Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2015/09/21 17:26 #25884

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
siedziałem...myślałem.... i nic ciekawszego w montażu nie wymyślę Andrzeju niż Ty zrobiłeś ze swoim filmem z Waszej 300 ;) jedyne co można w nim zrobić to podmiana dzwięku...ale to musisz zrobić z poziomu Twojego konta na YT ( taka nutka pod filmem-wduszamy i dokonujemy wyboru ,muzyki).... gdyż ja tego z mojej strony nie zrobię... ( hasło) :evil:
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/15 13:59 #16332

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Dokładnie taki jest pomysł. Kaszebe Tour ma być tylko jedną z tras corocznego grudziądzkiego maratonu.
Nie myślałem o jeżdżeniu każdego roku tej samej trasy. Raczej o wybieraniu na początku sezonu trasy 300 km (np. na Kaszuby, Ziemię Chełmińską, nad morze, Mazury lub Warmię), opracowanie jej i czekanie na jakąś piękną sobotę między połową czerwca i połową lipca.
Zażartowałem jedynie, że naszą kaszubską trasę proponuję powtórzyć na X edycję maratonów w 2023 roku :)
A wyprawę księdza oczywiście widziałem i podziwiałem (świetny czas przejazdu), nawet trochę się nią zainspirowałem wydłużając nasz wypad do Kościerzyny. Stąd między innymi znalazły się na naszej drodze Brusy.
A pomysł wyjazdu do Composteli przedni. Warto nad nim popracować :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): Elimelek

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/15 11:55 #16330

  • Elimelek
  • Elimelek Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 0
A propos propozycji corocznej edycji rajdu Grudziądzka "Kaszebe Tour". Bardzo popieram ponieważ mam sentyment do Kaszub no i typowe dla tego regionu nazwisko. Chciałbym, aby taka tradycja powstałą. Chciałbym też, może nieskromnie, ale czuję się też uczestnikiem społeczności rowerowy Grudziądz zaznaczyć, że ta wyprawa była w zasadzie już drugą w tym roku Grudziądz "Kaszebe Tour" - jak Pan wie Panie Andrzeju udało mi się pokonać w zasadzie 300 km do rodzinnych na Kaszubach. Więc rok na pewno szczególnie pod hasłem 300-setka i Kaszuby ;) A propos stałej trasy-nie jestem za. Raczej lepiej co roku starać się pokonywać coś nowego-sama tradycja wyjazdu będzie wspaniała. A dobrze przemyślana trasa jest każda - bo spędzona przede wszystkim na rowerze :) Oczywiście powinna być dopasowana do różnych wymogów. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wspaniały pomysł kontynuowania grupowych wyjazdów na Kaszuby. U mnie pragnienie wyjazdu na Kaszuby zrodziło się już dawno, ale to indywidualna i osobista sprawa. Bardzo ciekawą drugą atrakcją może być Grudziądzka "Baltic Tour" mamy ciekawe możliwości dojazdu nad morze i nie koniecznie trzeba pokonywać aż 300km :) Na pewno moim marzeniem będzie zorganizować pielgrzymkę z osobami chętnymi do Grobu św. Jakuba w Hiszpanii - może już w przyszłym roku.
ks. Tomasz Zmuda Trzebiatowski
Za tę wiadomość podziękował(a): Marek

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/14 10:51 #16283

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Ekstra wyszlo:) Obejrzalem w 720P i niezle to wyglada:) Wprost czuc pot z ekranu:)
Amor patriae nostra lex

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/13 13:36 #16271

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Wszystko przed nami Wojtino! :) Pracuję nad tym :)

Ta wersja powinna być jakościowo lepsza, chociaż wciąż daleka od oryginału:

"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter, Elimelek

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/13 12:17 #16270

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Fajnie Ci to wyszło szkoda tylko że nie można pokazać w oryginalnej jakości. :)

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/13 12:14 #16269

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Moze przeformatować najpierw jakimś programem np Format Factory. Mozna zmienić na rozsz. flv
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/13 11:19 #16266

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Wojtek, już powinno być ok. (Dzięki kaytekrx4 :) )
A jeśli chodzi o filmik w b. dobrej jakości, to podrzucę Wojtkowi. Ma 1,5 GB. Chociaż spróbuję go jednak wrzucić na YT
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/13 10:55 #16265

  • kaytekrx4
  • kaytekrx4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 2
Po kliknięciu na video wyświetla się info, że film jest prywatny. Zapewne wystarczy więc przestawić w opcjach filmiku z prywatnego na publiczny ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/13 09:55 #16264

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Przykro mi bardzo Andrzeju ale ten filmik nie daje się uruchomić. Nie wiem czy to jest wina mojego sprzętu czy też są inne przyczyny. :)
Mam jednak propozycję jeśli ktoś chciałby posiadać lub chociaż obejrzeć filmiki z naszej eskapady w oryginalnej jakości, mogę nagrać i przekazać, na dostarczony pendrive o pojemności co najmniej 4GB. :)

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/13 08:49 #16262

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Na YouTube umieściłem filmik nakręcony przez Wojtina z naszej kaszubskiej eskapady.
Dodałem krótkie informacje z jakiego etapu pochodzi dany fragment.
Film w oryginale jest b. dobrej jakości, ale liczy aż 1,5GB i YT go nie chce. Popróbuję go jakoś umieścić.
Póki co skompresowana,mała wersja :) Niestety jakość też "mała".
Filmik ma jednak pewną zaletę. Pozwala zorientować się w dynamice naszej jazdy i pokazuje, że "trzysetka" na naszym sprzęcie wcale nie jest "wypruwaniem żył".
To wciąż jest jeszcze przyjemne, radosne rowerowanie. I na filmiku Wojtina chyba to widać :)

"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, Ewellka, pieter, MARCINHD

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/11 00:00 #16231

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Moi drodzy!
Kilka dni po naszej wiekopomnej :laugh: :woohoo: :laugh: wyprawie otrzymałem całe mnóstwo gratulacji, ale i spostrzeżeń, życzliwych rad i propozycji.
Niektóre warte są moim zdaniem uwagi.
1. Dystans 300 km wydaje się być pewną górną granicą, osiągalną zarówno przez szosowców, trekingów i górali, w warunkach,kiedy rowerowanie wciąż jest jeszcze radosną zabawą, a nie wyczynem.
2. Tegoroczna wyprawa naszej czwórki był to swoisty grudziądzki "Kaszebe Tour".
3. Mieszkamy w pięknym miejscu Polski, na styku Kaszub, Kociewia, Borów Tucholskich, Krajny, Ziemi Chełmińskiej, Pojezierza Brodnickiego i Iławskiego, Warmii i Mazur.
4. Wszystkie te krainy geograficzne osiągalne są z Grudziądza w ramach 300-kilometrowego "Touru".
5.Może stać się grudziądzką tradycją rowerową pokonywanie takiej, dobrze zaplanowanej przed sezonem trasy, w którąś z sobót czerwca lub lipca, kiedy dni są najdłuższe.

Jestem pewny, że wtedy z roku na rok będzie rosła liczba chętnych,którzy będą się chcieli zmierzyć z 300-kilometrowym dystansem.

Proponuję uznać nasz tegoroczny "Kaszebe Tour" za pierwszą edycję tej rodzącej się tradycji.
Proponuję też, żeby X edycja w roku 2023 odbyła się dokładnie na tej samej trasie, co tegoroczna :woohoo: :woohoo: :woohoo: z honorowym udziałem uczestników tej pierwszej :woohoo: :laugh: :evil: :woohoo:

Co Wy na to? :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/08 21:54 #16082

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Niezorientowanemu rowerowemu laikowi zdjęcie mogłoby się wydać nawet nieco gorszące, ale wiadomo, że przy takiej trasie, takim tempie i takim wysiłku izotoniczne uzupełnianie płynów jest nie tylko wskazane, ale wręcz niezbędne :laugh:
Z kolei nasze rowerowe doświadczenie mówi, że nic lepiej nie uzupełnia niż... "bułka" :evil: :woohoo:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, pieter

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/08 20:35 #16079

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
Jeszcze raz gratuluję Wam wszystkim niesamowitego wyczynu.
Dodatkowo, osobne gratulacje dla Wojtina za zdjęci 015jpg. Myślę, że tytuł "Bułki z lotu ptaka" będzie w pełni adekwatny do zawartej treści.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, sldtwa

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/08 19:35 #16078

  • pawel
  • pawel Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 156
  • Otrzymane podziękowania: 205
  • Oklaski: 0
Gratulacje.Zazdroszczę kondycji.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, pieter, sldtwa

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/08 16:18 #16076

  • kaytekrx4
  • kaytekrx4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 2
Przeszło 300 km... coś absolutnie nieprawdopodobnego :woohoo: Chylę czoła przed długodystansowcami, gratuluję i życzę sobie, że też kiedyś taki wynik osiągnę ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): andjas5, wojtino, pieter, sldtwa

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/08 13:16 #16074

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
To dane z mojego licznika rowerowego :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): andjas5, sldtwa

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/08 12:07 #16073

  • andjas5
  • andjas5 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 8
  • Oklaski: 1
DZIĘKUJE WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA SUPER WYCIECZKĘ - MARATON , A

W SZCZEGÓLONOŚCI KIEROWNIKOWI SLDTWA ZA ORGANIZACJĘ I POMYSŁ .

ŚWIETNE TOWARZYSTWO , MIŁA ATMOSFERA TO GWARANCJA SPEŁNIENIA

POSTANOWIEŃ. PRZY OKAZJI SUPER WIDOKI Z WIEŻY WIDOKOWEJ WE

WDZYDZACH NA OKOLICZNE JEZIORA.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, pieter, sldtwa

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/08 11:11 #16071

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Panowie, to jest mega wyczyn bez dwóch zdań! :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Podziwiam za determinację, tempo i końcowy sukces. :)
Szybko to się Wasz "Klub300" chyba nie powiększy :whistle:
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, pieter, sldtwa

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/08 10:42 #16070

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Pieter coś jakby do rosołu... gotowy :woohoo: :woohoo: :woohoo:

...a może zobaczył wieloryba... :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): andjas5, pieter, sldtwa

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/08 10:29 #16069

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Tuchola, już po odpoczynku tylko jeszcze mała toaleta :laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): andjas5, pieter, sldtwa

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/08 10:22 #16068

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
A wieża czekała na leniuchów :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): andjas5, pieter, sldtwa

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/08 10:13 #16067

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Widoki z wieży w Wdzydzach
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): andjas5, pieter, sldtwa, Gall

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/08 10:11 #16066

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Żeby nie było tak zupełnie bez "ale", to jedną wadę tej wyprawy znalazłem: żal mijania różnych fascynujących drogowskazów i dróg wiodących w lasy.
A to do jakiegoś uroczyska, a to do diabelskiego jaru albo na czarcie bagna, albo choćby na fojutowski akwedukt przy Wielkim Kanale Brdy.
Widziałem te rozmarzone oczy Pietera, widziałem... :laugh: :laugh: :laugh:
Ale nic z tego. Świadomość celu i pomorska solidność wzięły górę.
Teraz czas na powroty do każdego z tych miejsc osobno :woohoo:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): andjas5, wojtino, pieter

Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca 2014/06/08 10:07 #16065

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Odpoczynek w Kościerzynie.
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.298 s.