Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Kościerzyna? Bez szaleństwa, ale po pomorsku... żwawo :) - sobota 7 czerwca

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2015/09/21 17:26 #25884

MARCINHD

MARCINHD Avatar

siedziałem...myślałem.... i nic ciekawszego w montażu nie wymyślę Andrzeju niż Ty zrobiłeś ze swoim filmem z Waszej 300 ;) jedyne co można w nim zrobić to podmiana dzwięku...ale to musisz zrobić z poziomu Twojego konta na YT ( taka nutka pod filmem-wduszamy i dokonujemy wyboru ,muzyki).... gdyż ja tego z mojej strony nie zrobię... ( hasło) :evil:
2014/06/15 13:59 #16332

sldtwa

sldtwa Avatar

Dokładnie taki jest pomysł. Kaszebe Tour ma być tylko jedną z tras corocznego grudziądzkiego maratonu.
Nie myślałem o jeżdżeniu każdego roku tej samej trasy. Raczej o wybieraniu na początku sezonu trasy 300 km (np. na Kaszuby, Ziemię Chełmińską, nad morze, Mazury lub Warmię), opracowanie jej i czekanie na jakąś piękną sobotę między połową czerwca i połową lipca.
Zażartowałem jedynie, że naszą kaszubską trasę proponuję powtórzyć na X edycję maratonów w 2023 roku :)
A wyprawę księdza oczywiście widziałem i podziwiałem (świetny czas przejazdu), nawet trochę się nią zainspirowałem wydłużając nasz wypad do Kościerzyny. Stąd między innymi znalazły się na naszej drodze Brusy.
A pomysł wyjazdu do Composteli przedni. Warto nad nim popracować :)
2014/06/15 11:55 #16330

Elimelek

Elimelek Avatar

A propos propozycji corocznej edycji rajdu Grudziądzka "Kaszebe Tour". Bardzo popieram ponieważ mam sentyment do Kaszub no i typowe dla tego regionu nazwisko. Chciałbym, aby taka tradycja powstałą. Chciałbym też, może nieskromnie, ale czuję się też uczestnikiem społeczności rowerowy Grudziądz zaznaczyć, że ta wyprawa była w zasadzie już drugą w tym roku Grudziądz "Kaszebe Tour" - jak Pan wie Panie Andrzeju udało mi się pokonać w zasadzie 300 km do rodzinnych na Kaszubach. Więc rok na pewno szczególnie pod hasłem 300-setka i Kaszuby ;) A propos stałej trasy-nie jestem za. Raczej lepiej co roku starać się pokonywać coś nowego-sama tradycja wyjazdu będzie wspaniała. A dobrze przemyślana trasa jest każda - bo spędzona przede wszystkim na rowerze :) Oczywiście powinna być dopasowana do różnych wymogów. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wspaniały pomysł kontynuowania grupowych wyjazdów na Kaszuby. U mnie pragnienie wyjazdu na Kaszuby zrodziło się już dawno, ale to indywidualna i osobista sprawa. Bardzo ciekawą drugą atrakcją może być Grudziądzka "Baltic Tour" mamy ciekawe możliwości dojazdu nad morze i nie koniecznie trzeba pokonywać aż 300km :) Na pewno moim marzeniem będzie zorganizować pielgrzymkę z osobami chętnymi do Grobu św. Jakuba w Hiszpanii - może już w przyszłym roku.
2014/06/14 10:51 #16283

Bartek

Bartek Avatar

Ekstra wyszlo:) Obejrzalem w 720P i niezle to wyglada:) Wprost czuc pot z ekranu:)
2014/06/13 13:36 #16271

sldtwa

sldtwa Avatar

Wszystko przed nami Wojtino! :) Pracuję nad tym :)

Ta wersja powinna być jakościowo lepsza, chociaż wciąż daleka od oryginału:

2014/06/13 12:17 #16270

wojtino

wojtino Avatar

Fajnie Ci to wyszło szkoda tylko że nie można pokazać w oryginalnej jakości. :)
2014/06/13 12:14 #16269

iceman150

iceman150 Avatar

Moze przeformatować najpierw jakimś programem np Format Factory. Mozna zmienić na rozsz. flv
2014/06/13 11:19 #16266

sldtwa

sldtwa Avatar

Wojtek, już powinno być ok. (Dzięki kaytekrx4 :) )
A jeśli chodzi o filmik w b. dobrej jakości, to podrzucę Wojtkowi. Ma 1,5 GB. Chociaż spróbuję go jednak wrzucić na YT
2014/06/13 10:55 #16265

kaytekrx4

kaytekrx4 Avatar

Po kliknięciu na video wyświetla się info, że film jest prywatny. Zapewne wystarczy więc przestawić w opcjach filmiku z prywatnego na publiczny ;)
2014/06/13 09:55 #16264

wojtino

wojtino Avatar

Przykro mi bardzo Andrzeju ale ten filmik nie daje się uruchomić. Nie wiem czy to jest wina mojego sprzętu czy też są inne przyczyny. :)
Mam jednak propozycję jeśli ktoś chciałby posiadać lub chociaż obejrzeć filmiki z naszej eskapady w oryginalnej jakości, mogę nagrać i przekazać, na dostarczony pendrive o pojemności co najmniej 4GB. :)
2014/06/13 08:49 #16262

sldtwa

sldtwa Avatar

Na YouTube umieściłem filmik nakręcony przez Wojtina z naszej kaszubskiej eskapady.
Dodałem krótkie informacje z jakiego etapu pochodzi dany fragment.
Film w oryginale jest b. dobrej jakości, ale liczy aż 1,5GB i YT go nie chce. Popróbuję go jakoś umieścić.
Póki co skompresowana,mała wersja :) Niestety jakość też "mała".
Filmik ma jednak pewną zaletę. Pozwala zorientować się w dynamice naszej jazdy i pokazuje, że "trzysetka" na naszym sprzęcie wcale nie jest "wypruwaniem żył".
To wciąż jest jeszcze przyjemne, radosne rowerowanie. I na filmiku Wojtina chyba to widać :)

2014/06/11 00:00 #16231

sldtwa

sldtwa Avatar

Moi drodzy!
Kilka dni po naszej wiekopomnej :laugh: :woohoo: :laugh: wyprawie otrzymałem całe mnóstwo gratulacji, ale i spostrzeżeń, życzliwych rad i propozycji.
Niektóre warte są moim zdaniem uwagi.
1. Dystans 300 km wydaje się być pewną górną granicą, osiągalną zarówno przez szosowców, trekingów i górali, w warunkach,kiedy rowerowanie wciąż jest jeszcze radosną zabawą, a nie wyczynem.
2. Tegoroczna wyprawa naszej czwórki był to swoisty grudziądzki "Kaszebe Tour".
3. Mieszkamy w pięknym miejscu Polski, na styku Kaszub, Kociewia, Borów Tucholskich, Krajny, Ziemi Chełmińskiej, Pojezierza Brodnickiego i Iławskiego, Warmii i Mazur.
4. Wszystkie te krainy geograficzne osiągalne są z Grudziądza w ramach 300-kilometrowego "Touru".
5.Może stać się grudziądzką tradycją rowerową pokonywanie takiej, dobrze zaplanowanej przed sezonem trasy, w którąś z sobót czerwca lub lipca, kiedy dni są najdłuższe.

Jestem pewny, że wtedy z roku na rok będzie rosła liczba chętnych,którzy będą się chcieli zmierzyć z 300-kilometrowym dystansem.

Proponuję uznać nasz tegoroczny "Kaszebe Tour" za pierwszą edycję tej rodzącej się tradycji.
Proponuję też, żeby X edycja w roku 2023 odbyła się dokładnie na tej samej trasie, co tegoroczna :woohoo: :woohoo: :woohoo: z honorowym udziałem uczestników tej pierwszej :woohoo: :laugh: :evil: :woohoo:

Co Wy na to? :laugh:
2014/06/08 21:54 #16082

sldtwa

sldtwa Avatar

Niezorientowanemu rowerowemu laikowi zdjęcie mogłoby się wydać nawet nieco gorszące, ale wiadomo, że przy takiej trasie, takim tempie i takim wysiłku izotoniczne uzupełnianie płynów jest nie tylko wskazane, ale wręcz niezbędne :laugh:
Z kolei nasze rowerowe doświadczenie mówi, że nic lepiej nie uzupełnia niż... "bułka" :evil: :woohoo:
2014/06/08 20:35 #16079

Gall

Gall Avatar

Jeszcze raz gratuluję Wam wszystkim niesamowitego wyczynu.
Dodatkowo, osobne gratulacje dla Wojtina za zdjęci 015jpg. Myślę, że tytuł "Bułki z lotu ptaka" będzie w pełni adekwatny do zawartej treści.
2014/06/08 19:35 #16078

pawel

pawel Avatar

Gratulacje.Zazdroszczę kondycji.
Czas generowania strony: 0.154 s.