Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: 27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: 27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2014/11/24 18:32 #20449

Horda

Horda Avatar

Słupki owszem były, ale tylko trzy a jak widać na załączonym obrazku teraz są 4. chodzi o to o czym pisał troche wcześniej Krzyś.
2014/11/24 18:25 #20446

iceman150

iceman150 Avatar

Pozytywne zmiany ale te słupki były juz ładny kawałek czasu temu.
P.S. Jakie ładne stojaki zamontowali przy schodach :) Takie moga stawiać wszędzie.
2014/11/24 15:15 #20443

Horda

Horda Avatar

Witam.

Mam parę dobrych wiadomości w sprawie WTS. Takie obrazki zastałem na dzisiejszej przejażdżce:

1. Legendarne już schody:



Myślę że tu nie ma wątpliwości, że jest to krok w dobrą stronę.

2. Omawiany w innym wątku drut kolczasty na szczycie skarpy na tyłach jednostki zniknął i obecnie wygląda to tak:



Koljeny pozytyw. Płot jest stawiany kilkadziesiąt cm dalej niż mur, który był w tym miejscu wcześniej więc plus. Niestety remont nie jest prowadzony na całej długości, ale tam gdzie nic się nie dzieje nie ma żadnych drutów.
Ps. Na dzień dzisiejszy należy uważać żeby nie wpaść na pracujących tam panów lub rusztowanie.

3. Kawałek WTS wzdłuż cmentarza garnizonowego:



Tu moje uczucia są mieszane. Dodatkowy słupek stoi na samym środku DDRiP więc jakby nie patrzył nie jest to zbyt bezpieczne dla rowerzystów. Poza tym słupek dostawiono tylko od strony ulicy 18 Pułku więc od Zawiszy Czarnego nadal można sobie tam wjechać żeby np. zaparkować a jak przekonałem się stojąc przez 2 minuty i robiąc fotki, dla chcącego nic trudnego i nawet dodatkowy słupek da się ominąć wjeżdżając częściowo w las co mam nadzieję widać na kolejnym zdjęciu (koleiny bo autko przemknęło zanim zdążyłem wyjść z podziwu dla fantazji kierowcy):



Pozdrawiam
Załączniki:
2014/10/14 21:58 #19402

Matołek

Matołek Avatar

Jedź, jedź :) Bornholm to piękna, urozmaicona krajobrazowo wyspa, a rowerzysta czuje się tam na drodze jak święta krowa :lol:
2014/10/14 21:51 #19401

MARCINHD

MARCINHD Avatar

Tomek robisz wszystko abym tam nie pojechał.......... a miałem taki piękny jednodniowy plan :D
2014/10/14 21:49 #19399

Matołek

Matołek Avatar

Popularnie stosowane na Bornholmie rozwiązanie antywjazdowe. Jeździłem tym i muszę przyznać, że nie miałem problemu przejechać tym rowerem z pełnym bagażem. Ostatnie zdjęcie, to karykatura rodem z Polski :side:









Załączniki:
2014/10/14 21:06 #19397

iceman150

iceman150 Avatar

Pietrek jeśli by postawili na całej szerokości pojawiłby się zarzut przeszkody naruszajacy skrajnie. Patowa sytuacja.
2014/10/14 20:44 #19395

Krzyś

Krzyś Avatar

Cała sprawa jest niezmiernie kuriozalna - zjawisko z archiwum ,,X"
2014/10/14 20:39 #19394

Krzyś

Krzyś Avatar

Krzyś napisał : /powtarzam ponieważ uciekła fot. nr 2/

A oto fotki dot. zagrodzonej jezdni - na 1. zdjęciu już widać naruszoną tj. zniszczoną przez samochody nawierzchnię DDRu !!!
fot. nr 1 od strony ul. Zawiszy Czarnego
SAM_9072_2014-10-13-2.jpg

fot. nr 2 od strony ul. 18 Pułku Ułanów Pomorskich
Załączniki:
2014/10/14 19:55 #19393

Pietrek

Pietrek Avatar

Krzyś napisał:
A oto fotki dot. zagrodzonej jezdni - na 1. zdjęciu już widać naruszoną tj. zniszczoną przez samochody nawierzchnię DDRu !!!
fot. nr 1 od strony ul. Zawiszy Czarnego



fot. nr 2 od storny ul. 18 Pułku Ułanów Pomorskich

Załącznik nie został znaleziony


Samochody jeździły już DDR jak jeszcze nie było słupków. Po prostu obok DDR jest tak dziurawa nawierzchnia, że każdy jeździł DDR. Wiec po co te słupki? :silly: Złapałem tam jednego jadącego sobie samochodem z góry po DDR. Jak mnie zobaczył to szybko zjechał. Tam powinna stać policja, mandaciki sypałyby się jak z rękawa. Jak już chcieli postawić te słupki to przez całość powinny blokować wjazd samochodom.
2014/10/13 22:28 #19373

Krzyś

Krzyś Avatar

A oto fotki dot. zagrodzonej jezdni - na 1. zdjęciu już widać naruszoną tj. zniszczoną przez samochody nawierzchnię DDRu !!!
fot. nr 1 od strony ul. Zawiszy Czarnego



fot. nr 2 od storny ul. 18 Pułku Ułanów Pomorskich

Załącznik nie został znaleziony

Załączniki:
2014/10/12 20:36 #19336

Krzyś

Krzyś Avatar

Icek - ty masz GŁOWĘ nie od parady - zawsze mówiłem, że masz dobre pomyły, taka skrzynka to bardzo dobry pomysł !!!
2014/10/12 20:26 #19335

iceman150

iceman150 Avatar

j23 pomysł nie byłby zły ;) Pod warunkiem, że ZDM było by chętne do tej współpracy.
Innym rozwiązaniem byłoby wypisywanie takich drobnych usterem łatwych do usunięcia w jkednym wątku, a przedstawiciel zbierałby to do kupy i raz na jakiś czas podsyłał mailem do ZDM-u.
2014/10/12 20:18 #19334

Krzyś

Krzyś Avatar

Niebezpieczna ,,Ciekawostka" !!!

Okazuje się, że część WTR=S jest również trasą samochodową !!!

Odcinek od Zawiszy Czarnego do 18 Pułku Ułanów Pomorskich /tj. odcinek pomiędzy cmentarzami Garnizonowym a Wojennym/ został zagrodzony poprzecznie na jezdni gruntowo-brukowej dla pojazdów samochodowych słupkami /ok. 4 szt. z każdego wjazdu/ biało-czerwonymi h=1m po obu stronach wjazdu tj. do strony ul. 18 Pułku Ułanów Pom. i ul. Zawiszy Czarnego.
Tak więc samochody nie mając możliwości korzystania z jezdni będą nagminnie jeździć po utwardzonej jezdni ścieżki rowerowej = DDR jak to już czynią w chwili obecnej czego byłem świadkiem.

Dziwny pomysł, wszak to nie jezdnia dla samochodów winna być chroniona przed ich użytkownikami a ścieżka rowerowa przed wjeżdżaniem na nią samochodów aby jej nie zniszczyć i dla porządku i bezpieczeństwa oraz ochrony jej użytkowników jakimi są słabsi od samochodów rowerzyści.

Powstał więc pas ziemi niczyjej z zagrodzonej jezdni a ścieżka rowerowa WTR=S stała się autostradą dla samochodów - sorry wybaczcie nie rozumiem sensu tego zagrodzenia.
Tym sposobem zostanie rozjeżdżona samochodami ,,nowa" za 6 mln zł WTR=S
2014/10/12 20:11 #19333

j23

j23 Avatar

iceman150 napisał:
Może pracownicy ZDM czytają nasze forum
Może warto stworzyć specjalny wątek dla ZDM-u
:silly:
Czas generowania strony: 0.199 s.