Piła-Młyn

Piła-Młyn
 

            Piła-Młyn to osada położona w Borach Tucholskich nad uroczym rozlewiskiem rzeki Mątawy. Rozlewisko powstało w wyniku spiętrzenia wód rzeki na potrzeby młyna i tartaku wodnego (obecnie elektrowni wodnej). Oba budynki podlegają ochronie konserwatora zabytków i obecny właściciel powoli, ale systematycznie przywraca dawne piękno zabytków.
 
Propozycja trasy (ok. 35-40 km):
 
GRUDZIĄDZ - MICHALE - DRAGACZ - GÓRNA GRUPA - GRUPA - za grupą na rozwidleniu w lewo na Jeżewo - PIŁA MŁYN - BUŚNIA - RULEWO - w Rulewie w prawo - GRUPA - GÓRNA GRUPA - DRAGACZ - MICHALE - GRUDZIĄDZ
 
Uwagi do trasy:
 
1. Aby ominąć g(ł)ówną, ruchliwą trasę relacji Grudziądz - Górna Grupa, trzeba jechać alternatywną, która znajduje się po przeciwnej stronie torów kolejowych.
 
2. Osobiście preferuję, aby przecinając krajową jedynkę w Górnej Grupie, po przejechaniu ;o) przez przejście dla pieszych, wjechać prosto obok budynku NFZ w lokalną dróżkę osiedlową. Droga ta sama zaprowadzi nas w las i wyprowadzi przez leśny przejazd kolejowy na asfalt, którym możemy kontynuować jazdę do Grupy.
 
Orientacyjna mapka
 
Fotki z jednego z wypadów (pierwsze 4 fotki)
 
Pozdrawiam rowerowo