Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/11/12 14:20 #12357

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Oczywiście chodzi o TARKI lub CIARKI zerwane z TARNINY. Za błąd przepraszam.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/11/12 14:18 #12356

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Cześć!
Odnośnie pokłosia tej wyprawy: stoi już i dojrzewa nalewka na takach. Za rok będzie jak znalazł. :P
Niestety nie znalazłem rosnącej po drodze rajskiej jabłoni. Była taka przy torowisku, po prawej stronie. Ale coś źle zapamiętałem lokalizację. No i nie znalazłem. A nie mogłem ponownie przejechać całej trasy po torowisku. Moze ktoś zapamiętał lepiej ode mnie gdzie ona rosła?
Chociaż teraz to już na niej jabłuszek nie będzie. :(
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/29 12:12 #11961

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Marysia O. napisał:
Jeszcze pytanie do Pawła1669? Kiedy odrabiasz lekcje skoro wciąż jeździsz rowerem? :) Może podczas kolejnej wspólnej wyprawy będzie okazja zapytać Cię o to osobiście. :)
Na rowerze - a jak inaczej:)?
Amor patriae nostra lex

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/29 09:04 #11953

  • Marysia O.
  • Marysia O. Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 366
  • Oklaski: 32
"Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem" to już historia, ale dopiszę jeszcze kilka zdań do tego tematu. Nie mogłam tego zrobić wcześniej z powodu bardzo ograniczonego dostępu do internetu. Dopiero wczoraj wieczorem dotarłam do domu i do swojego laptopa :) Dziękuję wszystkim za miłe towarzystwo. Cieszę się, że mogłam poznać grudziądzkich roweromaniaków :) I cieszę się, że mogłam pojeździć wspólnie z Wami po drogach w moich rodzinnych stronach, w tym po drogach i miejscach szczególnie mi bliskich. Pozdrowienia dla wszystkich :) Może jeszcze kiedyś uda mi się "porowerować" z Wami.
Jeszcze pytanie do Pawła1669? Kiedy odrabiasz lekcje skoro wciąż jeździsz rowerem? :) Może podczas kolejnej wspólnej wyprawy będzie okazja zapytać Cię o to osobiście. :)

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/27 20:07 #11929

  • paweł1669
  • paweł1669 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Na Rower
  • Posty: 201
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
ja też dziękuje za wyjazd no i u babci odwiedziny zaliczone :) :) :) :) a fotki super

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/27 18:52 #11928

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Przyłączam się do podziękowań za bardzo przyjemnie spędzoną sobotę. Było wielce sympatycznie i malowniczo, a jazda po błotkach bezcenna ((o:

Co do pogody, to było całkiem sympatycznie. W odniesieniu do podziękowań o które dopomina się Hardy, to rzeczywiście się należą za to, że zabrał deszcz ze sobą, kiedy się od nas odłączył ;) :P

Dziękuję organizatorowi i całej sympatycznej Ekipie :lol:
Do zobaczenia na kolejnych wypadach :silly:

Ps. Szczególne pozdrowienia dla przesympatycznej babci naszego Piotrusia :woohoo:

A do pozdrówek dołączam FOTKI. Mam nadzieję, że się komuś spodobją :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/27 14:27 #11926

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Świetna wyprawa. Podziękowania dla organizatorów i gospodarza w Szarnosiu.

Specjalne podziękowania dla Wojtino, dzięki któremu mało nie urwałem łańcucha w moim rowerze ;)

Bartek i ja, z powodów osobistych, musieliśmy urwać się wcześniej. W nagrodę mieliśmy ciągły wiatr w oczy, trochę lawirowania nowymi trasami i półgodzinne opóźnienie ;)

PS. Dlaczego nikt mi nie podziękował, że załatwiłem grupie słoneczną pogodę na drogę powrotną, hę? :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/27 00:34 #11922

  • Anonim
  • Anonim Avatar
Zupełnie zapomniałem podziękować Monice za duchowe wsparcie. Oj, przydawało się, przydawało. Tylko Pieter i Pawełek tego wsparcia nie potrzebowali, bo oni bardzo lubią błotne kąpiele.
Wiesiek

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/26 23:41 #11921

  • Anonim
  • Anonim Avatar
Dzięki wszystkim za udany wypad. Specjalne podziękowania dla Marysi O. (pomysł jazdy śladem zlikwidowanej kolei - genialny) i dla gospodarza stacji Szarnoś za interesujące opowieści, anegdoty, grochówkę i.... może na tym skończę wychwalanie gospodarza choć wszyscy wiemy, że powodów jest więcej.
Nie chcę popisywać się swoją legendarną, w pewnych kręgach, pamięcią do dupereli, ale jednak pozwolę sobie na jedną korektę. Nie chodziło o krowy "nieprawomyślne" a o krowy "anarchistki".
Mam nadzieję, że ktoś zrobił zdjęcia urokliwych jeziorek widocznych po prawej stronie po wyjeździe ze stacyjki Szarnoś.
PS I wreszcie podziękowania dla tych, z którymi miałem przyjemność pokonać ekstra kilometry na trasie G-dz - Grupa - G-dz i zaliczyć mycie rowerów w Dragaczu.
Wiesiek

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/26 22:54 #11920

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Widzę, że w Gubinach to macie niezłe szczęście do tych ślubów a z tego co wiem to nie ma ich tam za wiele :)
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/26 22:39 #11919

  • Elvis
  • Elvis Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 83
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 0
Wyprawa rewelacyjna i nawet deszcz nie przeszkadzał.
Marysia zrobiła nam niezły test puszczając nas na trase byłej lini kolejowej :evil: A działo się sporo co widać po rowerach i samych rowerzystach.
Grochówka, kiełbaski i niezły napitek pozwoliły naładować akumulatory. Stacja kolejowa wspaniała a sam gospodarz bardzo sympatyczny i gościnny. Mógłbym się już dziś tam przeprowadzić.
Ciuchy w pralce a rower umyty i gotowy na kolejną przygodę B)

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/26 22:17 #11918

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Za nami kolejna wyprawa. Czy i jak bardzo udana niech wypowiedzą się raczej pozostali uczestnicy. Dla mnie bomba. Na starcie stanęło 15 roweromaniaków. Drobny deszcz nas nie wystraszył, szybko przelecieliśmy trasę do Orla, Świecia i Buku Pomorskiego. Na tym skończyły się asfalty i zaczęło prawdziwe rowerowanie. Śladem nieczynnej i rozebranej linii kolejowej z Jabłonowa do Prabut dojechaliśmy do Szarnosia, po drodze znajdując nikomu nieznany solidny wiadukt kolejowy nad Osą. Tam gospodarz stacyjki oprowadził nas po zakamarkach stacji kolejowej z końca XIX wieku, opowiedział o sztuce malowania na szkle i wykonywania drzeworytów, zaprezentował rodzime i bałkańskie tradycje pędzenia godziwych trunków (z degustacją włącznie), poruszył kwestie krów kwotowych i nieprawomyślnych i ok. 100 innych tematów. Tam zjedliśmy kociołek grochówki, rozpaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski. Śladem tej samej linni dojechaliśmy do Zawdzkiej Woli. Potem do Zawdy, gdzie nagłym nalotem nawiedziliśmy babcię jednego z najmłodszych uczestników naszej wyprawy. Potem Szynwałd, Nogat, Kuchnia... W Gubinach wpadliśmy na chwilę do miejscowego kościoła na uroczystość ślubną tworząc rowerową bramę i inkasując worek cukierków i buteleczkę z godziwym napitkiem z rąk samej panny młodej. Potem Rogóźno, Kłódka... i do domu.
Jak powiedziałem: dla mnie bomba. Dziękuję wszystkim uczestnikom dzisiejszej wyprawy, a szczegółowo:
:laugh: Naszej jedynaczce MARYSI O., która aż z Gliwic pospieszyła wspomóc nas w dzisiejszym rowerowaniu i która, co mogę już chyba ujawnić, ułożyła plan dzisiejszej wycieczki,
:laugh: MARKOWI MIECZKOWSKIEMU, który dzielił się z nami wrażeniami z odbytej dopiero co wyprawu na NordKapp,
:laugh: księdzu TOMKOWI TRZEBIATOWSKIEMU
:laugh: MATEUSZOWI, który pojechał z nami po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni :)
:laugh: PAWŁOWI 1669 zwanemu PIOTRUSIEM,
:laugh: ELVISOWI
:laugh: MATOŁKOWI
:laugh: WIESIOWI, ukrywającemu się wciąż pod ksywką ANONIM
:laugh: BARTKOWI i jego żonie Izie za użyczenie roweru :)
:laugh: WOJTINOWI za niebanalne korygowanie pierwotnej trasy,
:laugh: HARDEMU za załatwienie nam deszczu, który skutecznie nas schładzał,
:laugh: MARCINOWI HD
:laugh: PIETEROWI
:laugh: PIOTROWI PIOWINI

Dzięki :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, pieter

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/26 21:45 #11917

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
powiem tak......... może nie jest to grzeczne wpisywać się przed organizatorem......... ale idę spać a zdjęciami się pragnę podzielić:
plus.google.com/photos/104684748472709649788/albums/5939138281803949937?banner=pwa
oraz bardzo podziekować za super wypad :) dziekuje i do następnego :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Elvis

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/26 10:23 #11908

  • Monika
  • Monika Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 304
  • Oklaski: 6
Ja niestety jestem w stanie wspierać Waszą wyprawę jedynie duchowo i to właśnie robię od rana :) Z opisów wynika, że zapowiada się niezwykle ciekawie i tak na pewno będzie.

Życzę niezapomnianych wrażeń i bezpiecznego powrotu do domów :)

Oczywiście, fotki mile widziane :lol:

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/25 22:46 #11880

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Oczywiście na Elimelka poczekamy. Niezdecydowani, zbierać się. Coś mi mówi, że będzie to dobry wypad. Dziewczyny! Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje! Wstawać! Nie wylegiwać się do południa :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/25 20:32 #11876

  • Anonim
  • Anonim Avatar
Uprasza się Elimelka o potwierdzenie odebrania informacji.

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/25 20:26 #11875

  • Anonim
  • Anonim Avatar
Za 10 zł będzie grochówka, chleb, zwiedzanie galerii, drewno na ognisko i kijki do pieczenia kiełbaski, ale kiełbaskę trzeba zabrać z domu lub (choć to trochę ryzykowne) kupić po drodze.
Jeśli chodzi o spóźnienie to Andrzej upoważnił mnie do zapewnienia, że poczekamy.
Wiesiek

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/25 16:31 #11873

  • Elimelek
  • Elimelek Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 0
Co zrobić jeśli ja mogę wyruszyć z domu ok 8.00... czyli spóźnie się jakieś 15 minut. A propos... Czy kiełbaski bierzemy swoje? Czy te 10 zł zamiast?
ks. Tomasz Zmuda Trzebiatowski

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/25 16:24 #11872

  • Elvis
  • Elvis Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 83
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 0
Tym razem nie puszczę Was samych :P
Proszę o dopisanie mnie do listy a ja idę zapakować talerz i łyżkę do grochówy :woohoo:
Jeszcze nie wiem czy cała trasę z Wami przejadę ... mam nadzieję, że tak.

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/24 22:36 #11866

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Będzie dobrze, pogoda załatwiona. Wszystko wskazuje, że będzie nas pokaźna grupka, 15-20 osób, więc w sam raz. W Szarnosiu obejrzymy galerię i będziemy sobie mogli poodbijać drzeworyty. Cieszę się :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/24 22:24 #11865

  • Anonim
  • Anonim Avatar
Spokojnie, wg twojapogoda.pl 19C i bez opadów. Pogorszenie w niedzielę, ale chyba też nie jakieś dramatyczne.
Wiesiek

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/24 21:51 #11864

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Mnie ominie już drugi sobotni wyjazd bo niestety mam trochę pracy :(. Jeśli chodzi o pogodę to jak widzę może spaść trochę deszczu, ale to może się jeszcze zmienić. Czasami meteo trochę straszy :)
new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=2019
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/24 08:13 #11854

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Elimelek napisał:
ja pracuje w soboty, niedziele i święta :) ale postaram sie być :) START o 8.00 spod Galerii Alfa?

Nie! Nie! Tym razem startujemy z parkingu stacji benzynowej Shell przy zbiegu ulic Łyskowskiego - Waryńskiego przy Trasie Średnicowej. Wszystkie szczegóły wyjazdu opisane w poście zaczynającym ten wątek :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/24 08:08 #11853

  • Elimelek
  • Elimelek Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 0
ja pracuje w soboty, niedziele i święta :) ale postaram sie być :) START o 8.00 spod Galerii Alfa?
ks. Tomasz Zmuda Trzebiatowski

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/23 23:17 #11845

  • Piotr piowini
  • Piotr  piowini Avatar
Jadę! na pewno do Szarnosia, na ognisko, itd. Co dalej to nie jestem pewny. Najbardziej frapuje mnie nieznany most na Osie!
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.273 s.