Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Trenażer rolkowy.

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Trenażer rolkowy.

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2014/01/14 21:27 #13029

Elvis

Elvis Avatar

"Niwelowanie przyspieszenia" trochę niefortunne określenie :whistle: Chodzi o moment kiedy ostro przyspieszasz stając na pedały istnieje ryzyko wyskoczenia z rolek. A wtedy nieuchronne spotkanie ze ścianą ;) Do oryginalnej ramy montuje się kółka od rolek i dorabia jakby drugą ramę np. z drewnianych listewek. Ramę zapina się na gumach aby mogła "pracować" w przód i tył. Jak popatrzysz na youtube to zobaczysz sporo takich ram robionych w domu.
Są też trenażery rolkowe gdzie montowany jest już silnik mający dawać opór. Ludzie kombinują takie obciążenia z silników od pralek.

Psiak, na którego choruję i wreszcie w tym roku chcę adoptować lub kupić :silly: Cudowne psiaki B)
2014/01/14 18:10 #13017

FRED

FRED Avatar

Kolego Elwis.
Powiedz na czym polega niwelowanie przyśpieszenia?
Jakie zalety ma "pływający wózek" z rolkami ?
Taki trenażer jest droższy-czy warto?


P.S. Oto mój piesek
2014/01/12 11:30 #12979

Elvis

Elvis Avatar

FRED ja też się rozglądam za trenażerem i spodobał mi się rolkowy bo mimo gabarytów rower pozostaje wolny. Ale widząc ceny kombinuję nad zrobieniem swojego własnego... na razie szukam odpowiednich rolek. Konstrukcja byłaby dodatkowo na drugiej ramie aby niwelować przyspieszanie.

P.S. psiak w avatarze to Twój? :)
2014/01/06 19:27 #12884

Bar-tek

Bar-tek Avatar

Poszukaj w necie - na allegro można znaleźć.
Osobiście polecę stojak - rolka raz że większa, dwa - mniej poręczna, zajmuje więcej miejsca, ale można się na niej nauczyć trzymania równowagi ;)no i bardziej hałasuje.
Na stojaku masz możliwość regulacji obciążenia, jak założysz jakiegoś slika na tył to jedzie się w miarę cicho :)
No i zależy ile $ chcesz przeznaczyć...

pozdr B)
2014/01/06 13:08 #12880

FRED

FRED Avatar

Jaki rodzaj trenażera rolkowego i gdzie można kupić ?
Może ktoś ma używany ? Jakie zalety mają rolki "pływające" ?
Proszę o informacje. Pozdrawiam.
Czas generowania strony: 0.132 s.