20-22.05.2016 3x70, czyli magia Jezioraka

20-22.05.2016 3x70, czyli magia Jezioraka

Lasy i jeziora, to coś, co nasza rowerowa brać lubi chyba najbardziej.

            Zachęceni zeszłoroczną, udaną "okupacją Grzybka" i eksploracją Borów Tucholskich, chcemy w tym roku zaproponować naszym szanownym członkom i sympatykom kolejną wspólną, trzydniową wycieczkę, tym razem nad Jeziorak - jeden z siedmiu nowych cudów Polski według "National Geographic Traveler". Wyróżnienie tym tytułem Jezioraka zapewne nie dziwi tych, którzy są z tym rejonem za pan brat, bo kto był w Parku Krajobrazowym Pojezierza Iławskiego ten wie, że można się w nim tylko zakochać i jest to miłość na całe życie. Jeziorak i jego okolice są wymarzonym miejscem na rowerową eskapadę i niczym nie ustępuje "dużym Mazurom", a niektóre miejsca urzekną swoją urodą najwybredniejszych malkontentów. Podobnych miejsc próżno by szukać gdzie indziej w Polsce.

Tyle tytułem wstępu, bo dalej to tylko My, Jeziorak, nasze rowery i świetna zabawa nad tym przepięknym jeziorem, z dwoma noclegami na największej śródlądowej wyspie w Polsce - Wielkiej Żuławie. To jak będzie? Jedziemy?

  Krótki plan wyjazdu:

  piątek 20 maja 2016 roku:
-godz.15:30 wyjazd z Mariny (trasa ok. 70 km)
-godz.20:30 przyjazd do Iławy, przeprawa promowa na wyspę, zakwaterowanie, ognisko etc.

  sobota 21 maja 2016:
godz.9:00 całodniowa wycieczka wokół Jezioraka (trasa ok. 70 km) pełną uroku, zróżnicowaną trasą, w planie także m.in. jezioro Jasne z jego ciekawą historią i cudownie czystą wodą.
ok.15:00, planowany obiad w Siemianach,
ok.18:00 powrót do ośrodka, ognisko, kiełbaski i cała reszta

  niedziela 22 maja 2016:
po śniadaniu,
-w zależności od pogody i chęci uczestników wyjazd z Iławy (trasa ok. 70 km), planowany pomiędzy godz. 9 a 12
-powrót do Grudziądza stosownie pomiędzy godz. 14-17.

Koszt wyjazdu to 70 zł i obejmuje dwa noclegi bez wyżywienia w ośrodku Jeziorak.

Decyzją zarządu, w ramach podziękowania dla członków stowarzyszenia, którzy nie zalegają ze składkami członkowskimi proponujemy pokrycie połowy kosztów ze środków Stowarzyszenia. Koszt wyjazdu w tym przypadku to 35 zł. Natomiast dla wszystkich pozostałych osób to 70 zł. Wstępnie zarezerwowanych jest dla nas 5 czteroosobowych domków letniskowych składających się z dwóch sypialni oraz łazienki z prysznicem. Sprawdzonym, zeszłorocznym wzorem zapewnimy wszystkim kiełbaski i pieczywo na ognisko, a także pomoc logistyczną z bagażem dla tych, którzy nie mają jak lub po prostu nie chcą jechać obładowani sakwami.

Chęć uczestnictwa prosimy potwierdzić do końca marca, a wpłaty dokonać najpóźniej do 15 kwietnia, na konto naszego stowarzyszenia w BGŻ: 70 2030 0045 1110 0000 0316 0560, koniecznie z dopiskiem "Jeziorak"

Bardzo liczymy na Waszą obecność i już cieszymy się na kolejny wspólny wyjazd.

Z rowerowym pozdrowieniem
w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz
Davis

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 99 ).