Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Niebezpieczne miejsca:

Niebezpieczne miejsca: 2020/04/10 07:01 #32813

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
to może warto pozamykać nieaktualne tematy? skoro można ten sam poruszyć w kilku miejscach ;)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Niebezpieczne miejsca: 2020/04/09 22:21 #32811

  • Red
  • Red Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 217
  • Otrzymane podziękowania: 385
  • Oklaski: 14
Piotruss napisał:
Nasuwa mi się pytanie czy od 6 lat tak naprawdę wszystko ładnie pięknie na naszych DDR że już temat zapominamy?
Temat przeniósł się do innego wątku.
rowerowygrudziadz.pl/index.php/forum/12-uwaga/1073-kolejne-niebezpieczne-miejsce

Niebezpieczne miejsca: 2020/04/09 10:06 #32810

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
temat tak samo mocno zapomniany, jak niezauważalne przez nikogo ;) powiększające się "osuwisko" kostki brukowej na ul. Południowej przy przejeździe kolejowym..... od strony AUCHAN ;)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Niebezpieczne miejsca: 2020/04/08 23:41 #32809

  • Piotruss
  • Piotruss Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • :p
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 9
Witam po długiej przerwie :) tak zaglądam na ten temat i
Nasuwa mi się pytanie czy od 6 lat tak naprawdę wszystko ładnie pięknie na naszych DDR że już temat zapominamy?
Łotrus
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD, Qba84

Niebezpieczne miejsca: 2014/06/03 13:59 #15864

  • slimak
  • slimak Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Otrzymane podziękowania: 47
  • Oklaski: 1
Dzisiaj kolejny już chyba w ciągu roku wypadek na ul. Parkowej przy wyjeździe z parkingu WZU. Widok okropny, ale prawdopodobnie skończy się na szyciu i kilku siniakach. Sytuacja ta sama, rowerzysta jedzie chodnikiem na wschód i wjeżdża przed maskę samochodu wyjeżdżającego z parkingu. Źle zaprojektowana infrastruktura i takie tego skutki.

Niebezpieczne miejsca: 2013/08/28 13:39 #10432

  • slimak
  • slimak Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Otrzymane podziękowania: 47
  • Oklaski: 1
Warto w rozmowach z miastem uświadamiać urzędników, że mogą w skrajnych przypadkach doprowadzić budżet samorządu do ruiny:
wyborcza.pl/1,75478,14506458,Rowerzysta_wpadl_w_dziure__Gmina_zaplaci____milion.html

Niebezpieczne miejsca: 2013/05/26 16:15 #8012

  • slimak
  • slimak Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Otrzymane podziękowania: 47
  • Oklaski: 1
Dobry poradnik rodem ze stolicy. Można by przełożyć to na lokalny grunt i stworzyć własną instrukcję.

www.zm.org.pl/?a=obojetnosc-135

O:Niebezpieczne miejsca: 2013/05/19 22:41 #7876

  • wróbel
  • wróbel Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 57
  • Oklaski: 0
Kolejnym niebezpiecznym miejscem jest przejazd rowerowy na ulicy karabinierów. Postawione znaki informują kierowców o przejściu dla pieszych jak i przejeździe dla rowerów, jednak na ulicy namalowane są tylko pasy dla pieszych. Dodatkowo rowerzysta jest praktycznie niewidoczny dla kierowcy a drogi przecinają się tam prostopadle. Radzę tam uważać mimo pierwszeństwa roweru bo mało który kierowca zachowuje w tym miejscu ostrożność przez co dwa dni temu bardzo dotkliwie został tam potrącony chłopak na rowerze.

O:Niebezpieczne miejsca: 2012/11/03 22:24 #6291

  • dzielnywojak
  • dzielnywojak Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 10
  • Oklaski: 0
Są różne niebezpieczeństwa występujące na ścieżkach rowerowych.
Radzę zwrócić uwagę na fragment ścieżki przy ulicy Hallera, a konkretnie na odcinek przy bursie. Tamtędy przejeżdżam bardzo często i pewnego razu z jednego z okien bursy wyleciał kartonik z mlekiem. Kartonik uderzył w mój rower, a ponieważ nie był zakręcony mleko wylało się na mnie. Tym razem skończyło się na praniu ubrania, ale mogło się skończyć nawet tragicznie. Niestety nie zauważyłem z którego okna wyleciał kartonik, przecież się go nie spodziewałem. Od tego czasu przejeżdżam obok bursy bardzo ostrożnie i obserwuję okna. Nie powtórzyło się to wobec mojej osoby. Natomiast oglądając chodnik, ścieżkę i trawnik przed bursą można domyślać się, że zabawa lokatorów bursy trwa nadal. Leżą tam ślady w postaci innych opakowań po mleku, śmietanie, jogurtach a nawet słoiki. Pewnie należy czekać na jakieś nieszczęście.
UWAŻAJCIE NA ŚCIEŻKĘ PRZY BURSIE.

O:Niebezpieczne miejsca: 2012/09/13 23:06 #5600

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Faktycznie nie skomplikowane rozwiązanie, a znacznie może wpłynąć na bezpieczeństwo :)
Niech ZDM kupi odpowiednią farbę najlepiej taką po której się nie będziemy ślizgać i wspólnymi siłami nawet sami byśmy pomalowali :P
No a jak urzędnicy by przyłączyli się do malowania z nami to byłoby coś :D
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

O:Niebezpieczne miejsca: 2012/09/13 22:13 #5594

  • Piotruss
  • Piotruss Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • :p
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 9
ślimak napisał:
a kto się za to zabierze??jak robią nowe przejścia to i by zdm pomyślało samo nad tym rozwiązaniem.
Łotrus

O:Niebezpieczne miejsca: 2012/09/13 22:04 #5593

  • ślimak
  • ślimak Avatar

O:Niebezpieczne miejsca: 2012/09/11 10:57 #5521

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
To ja dodam Rondo ul. Popiełuszki przy praktikerze gdzie ścieżka wchodzi głęboko w rondo i dodatkowo są ok 3cm krawężniki gdzie rower trzeba poderwać w zakręcie aby się zmieścić.
Razem z matołkiem widzieliśmy już jak jeden rowerzysta wyłożył się przez to rozwiązanie.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

O:Niebezpieczne miejsca: 2012/09/11 10:36 #5516

  • Bożena (rybka)
  • Bożena (rybka) Avatar
Przede wszystkim witam Cię Uthark :)

Bardzo się cieszę, że poruszasz ten temat i podajesz konkretne przykłady. Oczywiście jak najbardziej zgadzam się z tobą co do tych miejsc i zagrożeń. Takich tematów jest o wiele więcej.Jestem za tym, aby dyskusje rozwijały się w tym temacie, czyli rowerowych zagrożeń związanych z poruszaniem się rowerzystów po drogach i ścieżkach. Jednocześnie mam nadzieję, że w tym wątku pojawi się więcej wpisów z problemami, które zauważacie. Było by wręcz wskazane aby pojawiały się wpisy związane z tematem ściśle rowerowym - bo jest to temat wart uwagi i to w tym wątku powinna być najbardziej orzeźwiona dyskusja. Zbliża się kolejna MK i mam nadzieję, że administrator w końcu dostrzeże przede wszystkim te posty, które są naprawdę istotne i ważne, a przede wszystkim związane z tym o co walczy MK.

Pozdrawiam :)

Niebezpieczne miejsca: 2012/09/10 11:38 #5440

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
  1. Ulica Chełmińska na odcinku od przejścia dla pieszych w okolicy policji do końca. Brak drogi dla rowerów powoduje, że trzeba jechać w gęstym ruchu miejskim.

  2. Ul.Konstytucji 3 Maja - j.w.; wielu kierowców podczas jazdy w kierunku Rządza jedzie bardzo szybko - szeroka jezdnia + jazda z górki powoduje, że rzadku kto jedzie tu poniżej 70km/h

  3. Odcinek obwodnicy od ul.Cegielnianej do ronda przy Warmie. Tam rowerzysta musi jechać jezdnią, bowiem obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 50km/h (lub nawet miejscami mniej). Nie trzeba dodawać, że kierowcy to ograniczenie mają za nic, a standardowa prędkość pojazdów, które tam jeżdżą, to ok. 80km/h.

  4. Fragment ul. Hallera od końca wiaduktu do początku drogi dla rowerów za skrzyżowaniem z ul.Narutowicza - ktoś \"zapomniał\" tam o drodze dla rowerów i trzeba zjechać na jezdnię.

  5. Początek ul. Cegielnianej w kierunku os.Lotnisko - po kilkudzisięciu metrach od początku tej ulicy rozpoczyna się droga dla rowerów. Projektant nie przewidział jednak wjazdu na nią, wskutek czego trzeba zatrzymać rower, wprowdzić go pod wysoki chodnik i można jechać dalej. W tym czasie kierowca może najechać na rowerzystę, który wykonuje taki \"manewr\", do którego zmusza go prawo.
Czas generowania strony: 0.218 s.