Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Korespondencja z Władzami

Pisma do Władz 2014/07/22 17:56 #17374

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Jedenaste w tym miesiącu pismo trafiło do ZDM, tym razem monit w sprawie Wytycznych projektowych, które próbujemy doprowadzić do sensowności. Po spotkaniu 4 czerwca obiecano nam podesłać projekt do 15 czerwca, ale do tej pory nic nie otrzymaliśmy, chociaż raz byłem przypomnieć i otrzymałem kolejną pustą obietnicę :S

To tak informacyjnie, żebyście wiedzieli, że lekko nie jest i trzeba cały czas drążyć i popychać....

www.rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/SRG-ZDM-11-07-2014.pdf

Pozdrower :whistle:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.

Pisma do Władz 2014/07/15 12:06 #17182

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Nowy miesiąc, nowe pisma :) Trzeba trochę podobijać się o swoje. Ostatnie do ZDM-u (SRG-ZDM-10/07/2014) na życzenie naszego stowarzyszeniowego kolegi (z pozdrowieniami dla Kaji) :)

Jeśli macie jakieś uwagi, sugestie czy propozycje spraw, o które warto pilnie zawalczyć, piszcie na forum :) Zobaczymy co się da zrobić :)

Pozdrowerki :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kaja

Pisma do Władz 2014/07/04 23:36 #16917

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Od: Łukasz Rządkowski - ZDM Grudziądz <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>
Data: 4 lipca 2014 10:54
Do:'Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz' <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>
DW: Jacek Bederski <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>; Dariusz Kuczyński <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>; 'Jolanta Nowak - ZDM Grudziądz' <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>
Temat: RE: Pilne: zagrożenie bezpieczeństwa!


Witam Panie Tomku, dziękuję za poniższe zgłoszenie.

W kwestii zapytania nr 1 pragnę poinformować, że oznakowanie zostało zdemontowane, a Wykonawcy prac związanych z modernizacją sieci tramwajowej zostali poinformowani o bezwzględnej konieczności stosowania się do wytycznych RMI w zakresie umieszczenia pionowych znaków drogowych na ciągach dróg publicznych. Wszelkie nieprawidłowości zaistniałe w oznakowaniu tymczasowym będą usuwane w trybie natychmiastowym, pod groźbą sankcji finansowych dla Wykonawcy stosującego niepoprawne oznakowanie drogowe.

W temacie nr 2 informuję, że w chwili obecnej Wykonawca robót przystąpił do demontażu rusztowań zastosowanych przy obiekcie WS 1 w ciągu ulicy Szosa Toruńska i najprawdopodobniej możliwe będzie zlokalizowanie bezpiecznego przejścia dla pieszych w obrębie budowy w okolicach budowanego przyczółku. O możliwościach zorganizowania bezpiecznego przejścia dla pieszych będziemy decydowali w środę 9.07.2014 r. po zakończeniu wszystkich prac związanych z demontażem w/w elementów.

Jeszcze chciał bym dopytać o maila, który do mnie nie dotarł, a o którym Pan w wcześniejszej naszej korespondencji wspominał, nasza rozmowa z dnia 10 czerwca 2014 r.

Jednocześnie chciałbym Pana poinformować, że w zakresie przeprowadzenia ddr przy tzw. Węźle Konstytucji 3 Maja mamy związane ręce, gdyż obowiązuje nas ciągłość projektu i nie możemy na tą chwilę dokonywać żadnych korekt w zakresie geometrii przejścia dla pieszych, celem wyznaczenia dodatkowego przejazdu dla rowerów.

Pozdrawiam

Łukasz Rządkowski
Podinspektor w Sekcji Inżynierii Ruchu
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.

Pisma do Władz 2014/07/01 07:56 #16822

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>
1 lipca 2014 07:54
Łukasz Rządkowski - ZDM Grudziądz <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>
Pilne: zagrożenie bezpieczeństwa!

Dzień dobry.

1. Pierwsza rzecz, to znak (na zdjęciu), zachodzący nad ddr na wysokości twarzy rowerzysty. Tylko refleks uratował mnie i dwóch moich kolegów od uderzenia, kiedy jechaliśmy z przeciwnego niż widoczny na zdjęciu kierunku. Dla bezpieczenstwa znak został przekręcony o 90 stopni. Trzeba koniecznie to natychmiast usunąć i uświadomić robotników, że takie rozwiązania są niedopuszczalne, a w przypadku nieszczęścia, odpowiedzialność spada na zarządcę drogi.
Znak ten stoi przy ddr w ciągu Chełmińskiej, pomiędzy Kraszewskiego i Jackowskiego.

2. Swojego czasu nasi stowarzyszeniowi koledzy interweniowali w sprawie przejścia dla pieszych na wysokości budowanego wiaduktu w ciągu Szosy Toruńskiej. Postawiono znak pionowy, za co dziękujemy, jednak brak jest fizycznego wytyczenia przejścia. Do tej pory widuję, jak piesi i rowerzyści "walczą tam o życie". Jesteśmy skłonni odpuścić przejazd dla rowerów, ale bezwzględnie powinno pojawić się tam przejście dla pieszych. Do tego służy żółta farba, ale może być też biała. To trzeba natychmiast zrobić, bo pomimo postawienia znaku pionowego, w przypadku potrącenia nikt nie będzie w stanie orzec, czy pieszy był fizycznie na pasach czy nie. Niby jest znak informujący o przejściu, ale gdzie ono się znajduje?

z poważaniem
Tomasz Kędzior
w imieniu Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz

Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Pisma do Władz 2014/06/20 23:27 #16506

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Jakie jest najlepsze miejsce na postawienie sygnalizatora na skrzyżowaniu? Środek drogi dla rowerów oczywiście :woohoo:

Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz musi zastopować w końcu ten proceder, dlatego nie możemy pozwalać na kolejne słupy w drogach rowerowych. Kogo to obchodzi, że nie ma miejsca? Nich zrobią słup gięty, sygnalizator podwieszany - jest masa rozwiązań. NIECH SIĘ W KOŃCU NAUCZĄ- DROGI DLA ROWERÓW TO NIE MIEJSCE NA STAWIANIE SŁUPÓW!!

W tej sprawie w imieniu naszego Stowarzyszenia złożyłem dwa pisma:

1. www.rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/SRG-ZDM-04-06-2014.pdf
2. www.rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/SRG-ZDM-03-06-2014.pdf

O odpowiedziach będę informował na bieżąco :)

Pozdrower :silly:

Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pietrek, Lolek, MARCINHD

Pisma do Władz 2014/06/20 18:35 #16466

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
17 maja Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz wystosowało pismo z zapytaniami dotyczącymi kwestii technicznych związanych z przebiegiem drogi dla rowerów wzdłuż nowo budowanej Konstytucji 3 Maja: www.rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/SRG-ZDM-03-05-2014.pdf

W odpowiedzi: www.rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/ZDM-II-I.7013.17.2.75.2013.pdf dowiedzieliśmy się między innymi, że:

1. ZDM podjęło starania w sprawie bezpiecznego przebiegu ddr na skrzyżowaniach, a nawet przeprojektowano skrzyżowanie, ale zaoponowała Policja (pisałem o tym w artykule).
2. Doprojektowano połączenie z ul. Rataja (plus dla ZDM, bo w końcu zaczyna się myśleć o łączeniu dróg).
3. Ma nie być słupów w skrajni.
4. Tu - NO WŁAŚNIE! Nie odpowiedziano mi na pytanie, czy droga będzie przerywana wyjazdami z posesji, jak to mam miejsce np. na całym Strzemięcinie czy na nowej ddr wzdłuż Chełmińskiej, za to odpisano, że ciąg pieszo rowerowy w obrębie ronda przy węźle Konstytucji 3 Maja będzie z KOSTKI BETONOWEJ!!! Powód kuriozalny - Z UWAGI NA ISTNIEJĄCĄ NAWIERZCHNIĘ!!! Trzeba koniecznie wybić im z głowy takie rozwiązania, dlatego poszło następne pismo: www.rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/SRG-ZDM-02-06-2014.pdf

O odpowiedzi będę informował na bieżąco :)

Pozdrower :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pietrek, Lolek, MARCINHD

Pisma do Władz 2014/06/18 10:06 #16379

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz złożyło swój protest w sprawie planowanego montażu dyskryminujących rowerzystów systemów sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach: www.rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/SRG-ZDM-01-06-2014.pdf

Mam nadzieję, że jasno i rzeczowo wyłuszczona w niniejszym piśmie istota problemu wywoła pożądany skutek. Co z tego wyniknie, będziemy na bieżąco informować :)

Pozdrower :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pietrek, Lolek, MARCINHD

Pisma do Władz 2014/06/17 17:31 #16373

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Do siedziby naszego Stowarzyszenia dotarła odpowiedź w sprawie przesunięcia barierek na nabrzeżu: www.rowerowygrudziadz.pl/pliki/um/IN.7011.6.2011.pdf
Z pisma wynika, że barierki zostaną przesunięte, ale na jaką odległość nie podano.

Byłem, mówiłem kierownikowi budowy, kiedy zaczęli stawiać - chciałem im zaoszczędzić roboty, ale mieli to w d... nosie. Teraz będą kopać i kuć beton :laugh:

Pozdrower :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pietrek, MARCINHD

Pisma do Władz 2014/06/09 00:14 #16093

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Jest odpowiedź w sprawie terminu rozpoczęcia likwidacji krawężników w ciągach ddr: rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/ZDM-II-U.7021.2.24.2014.pdf
Zgodnie z otrzymanym pismem, pierwsze prace powinny nastąpić w bieżącym miesiącu i następować sukcesywnie. Jest też kontakt do osoby prowadzącej sprawę, więc będzie można w razie czego wygodnie monitować.
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): maku, Krzysiek5, Pietrek, Lolek, MARCINHD

Pisma do Władz 2014/06/07 06:45 #16027

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Jak milusio: rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/ZDM-II-R.7223.2.66.2014.pdf :) ale najpierw musiała być odmowa :unsure:

Ale żeby nie było do końca różowo, zobaczcie sobie ostatni akapit :) Poziome rzeczywiście zmienili, o czym pisałem wcześniej, ale pionowego jeszcze nie tknęli :pinch: Ale spokojnie, myślę, że to tylko typowy urzędowy brak przepływu informacji :) Zaraz sprawę będę monitował :)

Pozdr
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.

Pisma do Władz 2014/05/31 18:35 #15757

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Z przyjemnością informuję, że dziś na adres Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz przyszła odpowiedź z ZDM na pismo w sprawie braku odwodnienia ddr w ciągu Chełmińskiej na wysokości ul. Zachodniej, z którego wynika, że wykonawca został wezwany do naprawy wadliwie wykonanej drogi rowerowej.

Pismo SRG do ZDM: rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/SRG-ZDM-02-05-2014.pdf

Odpowiedź ZDM do SRG: rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/ZDM-II-I.7013.7.199.2013.pdf

Może warto wysłać pismo do wykonawcy z zapytaniem o termin wykonania prac?
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysiek5, Pietrek, Horda

Pisma do Władz 2014/05/31 07:50 #15745

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Bardzo interesującą rzeczą jest, jakie stojaki rowerowe staną w realizowanych obecnie projektach. Doszły mnie bowiem słuchy, że przykładowo w Parku Miejskim mają stanąć wyrwikółka, a w WTR, to już były w projekcie. Obiecywano nam zmiany, ale może chcą po cichu przemycić i postawić nas przed faktem dokonanym. Obiecuję, że jeśli staną wyrwikółka, napiszę do odpowiednich urzędów - może cofną im przynajmniej częściowo dofinansowanie, to się obudzą. Ale swoją drogą, jestem ciekaw odpowiedzi, a co na piśmie, to nie to samo, co "na gębę":

WTR: rowerowygrudziadz.pl/pliki/um/SRG-UM-03-05-2014.pdf

Park Miejski: rowerowygrudziadz.pl/pliki/um/SRG-UM-04-05-2014.pdf

Góra Zamkowa: rowerowygrudziadz.pl/pliki/um/SRG-UM-05-05-2014.pdf

Jak będą odpowiedzi, natychmiast podrzucę :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.

Pisma do Władz 2014/05/30 16:02 #15736

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
A mnie ciągle boli to, że ustalono z nami asfalt na tej nieszczęsnej WTR i tak przykładowo na skarpie od Wędkarskiej do Saperów i cała Mieszka I. Na dodatek okłamano nas, że na pozostałą część nie może wjeżdżać ciężki sprzęt, a osobiście widziałem tam 30-tonową ciężarówkę. Niech się przynajmniej wytłumaczą: rowerowygrudziadz.pl/pliki/um/SRG-UM-08-05-2014.pdf

Zobaczcie też załącznik: rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/ZDM-II-R.7223.2.15.2013.pdf

Pozdr
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.

Pisma do Władz 2014/05/30 07:35 #15732

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
A wczoraj, jadąc z nagrania zapowiedzi zastaliśmy prócz rozkopanej DDRiP na odcinku Wędkarska - Saperów na skarpie wiślanej za jednostką. No to żeby nie było potem, że nikt nie wiedział: www.rowerowygrudziadz.pl/pliki/um/SRG-UM-06-05-2014.pdf

Pismo złożone wczoraj :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.

Pisma do Władz 2014/05/29 21:42 #15728

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Trzeba by spróbować, co się da zrobić z tym nieszczęsnym slalomem, na którym bankowo będą kolizje rowerzystów i pieszych z rowerzystami. Wczoraj nagraliśmy tam materiał, pokazujący absurdalność tego rozwiązania, dziś przysiadłem i w imieniu Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz napisałem pismo w tej sprawie. Jestem ciekawy odpowiedzi, więc jak przyjdzie, to ją tu zaraz podepnę :)

Domagamy się wyprostowania tego kretyńskiego tworu.

www.rowerowygrudziadz.pl/pliki/um/SRG-UM-07-05-2014.pdf

Chodzi o to miejsce:

Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.

Pisma do Władz 2014/05/26 22:17 #15658

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
W sprawie "Wytycznych Projektowych, Wykonawczych i Utrzymaniowych Dróg Rowerowych Miasta Grudziądza" sprawa wciąż w toku, ale może już niedługo. Obecnie w skrócie wygląda to tak:

1. Październik 2011 - rozpoczęcie działań mających na celu wprowadzenie prawa regulującego jednoznacznie jak mają być projektowane, budowane i utrzymywane drogi dla rowerów. Trzeba przyznać, że był spory opór i było ciężko.
2. Maj 2012 - po wielu pismach i spotkaniach, Prezydent Sikora obiecuje wprowadzenie Wytycznych: rowerowygrudziadz.pl/index.php/cieki-rowerowe-archiwum-newsow-80/323-wiceprezydent-sikora-obiecuje-standardy-projektowe-i-wykonawcze
3. Październik 2012 - zatwierdzenie i pozytywne zaopiniowanie Wytycznych opracowanych w ZDM
4. Kwiecień 2013 - Wprowadzenie do stosowania Zarządzeniem Prezydenta okrojonych i pozmienianych bez konsultacji Wytycznych.
5. Maj 2013 - Spotkanie z Prezydentem Sikorą i Malinowskim i wręczenie petycji w sprawie Wytycznych.
6. Luty 2014 - Spotkanie w auli UMK (Nowa perspektywa unijna) i nawiązanie do sprawy.
7. Marzec 2014 - Pismo w sprawie: rowerowygrudziadz.pl/pliki/prezydent/SRG-UM-01-03-2014.pdf
8. Marzec 2014 - Odpowiedź w sprawie: rowerowygrudziadz.pl/pliki/prezydent/ZDM-II-I.7021.6.1.8.2014.pdf
9. Kwiecień 2014 - Spotkanie z Prezydentem Sikorą.
10. Kwiecień 2014 - Pismo do Prezydenta w sprawie wraz załączonym opracowaniem nieautoryzowanych zmian do wytycznych: rowerowygrudziadz.pl/pliki/prezydent/SRG-UM-01-04-2014.pdf (załączniki w zakładce Pisma Do Władz)
11. Maj 2014 - Brak odpowiedzi.
12. Maj 2014 - Monit w sprawie: rowerowygrudziadz.pl/pliki/prezydent/SRG-UM-01-05-2014.pdf
13. Niemal natychmiastowa odpowiedź: rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/ZDM-II-R.7013.18.39.2013.pdf
14. Rozmowa telefoniczna zgodnie ze wskazówkami z pisma.

Wstępnie jesteśmy umówieni na środę 4 czerwca 2014. O wynikach posiedzenia poinformujemy :) Mam nadzieję, że będzie po naszemu :)

Także tak to mniej więcej się toczy :huh:
Pozdrower :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Pisma do Władz 2014/05/24 15:40 #15538

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
13 maja 2014 r. Wysłałem pismo do firmy Euro-Alians, która wygrała przetarg na realizację zamówienia pt. "Wykonanie koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej oraz jej rozbudowa". Skoro już mają coś robić czy tego chcemy, czy nie, to niech przynajmniej zważają na nasze wymagania. Oto treść pisma: rowerowygrudziadz.pl/pliki/inne/SRG-EA-01-05-2014.pdf

Wczoraj na adres Stowarzyszenia przyszła odpowiedź, w której koordynator projektu, Pan Krzysztof Dudek zapewnia, że firma będzie bazować na "Wytycznych Projektowych, Wykonawczych i Utrzymaniowych Dróg Rowerowych miasta Grudziądza" oraz na własnym doświadczeniu przy projektowaniu dróg rowerowych w Gdańsku. Treść pisma zamieściłem tutaj: rowerowygrudziadz.pl/pliki/inne/L.dz.11-KD-14.pdf

Pozdrower :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Pietrek, Lolek, kaytekrx4

Pisma do Władz 2014/05/20 16:33 #15396

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
No i udało się :woohoo:

Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek, maku, pieter, Krzysiek5, Pietrek, Lolek, kaytekrx4, MARCINHD

Pisma do Władz 2014/05/19 22:02 #15338

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
W sprawie tego nieszczęsnego bagna w ciągu ddr przy Chełmińskiej. Sprawa wkurza o tyle, że inwestycja jest nowa, a nikt się nie poczuwa do zmiany tego stanu rzeczy.

rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/SRG-ZDM-02-05-2014.pdf

Pozdrower :whistle:

Foto: Mirka_O:





Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.

Pisma do Władz 2014/05/18 20:48 #15254

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Trzeba być technicznym analfabetą, żeby projektując drogę dla rowerów, zaprojektować bariery ochronne w skrajni.

Pofatygowałem się do kierownika budowy widząc, jak zaczynają owe barierki stawiać, żeby zaoszczędzić im pracy, ale w odpowiedzi usłyszałem, że tak jest w projekcie i kierownik zmieniać niczego nie zamierza. W sumie racja, bo potem ktoś powie, że coś było niezgodne z projektem :whistle:

Dlaczego nie zgadzamy się na takie rozwiązania, wyjaśniam urzędnikom z Wydziału Inwestycji i Remontów UM Grudziądz w tym piśmie: rowerowygrudziadz.pl/pliki/um/SRG-UM-02-05-2014.pdf

Teraz odbierając inwestycję nie mogą powiedzieć, że nie wiedzieli o nieprawidłowości, więc w razie czego można będzie pociągnąć to dalej.



Pozdrower B)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Krzysiek5, MARCINHD

Pisma do Władz 2014/05/17 07:00 #15216

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Dorzucam pismo złożone przedwczoraj w ZDM-ie: rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/SRG-ZDM-01-05-2014.pdf
które dotyczy miejsca, w jakim kończyliśmy pierwszą w tym roku Masę Krytyczną.

Przejazdy dla rowerów są o tyle ważne, że stanowią parasol prawny dla przejeżdżających przez jezdnię rowerzystów. Na przejściu dla pieszych niestety można rowerzystę bezkarnie potrącić.

Krótka historia:

1. Październik 2013 - likwidacja znaków pionowych informujących o przejeździe.
2. Rozmowa z Prezydentem Sikorą w sprawie.
3. Masa Krytyczna z zakończeniem na Kraszewskiego i manifestacja niezadowolenia.
4. Pismo w sprawie od SRG do ZDM: rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/SRG-ZDM-01-04-2014.pdf
5. Wizyta i rozmowa z pracownikami ZDM
6. Odmowa ZDM: rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/ZDM-II-R.7226.3.1.2014.pdf
7. Kolejna rozmowa z pracownikami ZDM.
8. Kolejne pismo od SRG do ZDM: rowerowygrudziadz.pl/pliki/zdm/SRG-ZDM-01-05-2014.pdf

Jak widzicie, z każdą sprawą trzeba się trochę nagimnastykować, ale nie chodzi tu o tylko to jedno przejście/przejazd, ale o stworzenie przełomu w tym systemie upartości i arogancji.

Obecnie mam zapewnienie Pana Łukasza Rządkowskiego - Inspektora w Sekcji Inżynierii Ruchu, że do połowy czerwca 2014 r. Przejazd wróci na swoje miejsce, a niedługo będzie tam przebudowa i będzie sygnalizacja z uwzględnieniem rowerzystów (w pierwotnej wersji miało być tylko dla pieszych).

Więcej w załączonych pismach :)

Pozdrower :whistle:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lopez, Krzysiek5, MARCINHD

Pisma do Władz 2014/05/16 20:53 #15206

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
W kwestii działań i nacisków, dla przejrzystości działań stworzyłem jakiś czas temu podstronę, na której postaram się systematycznie zamieszczać korespondencję z Władzami.

Pamiętam swoją rozmowę z Prezesem Stowarzyszenia Rowerowy Toruń, który doradzał systematyczne pisanie i drążenie tematu, tak więc czyni Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz.

Co z tego wyniknie, postaram się czasem streścić :whistle:

Jak macie temat, podrzucajcie, zobaczymy, co da się zdziałać :)

Pozdrower :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): maku, Krzysiek5, sldtwa, MARCINHD

Pisma do Władz 2014/04/12 07:57 #15205

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56

Korespondencja z Władzami 

           Aby mieć jakikolwiek wpływ na rowerową rzeczywistość, trzeba działać, jednak w Polsce nie ma działania bez pisania, więc piszemy Smile

             Wszystkie pisma składane do urzędów wraz z potwierdzeniem złożenia znajdują się w siedzibie Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz.

   Legenda:

 Pisma wysłane przez Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz

 Odpowiedzi

, Załączniki do pism

Lipiec 2014

SRG-UM-03/07/2014 - w sprawie braku możliwości załatwiania spraw w Urzędzie Miasta przez rowerzystów

SRG-ZDM-11/07/2014 - monit w sprawie braku odpowiedzi w sprawie Wytycznych Projektowych, Wykonawczych i Utrzymaniowych Dróg Rowerowych dla Miasta Grudziądza

SRG-UM-02/07/2014 - w sprawie stojaków rowerowych w realizowanym projekcie Rewitalizacja portu i nabrzeża Wisły

SRG-UM-01/07/2014 - w sprawie stojaków rowerowych w realizowanym projekcie Renowacja Parku Miejskiego w Grudziądzu

 Do zarządców marketów w sprawie parkingów rowerowych na terenie obiektów:

             Kaufland Grudziądz

             Intermarche Grudziądz

             Bricomarche Grudziądz

SRG-ZDM-10/07/2014 - w sprawie wykonania ciągłości ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Magazynowej

SRG-ZDM-09/07/2014 - w sprawie niwelowania krawężników w rowerowych ciągach komunikacyjnych

SRG-ZDM-08/07/2014 - w sprawie niedopełnienia ustaleń w inwestycji Wiślana Trasa Rowerowa

SRG-ZDM-07/07/2014 - w sprawie nieprawidłowości działania sygnalizacji świetlnej w ciągu komunikacji rowerowej wzdłuż ul. Solidarności

SRG-ZDM-06/07/2014 - w sprawie braku odwodnienia na drodze rowerowej w ciągu ul. Chełmińskiej na wysokości ul. Zachodniej

SRG-ZDM-05/07/2014 - w sprawie przywrócenia ciągłości drogi dla rowerów na skrzyżowaniu ulic Chełmińska- Kraszewskiego

SRG-ZDM-04/07/2014 - w sprawie przebiegu ciągu rowerowego wzdłuż ul. Konstytucji 3 Maja (przejazd przez ul. Runa Leśnego)

SRG-ZDM-03/07/2014 - w sprawie nieprawidłowości w montażu systemu sygnalizacji świetlnej przy ul. Legionów w obszarze od ul. Mieszka I do ul. Poniatowskiego oraz w obrębie skrzyżowania ulic Chełmińskiej i Kraszewskiego

SRG-ZDM-02/07/2014 - w sprawie nieprawidłowości w przebudowie skrzyżowania ulic Mieszka I i Legionów (obszar oczekiwania pieszych na ddr)

SRG-ZDM-01/07/2014 - w sprawie nieprawidłowości w przebudowie skrzyżowania ulic Mieszka I i Legionów (niewłaściwy dobór nawierzchni)

Czerwiec 2014

 IN.7011.1.7.2014 - dotyczy zadania "Wiślana Trasa Rowerowa"

SRG-UM-01/06/2014 - w sprawie nieprawidłowości w inwestycji rewitalizacji portu i nabrzeża Wisły (bariery w skrajni drogi dla rowerów)

ZDM-I-U.7223.3.16.2014 - w sprawie nieprawidłowości w montażu systemu sygnalizacji świetlnej przy ul. Legionów w obszarze od ul. Mieszka I do ul. Poniatowskiego

SRG-ZDM-04/06/2014 - w sprawie nieprawidłowości w montażu systemu sygnalizacji świetlnej przy ul. Legionów w obszarze od ul. Mieszka I do ul. Poniatowskiego

ZDM-I-U.7223.3.15.2014 - w sprawie nieprawidłowości w montażu systemu sygnalizacji świetlnej w obrębie skrzyżowania ulic Chełmińskiej i Kraszewskiego

SRG-ZDM-03/06/2014 - w sprawie nieprawidłowości w montażu systemu sygnalizacji świetlnej w obrębie skrzyżowania ulic Chełmińskiej i Kraszewskiego

ZDM-II-I.7013.16.2.80.2013 - w sprawie przebiegu i nawierzchni ciągu rowerowego i pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Konstytucji 3 Maja i w obrębie ronda przy węźle Konstytucji 3 Maja

SRG-ZDM-02/06/2014 - w sprawie przebiegu i nawierzchni ciągu rowerowego i pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Konstytucji 3 Maja i w obrębie ronda przy węźle Konstytucji 3 Maja

ZDM-I-U.7223.3.13.2014 - sprzeciw w sprawie sygnalizatorów świetlnych w ciągach komunikacji rowerowej

SRG-ZDM-01/06/2014 - sprzeciw w sprawie sygnalizatorów świetlnych w ciągach komunikacji rowerowej

SRG-KMP-01/06/2014 - do Komendanta Miejskiego Policji w sprawie wypracowania wspólnego stanowiska na temat budowania bezpiecznych rozwiązań komunikacyjnych w Grudziądzu

SRG-UP-01/06/2014 - do zarządcy Unia Park Handlowy w sprawie zorganizowania parkingu rowerowego na terenie obiektu

Maj 2014

 ZDM-II-I.7013.18.50.2013 - w sprawie niedopełnienia ustaleń w inwestycji Wiślana Trasa Rowerowa (nawierzchnia DDRiP)

 SRG-UM-08/05/2014 - w sprawie niedopełnienia ustaleń w inwestycji Wiślana Trasa Rowerowa (nawierzchnia DDRiP)

             Załącznik 1 - ZDM-II-R.7223.2.15.2013 - Pismo ZDM do Wydziału Inwestycji i Remontów w sprawie uzgodnień dot. nawierzchni WTR

 ZDM-II-I.7013.18.49.2013 - w sprawie nieprawidłowości w inwestycji Wiślana Trasa Rowerowa (niebezpieczne łuki przy Zawiszy Czarnego - Mieszka I)

 SRG-UM-07/05/2014 - w sprawie nieprawidłowości w inwestycji Wiślana Trasa Rowerowa (niebezpieczne łuki przy Zawiszy Czarnego - Mieszka I)

 ZDM-II-I.7013.18.48.2013 - w sprawie nieprawidłowości w inwestycji Wiślana Trasa Rowerowa (stawianie lamp w skrajni)

 SRG-UM-06/05/2014 - w sprawie nieprawidłowości w inwestycji Wiślana Trasa Rowerowa (stawianie lamp w skrajni)

 IN.7011.12.2012 - w sprawie stojaków rowerowych w realizowanym projekcie Rewitalizacji Góry Zamkowej w Grudziądzu

 SRG-UM-05/05/2014 - w sprawie stojaków rowerowych w realizowanym projekcie Rewitalizacji Góry Zamkowej w Grudziądzu

 ZDM-II-U.7021.2.24.2014 - w sprawie niwelowania krawężników w rowerowych ciągach komunikacyjnych

 SRG-ZDM-04/05/2014 - w sprawie niwelowania krawężników w rowerowych ciągach komunikacyjnych

 ZDM-II-I.7013.17.2.75.2013 - w sprawie przebiegu drogi dla rowerów budowanej obecnie w ciągu ul. Konstytucji 3 maja

 SRG-ZDM-03/05/2014 - w sprawie przebiegu drogi dla rowerów budowanej obecnie w ciągu ul. Konstytucji 3 maja

IN.7011.6.1.2013 - w sprawie stojaków rowerowych w realizowanym projekcie Renowacja Parku Miejskiego w Grudziądzu

 SRG-UM-04/05/2014 - w sprawie stojaków rowerowych w realizowanym projekcie Renowacja Parku Miejskiego w Grudziądzu

ZDM-II-I.7013.18.44.2013 - w sprawie stojaków rowerowych w realizowanym projekcie Wiślana Trasa Rowerowa

 SRG-UM-03/05/2014 - w sprawie stojaków rowerowych w realizowanym projekcie Wiślana Trasa Rowerowa

L.dz.11-KD-14 - w sprawie nawiązania współpracy przy realizacji zamówienia ?Wykonanie koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej oraz jej rozbudowa?

SRG-EA-01/05/2014 - w sprawie nawiązania współpracy przy realizacji zamówienia ?Wykonanie koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej oraz jej rozbudowa?

 ZDM-II-I.7013.7.199.2013 - w sprawie braku odwodnienia na drodze rowerowej w ciągu ul. Chełmińskiej

 SRG-ZDM-02/05/2014 - w sprawie braku odwodnienia na drodze rowerowej w ciągu ul. Chełmińskiej

 ZDM-II-R.7223.2.66.2014 - w sprawie przywrócenia ciągłości drogi dla rowerów na skrzyżowaniu ulic Chełmińska- Kraszewskiego

 SRG-ZDM-01/05/2014 - w sprawie przywrócenia ciągłości drogi dla rowerów na skrzyżowaniu ulic Chełmińska- Kraszewskiego

 IN.7011.6.2011 - w sprawie nieprawidłowości w inwestycji rewitalizacji portu i nabrzeża Wisły (barierki w skrajni)

 SRG-UM-02/05/2014 - w sprawie nieprawidłowości w inwestycji rewitalizacji portu i nabrzeża Wisły (barierki w skrajni)

 ZDM-II-R.7013.18.39.2013 - w sprawie przyjętych ?Wytycznych Projektowych, Wykonawczych i Utrzymaniowych Dróg Rowerowych miasta Grudziądza?

 SRG-UM-01/05/2014 - monit w sprawie braku odpowiedzi na pismo dot. Wytycznych projektowych i wykonawczych

 ZDM-II-R.7223.2.56.2014 - w sprawie odnawiania błędnego oznakowania poziomego

 ZDM-II-I.7013.18.39.2013 - w sprawie przyjętych ?Wytycznych Projektowych, Wykonawczych i Utrzymaniowych Dróg Rowerowych miasta Grudziądza?

Kwiecień 2014

 Do dyrektorów szkół w sprawie parkingów rowerowych na terenie placówek:

             I Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu

             II Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu

             III Liceum Ogólnokształcące

             IV Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu

             Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Grudziądzu

             Medyczna Szkoła Policealna w Grudziądzu

             Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu

             ZODG/23/14/2014 - Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Grudziądzu

             Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Grudziądzu

             Zespół Placówek Młodzieżowych ?Bursa? w Grudziądzu

             Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu

             Zespół Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu

             Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu

             Zespół Szkół Mechanicznych w Grudziądzu

             Zespół Szkół Rolniczych w Grudziądzu

             Zespół Szkół Technicznych w Grudziądzu

 SRG-ZDM-05/04/2014 - w sprawie odnawiania błędnego oznakowania poziomego

 ZDM-II-R.7223.2.49.2014 - w sprawie rażącego zagrożenia w ruchu drogowym

 SRG-ZDM-04/04/2014 - w sprawie rażącego zagrożenia w ruchu drogowym

 ZDM-II-I.7013.14.3.85.2013 - w sprawie niebezpiecznych łuków budowanego ronda Warszawska-Rydygiera

             Załącznik 1 - Szkic mapy

             Załącznik 2 - Szkic mapy

 SRG-ZDM-03/04/2014 - w sprawie bardzo niebezpiecznych łuków w obrębie nowo budowanego ronda na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Rydygiera

 ZDM-II-I.7013.14.3.86.2013 - w sprawie wysokości krawężników na nowym rondzie Warszawska-Rydygiera

 SRG-ZDM-02/04/2014 - w sprawie wysokości krawężników na nowym rondzie Warszawska-Rydygiera

 ZDM-II-R.7226.3.1.2014 - w sprawie przywrócenia ciągłości drogi dla rowerów na skrzyżowaniu ulic Chełmińska- Kraszewskiego

 SRG-ZDM-01/04/2014 - w sprawie przywrócenia ciągłości drogi dla rowerów na skrzyżowaniu ulic Chełmińska- Kraszewskiego

 SRG-UM-01/04/2014 - w sprawie przyjętych ?Wytycznych Projektowych, Wykonawczych i Utrzymaniowych Dróg Rowerowych miasta Grudziądza?

             Załącznik a - Załącznik do Zarządzenia Prezydenta Grudziądza nr 115-13

             Załącznik b - Wytyczne planistyczne projektowe wykonawcze i utrzymaniowe systemu dróg rowerowych miasta Grudziądza

             Załącznik c - Wytyczne - analiza zmian

             Załącznik d - Notatka służbowa z dnia 20 września 2012 r.

Marzec 2014

 SRG-ZDM-02/03/2014 - w sprawie konsultacji społecznych dotyczących opracowania planu rozwoju infrastruktury rowerowej dla miasta Grudziądza

 ZDM-II-I.7013.14.3.74.2013 - w sprawie wysokości krawężników na przejazdach dla rowerów przy nowo budowanym rondzie na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Rydygiera

 SRG-ZDM-01/03/2014 - w sprawie wysokości krawężników na przejazdach dla rowerów przy nowo budowanym rondzie na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Rydygiera

 SRG-UM-02/03/2014 - dotyczy projektu Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego oraz Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w związku z nową perspektywę unijną na lata2014-2020

 SRG-UG-01/03/2014.pdf - dotyczy konsultacji społecznych w sprawie projektu raportu z warsztatów planowania strategicznego dot. Strategii Rozwoju Gminy Grudziądz na lata 2014-2022, ogłoszonych przez Wójta Gminy Grudziądz

 SRG-UMWKP-01/03/2014 - dotyczy projektu Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego oraz Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w związku z nową perspektywę unijną na lata2014-2020

             SRG-UM-02/03/2014

 ZDM-II-I.7021.6.1.8.2014 - w sprawie przyjętych ?Wytycznych Projektowych, Wykonawczych i Utrzymaniowych Dróg Rowerowych miasta Grudziądza?

 SRG-UM-01/03/2014 - w sprawie przyjętych ?Wytycznych Projektowych, Wykonawczych i Utrzymaniowych Dróg Rowerowych miasta Grudziądza?

 

Czytaj więcej...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa
Czas generowania strony: 0.632 s.