekazać to, co zaobserwowałem, a Ty - zamiast zająć się analizą tego, co w dobrej wierze napisałem - zaatakowałeś mnie, domagając się zdjęcia ze zdarzenia. Przecież napisałem, że jechałem, więc nie robiłem równocześnie zdjęć.

Sędzia w sądzie wierzy opisom zdarzeń, które przestawiają świadkowie. Nie domaga się od nich przestawienia filmów, które potwierdziłyby zeznania. Nie przesadzaj zatem.

Bezpieczny rowerzysta i pieszy 2015/03/21 15:53 #22193

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Irek napisał:
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Dziś jadąc na rajd jechałem na końcu grupki osób zmierzających tamże. Zachowanie niektórych na ddrip nie miało nic wspólnego z zasadami bezpiecznej jazdy rowerem - jazda 3 zagadanych rowerzystów obok siebie przy ruchu z przeciwka oraz ruchu pieszych bezpieczna nie jest. Widziałem pieszego schodzącego z ddrip (gdzie pierwszeństwo ma pieszy) na trawnik, żeby uniknąć zderzenia z zagadanym rowerzystami. Innym razem jadący z przeciwka rowerzysta został prawie zepchnięty z ddr.

Co najmniej jedna z tych osób to aktywny członek Stowarzyszenia "Rowerowy Grudziądz" jeżdżący w kasku na głowie.




....to jest oczernianie ... więc kto to był ze stowarzyszenia?

nie zrobiłeś zdjęcia więc opisz jak wyglądały te osoby...... bo w taki sposób to ja mogę napisać że: Irek będący na pierwszym w tym roku rajdzie zdecydowanie nie stosował się do przepisów ruchu drogowego podczas całego przejazdu :) i co Ty na to ? bez dowodów można BAZGRAĆ WIELE ...... tylko po co ?
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Bezpieczny rowerzysta i pieszy 2015/03/21 15:52 #22192

  • Irek
  • Irek Avatar
MARCINHD napisał:
jeżeli uważasz że to osoba ze stowarzyszenia poprosimy o fotkę :) inaczej nie oczerniaj ludzi w taki sposób jaki zastosowałeś poniżej idealny człowieku :)
:)

Nikogo nie oczerniam - nie podałem danych osoby, o której mówię. Proszę tylko o refleksję, jak czasami jeździmy.

Bezpieczny rowerzysta i pieszy 2015/03/21 15:45 #22191

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
jeżeli uważasz że to osoba ze stowarzyszenia poprosimy o fotkę :) inaczej nie oczerniaj ludzi w taki sposób jaki zastosowałeś poniżej idealny człowieku :)
:)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Bezpieczny rowerzysta i pieszy 2015/03/21 15:43 #22190

  • Irek
  • Irek Avatar
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Dziś jadąc na rajd jechałem na końcu grupki osób zmierzających tamże. Zachowanie niektórych na ddrip nie miało nic wspólnego z zasadami bezpiecznej jazdy rowerem - jazda 3 zagadanych rowerzystów obok siebie przy ruchu z przeciwka oraz ruchu pieszych bezpieczna nie jest. Widziałem pieszego schodzącego z ddrip (gdzie pierwszeństwo ma pieszy) na trawnik, żeby uniknąć zderzenia z zagadanym rowerzystami. Innym razem jadący z przeciwka rowerzysta został prawie zepchnięty z ddr.

Co najmniej jedna z tych osób to aktywny członek Stowarzyszenia "Rowerowy Grudziądz" jeżdżący w kasku na głowie.

Możemy mówić o kaskach i innych elementach wyposażenia, które dają większą szansę przeżycia, ale pamiętajmy przede wszystkim o zasadach bezpiecznej jazdy. Nie jesteśmy sami na drogach, obok nas z dróg korzystają piesi, inni rowerzyści i kierowcy.

Bezpieczny rowerzysta - w kasku czy bez? 2015/03/21 15:34 #22189

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
nie wiem czy wiesz ale nasze kaski "służą" pewną granicą bezpieczeństwa tylko do 20 km/h



o właśnie ........ Irek dobrze napisał....:)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Bezpieczny rowerzysta - w kasku czy bez? 2015/03/21 15:33 #22188

  • Irek
  • Irek Avatar
Fajny patent. Chroni też szyję. Coś jak poduszka w samochodzie. Przy 20km/h może pomoże, ale jak różnica w prędkościach będzie większa, to nie wiadomo, czy pomoże.

Bezpieczny rowerzysta - w kasku czy bez? 2015/03/21 15:20 #22187

  • maly
  • maly Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 322
  • Oklaski: 1
Fakt Marcin ale po co walić kase w coś co ma te same zastosowanie co kask a dobry kask kupisz za rozsądną cenę i też swoją rolę spełnia A do tego punkt 3 bo masz na szyji kołnierz Czy to jest takie wygodne?

Bezpieczny rowerzysta - w kasku czy bez? 2015/03/21 15:07 #22186

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
mały uważam że zbyt materialnie do tego podchodzisz :) zdrowie i życie ludzkie nie jest przeliczane na pieniążki :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Bezpieczny rowerzysta - w kasku czy bez? 2015/03/21 15:04 #22185

  • maly
  • maly Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 322
  • Oklaski: 1
B) Może i dobre rozwiązanie ale jak dla mnie ma minusy :dry:

1."Jednorazowy" (Ładunek na raz wystarcza a dość drogi jest)
2.Za cenę jednego takiego kasku w miarę dobry rower by kupił
3.A w upaly pewnie odparzenia na szyji by się pojawiły po wielugodzinnej jeżdzie rowerem

;) Jestem jednak za standardowym kaskiem :)

B) pozdrower Maly B)

Bezpieczny rowerzysta - w kasku czy bez? 2015/03/21 12:35 #22184

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
jeżeli rowerzysta to obowiązkowo w kasku.......... ;)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Bezpieczny rowerzysta - w kasku czy bez? 2015/03/19 14:05 #22157

  • Adi
  • Adi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Nie ma rzeczy niemożliwych :-)
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 56
  • Oklaski: 2
ciekawe ciekawe :) Przy okazji zachęcam do kupowania kasków :-) bo nie tylko nas chronią ale i zdobią :-)

Bezpieczny rowerzysta - w kasku czy bez? 2015/03/19 07:36 #22152

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Być może przyszłościowe rozwiązanie dla osób, które nie mogą przekonać się do kasku :woohoo:
A patent przypłynął ze Szwecji :)

Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, MARCINHD

Bezpieczny rowerzysta - w kasku czy bez? 2014/03/26 22:40 #13712

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
"Argumenty , przytaczane przez Kolegę pozwalają sądzić,że głowa kolegi ,która jeździ bez kasku kilka razy musiała mieć już jednak kontakt z przysłowiową glebą, bo inaczej trudno wytłumaczyć zaprezentowany poziom logiki i zajadłość obrony stanowiska nie dającego się obronić."

Nie, nigdy moja głowa nie spotkała się z glebą. Zamiast oceniać mój poziom logiki, przestaw Twoją. Przedstaw argumenty zamiast czynić wycieczki osobiste pod moim adresem.

Zresztą, nigdzie nie napisałem, że jestem przeciwnikiem jazdy rowerem w kasku. Moja argumentacja służy wyłącznie tezie, że od kasku ważniejsza jest taka jazda rowerem, żeby zminimalizować ryzyko wypadku.

Zastanawia mnie zajadłość, z jaką promujecie jazdę w kasku, zaś mniejszą uwagę przykładacie do ostrożnej jazdy. Rozumiem, że ktoś z Was zaliczył glebę i kask zapewnił mu ochronę: gdyby nie kask, skutki mogłyby być poważniejsze, czego w żadnym wypadku nie neguję.

A może gdyby w niektórych przypadkach rowerzysta jechał nieco bardziej defensywnie, to do wypadku w ogóle by nie doszło? Popatrzcie na filmiki w Internecie z wypadków rowerowych. Sporo z nich dałoby się uniknąć, gdyby rowerzysta był bardziej rozważny pomimo tego, że to nie on miał winę. Sam miałem wielokrotnie sytuacje na przejazdach rowerowych, że kierowcy skręcając nie ustępowali mi pierwszeństwa, gdy jechałem prosto, ale bardzo ostrożna jazda z mocno ograniczonym zaufaniem do kierowców pozwoliła mi na uniknięcie wypadku.

"Wszystkim jeżdżącym w kasku jak i bez życzę zadowolenia z jazdy rowerem"

I wzajemnie.

Bezpieczny rowerzysta - w kasku czy bez? 2014/03/24 14:47 #13663

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Nie chciałem się włączać w dyskusję,gdyż jako niepoprawny zwolennik wiary w ludzki rozum, uważam że każdy sam powinien decydować o swoim życiu ,także Uthark, któremu przecież nikt nie zabrania jeździć bez kasku i raczej się nie zanosi by mu tego przejawu wolności ktoś w przewidywalnym okresie czasu zabronił,jednak upierdliwość i argumentacja jaką prezentuje ,chcąc udowodnić,że białe jest czarne,a czarne jest białe nie pozwala stać z boku.
Argumenty , przytaczane przez Kolegę pozwalają sądzić,że głowa kolegi ,która jeździ bez kasku kilka razy musiała mieć już jednak kontakt z przysłowiową glebą, bo inaczej trudno wytłumaczyć zaprezentowany poziom logiki i zajadłość obrony stanowiska nie dającego się obronić.
Trudno bowiem udowodnić,że 2+2 =5 i równie trudno udowodnić,że jazda bez kasku jest równie bezpieczna jak jazda w kasku. Nie życzę oczywiście Utharkowi, kontaktu jego głowy bez kasku z asfaltem, bo następnym razem może zacząć przekonywać publicznie ,że w rzeczywistości jest równie zielony jak jego awatar.
Wszystkim jeżdżącym w kasku jak i bez życzę zadowolenia z jazdy rowerem, proszę tylko nie pisać,że lepiej mieć prawą rękę niż lewą nogę .
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem
Za tę wiadomość podziękował(a): Pietrek, MARCINHD

Bezpieczny rowerzysta - w kasku czy bez? 2014/03/24 13:09 #13661

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
"Jestem zwolennikiem jazdy w kasku, przekonałem się, że chroni."

Daje większą przeżywalność w razie wypadku. Szacuje się, że o około 2-3%.

"Mam nadzieję, że ja i zwolennicy jazdy bez kasku nie będziemy mieli okazji przekonania się kto z nas ma "najkprawdziwszą" rację."

Tego też wszystkim życzę i serdecznie pozdrawiam

Bezpieczny rowerzysta - w kasku czy bez? 2014/03/24 12:23 #13659

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Piowini czuję się średnio dobrze co do ogólnego stanu.....a co do jazdy w kasku:
po strzale jaki dostałem od damochodu z prawej strony roweru, i upadku na asfalt z uderzeniem głową o niego powiem tyle: NOŚCIE KASKI- bez względu czy pasuje Wam do twarzy, do fryzury itd.... mi na 10000 % uratował on głowę.... chociaż nie ukrywam że mnie cały czas boli, ale asfalt był na 10000% bardziej przyjemny w "dotyku" czaszki poprzez kask niż bez niego.
Pozdrawiam
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): piowini, Pietrek
Czas generowania strony: 0.312 s.